Загальну мобілізацію оголошено в Україні: указ Зеленського

Мобілізація буде проводитись на території усіх областей та міста Києва
Головне
Загальну мобілізацію оголошено в Україні: указ Зеленського
Указ президента (фото: з відкритих джерел)
25 Лютого 2022, 07:07
читать на русском

Президент України Володимир Зеленський підписав указ "Про загальну мобілізацію" (№69/2022).

Відповідно до указу, мобілізація буде проводитися протягом 90 діб із дня набрання чинності документа.

Зазначається, що мобілізація буде проводитися на території: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської. Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та міста Києва.

Призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб військових формувань буде здійснюватися в обсягах, визначених мобілізаційними планами.

Зеленський доручив Генштабу ЗСУ визначити черговість та обсяги призову військовозобов’язаних, резервістів та транспортних засобів національної економіки в межах загального строку мобілізації. Водночас Кабміну доручено забезпечити фінансування та вжити інших заходів, пов'язаних з оголошенням та проведенням загальної мобілізації.

Загальна мобілізація відбуватиметься у чотири етапи, які впроваджуються відповідно до потреб та можливостей під час активних бойових дій.

  • Перша черга оперативного резерву — колишні військовослужбовці до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії за контрактом або під час однієї з попередніх хвиль мобілізації (йдеться саме про ветеранів бойових дій з 2014 року, а не всіх, хто коли-небудь проходив строкову службу).
  • Друга черга оперативного резерву — військовослужбовці, що проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.
  • Мобілізаційний резерв — військовозобов’язані громадяни, які закінчили військові кафедри вишів як офіцери запасу і не призивалися під час попередніх мобілізаційних хвиль.
  • Громадський резерв — решта громадян, які не мають вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування ЗСУ та інших військових формувань винятково в особливий період (застосовується у випадку найгіршого сценарію повномасштабної війни).

Також глава держави підписав указ "Про Ставку Верховного Головнокомандувача" (№72/2022).

Ставка Верховного Головнокомандувача ЗСУ – це надзвичайний орган найвищого військового керівництва України, який у період реальної війни-агресії здійснює стратегічне управління Збройними силами та іншими військовими формуваннями держави.

Координатором Ставки призначено голову Радин національної безпеки на оборони Олексія Данілова, а очолив її сам Зеленський.

Читайте також

1