Зі шкільного підручника вилучать згадку про лікування раку содою

Міносвіти відреагувало на скандал із підручником з хімії
Важливо
Зі шкільного підручника вилучать згадку про лікування раку содою
діти, школа, підручник Фото: УНІАН
27 Листопада, 16:16
читать на русском

Зі шкільного підручника з хімії вилучать висловлювання про застосування соди для лікування раку.

Про це повідомило Міністерство освіти та науки України на своєму сайті.

У скандалі зі згадуванням соди як лікувального засобу від раку Міносвіти знайшло "спроби дискредитації керівництва міністерства".

Історія з підручником з хімії для 9-го класу (авт. Савчин М.М.), де міститься згадка про "лікування раку содою", бере свій початок у 2017 році, - нагадали у МОН.

Цей підручник пройшов конкурсний відбір, під час якого його аналізували три експерти:

  • Ганич О.В. (учитель хімії Сторожницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ужгородської районної ради Закарпатської області, старший вчитель);
  • Філоненко І.О. (завідувач НМЦ природничо-математичної освіти та технологій Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка);
  • Мілюкін М.В. (провідний науковий співробітник відділу аналітичної хімії та радіохімії Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України, доктор хімічних наук, старший науковий співробітник).

Результати дослідження вищезгаданих експертів розглядала створена наказом МОН конкурсна комісія, яка, своєю чергою, дійшла висновку про можливість надання підручнику "Хімія" для 9-го класу закладів загальної середньої освіти (авт. Савчин М.М.) грифа "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України", - стверджують у міністерстві.

Читайте також

За підсумками вибору закладами освіти підручник був надрукований накладом 40 175 примірників у 2017 році за міністра освіти і науки України Лілії Гриневич та керівника Інституту модернізації змісту освіти.

Інститут модернізації змісту освіти, коментуючи ситуацію щодо цього підручника, у відповідь на запити засобів масової інформації оприлюднив позицію авторки та експертів, які проводили відповідну експертизу та схвалювали підручник до друку.

Надані пояснення ІМЗО не є позицією самого Інституту і, тим паче, не є виправданням сумнівного змісту підручника. Наразі ІМЗО вживає заходів щодо вилучення недоречних висловів про застосування соди у підручнику "Хімія" для 9-го класу, - зазначили у МОН.

Нагадаємо, у підручнику з хімії для учнів 9 класів загальноосвітніх шкіл, який Міністерство освіти рекомендувало у 2017 році, зазначено, що харчова сода допомагає у профілактиці та лікуванні онкологічних захворювань, а також при відбілюванні зубів.

Читайте також наш матеріал: Політичний хамелеон, плагіатор і майже європеєць: усе про скандали міністра Шкарлета

1