Злочини Росії проти України: бойовики викрали понад 2300 дітей з ОРДЛО

РФ позбавляє українських дітей батьківської опіки
Злочини Росії проти України: бойовики викрали понад 2300 дітей з ОРДЛО
Діти на війні, військовий фото: pexels
21 Березня 2022, 19:39
читать на русском

За добу російські солдати викрали з тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей 2389 дітей.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

За отриманою інформацією, 19 березня російські окупаційні війська незаконно вивезли на територію російської федерації 2389 дітей, які знаходилися в тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей. Примусове переміщення цивільного населення на територію держави-агресора, зокрема дітей, має ознаки викрадення. Такі дії є грубим порушенням міжнародного права, зокрема міжнародного гуманітарного права, - йдеться у повідомленні.

В МЗС зазначають, що руйнуючи будинки та вбиваючи батьків, рф позбавляє українських дітей батьківської опіки, наражає їхні життя на подальшу небезпеку на території росії.

Відомство закликало міжнародну спільноту негайно відреагувати на незаконне вивезення дітей, посилити тиск на росію, аби змусити її припинити варварську війну проти українського народу.

Факти викрадення дітей, так само як і сотні інших фактів злочинів російських окупантів проти цивільних людей в Україні, ретельно документуються правоохоронними органами. Винні в цих злочинах будуть притягнуті до відповідальності, - додають в МЗС.

Нагадаємо, станом 21 березня через вторгнення росії загинуло 115 українських дітей, а постраждало більше ніж 148.