Зрадників знайшла СБУ серед посадовців уряду та Торгово-промислової палати

Контррозвідка Служби безпеки провела багатоетапну спецоперацію
Важливо
Зрадників знайшла СБУ серед посадовців уряду та Торгово-промислової палати
Затримання членів банди (Фото: СБУ)
21 Червня 2022, 14:02
читать на русском

Служба безпеки України викрила російську агентуру, до якої входили посадовці Кабміну і Торгово-промислової палати України.

Як повідомили у відомстві, агентурна мережа фсб вела розвідувально-підривну діяльність в органах влади.

Щоб знешкодити її, контррозвідка Служби безпеки провела багатоетапну спецоперацію.

У результаті: в Києві було затримано завідувача відділу Секретаріату Кабміну і керівника однієї з дирекцій ТПП. Ці посадовці передавали ворогу різну розвідінформацію: від стану обороноздатності до облаштування держкордону та персональних даних українських правоохоронців. Зрадники робили це не безкоштовно. Російські куратори платили їм за інформацію від 2 до 15 тис. дол. за завдання. Суми залежали від рівня таємності і важливості зібраних даних, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що працівника Кабміну два кадрові співробітники фсб завербували у 2012 році під час його подорожі в росію.

З тієї поїздки чиновник повернувся, вже маючи оперативний псевдонім, мобільний телефон для зв’язку та завдання збирати таємну інформацію, яка циркулює в Кабміні. Секретні документи зловмисник або роздруковував, або фотографував і зберігав на флешці. А для передачі файлів домовлявся через закритий Telegram-канал про зустріч зі своїм зв’язковим – одним із працівників Торгово-промислової палати, - кажуть в СБУ.

Самого зв’язківця теж завербували у москві співробітники служби фсб. Інструктаж він отримував згодом у тимчасово окупованому Сімферополі.

СБУ ідентифікувала одного з тих, хто готував його, як агента – це представник 5-ї служби фсб Юрій Водолазкій. Схема передачі розвідданих працювала так: урядовець передавав їх зв’язківцю з ТПП, а той – далі на росію через зашифровані канали зв’язку.

Винагороду зв’язковий отримував під час особистих зустрічей із кураторами. Вони відбувалися в Криму чи у третіх країнах.
Зазвичай фсб платила йому за двох, а вже в Києві він розподіляв гроші. Паралельно він займався підбором інших "кандидатів" для вербування, - говорять в СБУ.

Наразі слідчі СБУ повідомили обом зловмисникам про підозру у вчиненні злочину за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу. Суд обрав їм міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, Контррозвідка СБУ затримала російського агента, який розвідував позиції ЗСУ на Сумщині, поблизу кордону з росією.

1