Заявку України на вступ до ЄС прийняв Європарламент

Розпочато спеціальну процедуру вступу
Головне
Заявку України на вступ до ЄС прийняв Європарламент
Прапор ЄС Фото: КОДА
1 Березня 2022, 14:42
читать на русском

Європейський парламент ухвалив заявку України на вступ до Європейського Союзу. Вже розпочато спеціальну процедуру вступу.

Про це заявила президентка Європарламенту Роберта Метсола в Брюсселі на позачерговому засіданні.

Метсола сказала, що Європарламент визнає європейську перспективу України:

Ми визнаємо європейську перспективу України. Ми вітаємо, пане президенте, заявку України на набуття статусу кандидата та працюватимемо для досягнення цієї мети. Ми маємо дивитися у майбутнє разом.

Звертаючись до президента України, вона запевнила, що Європарламент підтримує Україну у її "боротьбі за виживання у цей темний момент нашої історії".

Коли ви дивитеся на Європейський парламент, ви знайдете союзника, простір для звернення до Європи та світу й завжди, - додала Метсола.

Голосування за приєднання України до європейської спільноти відбудеться о 16:30 за київським часом.

Нагадаємо, 23 лютого президент України Володимир Зеленський підписав із президентами Польщі Анджеєм Дудою та Литви Гітанасом Наусєдою заяву про підтримку надання Україні статусу країни-кандидата у члени Європейського Союзу.

27 лютого президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що вважає Україну однією з країн Європи і хоче бачити її у ЄС.

28 лютого президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна звертається до Європейського Союзу щодо невідкладного приєднання до ЄС за новою спеціальною процедурою.