Владислав Кліщар та Олександр Мельничук: що відомо про темне минуле охочих "розпиляти" Parimatch

Владислав Кліщар має найбільш "яскраву" біографію і фігурує у низці великих корупційних скандалів
Владислав Кліщар та Олександр Мельничук: що відомо про темне минуле охочих "розпиляти" Parimatch
19 Травня 2024, 21:37
читать на русском

Деякі нечисті на всі руки ділки із кримінальним багажем стверджують, що Parimatch можна повернути ліцензію в Україні за умови зміни власника. Про це повідомляють журналісти-розслідувачі із посиланням на закордонні ЗМІ. Джерела всередині холдингу розкривають, що тривають тривалі переговори про передачу третини акцій Parimatch особам із сумнівною репутацією. Усередині холдингу є підозри, що ці потенційні нові власники мають намір внутрішньо поділити компанію на користь інтересів третіх осіб, таких як Олександр Мельничук, Павло Присяжнюк, Владислав Кліщар та Олександр Бєляєв.

Після накладання у березні 2023 року санкцій на міжнародний холдинг Parimatch в Україні в компанії розпочався переділ сфер впливу. За інформацією джерел у холдингу, найближчим часом готується угода щодо передачі приблизно третини акцій Parimatch групі людей, які мають сумнівну репутацію. У холдингу підозрюють, що потенційні нові власники таким чином хочуть зсередини розділити компанію на користь інтересів третіх осіб. Команда розслідувачів із Польщі та Франції розбиралося, що відбувається з колись найбільшим українським букмекером і хто може стати його новим великим акціонером.

За інформацією польського видання Варшава-Пойнт, засновник Parimatch та його мажоритарний акціонер Едуард Швіндлерман має намір передати половину своїх акцій (а це приблизно 35% акцій всього холдингу) Олександру Мельничуку, Владиславу Кліщару та Олександру Бєляєву. Йдеться саме про передачу, а не продаж акцій. Натомість, за умовами угоди, Мельничук та Кліщар обіцяють Швіндлерману вирішити питання зі зняттям санкцій з Parimatch в Україні та повернення компанії на український ринок.

Однак у самому холдингу побоюються цієї угоди і підозрюють, що, враховуючи, хто стоїть за потенційним новим великим акціонером холдингу, справа пахне великою аферою.

Владислав Кліщар та Олександр Мельничук мають довгий шлейф кримінально-схематозного минулого, причому кожен. Працівникам Parimatch вони взагалі представлялися співробітниками ЦРУ, а також співробітниками європейських спецслужб. У той же час, згідно з даними французького видання , акціонерам Parimatch вони були представлені як інвестори зі зв'язками в урядах США, Європи та України.

У відкритому доступі інформації про Олександра Мельничука практично немає, в результаті аналізу даних відкритих державних реєстрів можна зробити висновок, що ця людина веде максимально потайливий спосіб життя. Починаючи з 2015 року, відсутня будь-яка інформація про офіційне працевлаштування Олександра Мельничука в Україні, однак, за деякими даними, він подається як співробітник Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Олександр Мельничук має реєстрацію у Чехії за адресою: Libocká 698/40a, Praha, 16200, Česká republika. Використовуючи цю адресу реєстрації у червні 2022 року Мельничук став співзасновником чеського підприємства ILS INVESTMENT GROUP sro, що займається орендою нерухомості, посередництвом у торгівлі, консультуванням та наданням технічних послуг.

Крім Мельничука співзасновниками даної компанії, згідно з чеським реєстром юридичних осіб , у рівних частках з ним є уродженець Кривого Рогу Олександр Бєляєв та Владислав Кліщар з Білої Церкви, який також має реєстрацію в чеському місті Брно. Супроводжує діяльність Кліщара, Мельничука та Бєляєва чеський адвокат Petr Vališ.

Розкрадені мільярди Міноборони

Партнер Олександра Мельничука з чеської ILS INVESTMENT GROUP sro Владислав Кліщар – ще цікавіший персонаж. З 2007 до 2012 року він був офіційним помічником народного депутата від Партії регіонів Олександра Єдіна. З 2013 до 2014 року Кліщар працював в ”Укрпошті” заступником голови апарату з питань діяльності філій.

Згідно з даними Реєстру юридичних осіб Словаччини, у період з грудня 2022 року по вересень 2023 року Владислав Кліщар був членом наглядової ради словацької компанії SEVOTECH , яка є фігурантом гучної справи з розкрадання грошей Міністерства оборони України.

 

Також "чорні бізнесмени" Кліщари пов'язані з поставкою руд, що містять титан, з України російському підприємству "Кримський титан". Титан виробляла Об'єднана гірничо-хімічна компанія, а бізнес Кліщара знову виступив посередником. Він співпрацював із екс-заступником голови Фонду держмайна, який міг узгоджувати контракти із чехами. Його провину у березні 2023 року визнав ВАКС.

Відомо, що просуванням інтересів зловмисників в Україні займався політтехнолог Максим Андрущенко. Він доклав зусиль, щоб чеські компанії продовжили постачання українського титану у т.зв. Крим.

Нижче наводиться переклад повного тексту британської статті.

Нещодавні журналістські розслідування свідчать про те, що організоване злочинне угруповання може діяти в ЄС, зокрема, у Чеській Республіці та Словаччині, а також у Сполучених Штатах; Угруповання причетне до незаконного обігу зброї, судового шахрайства та розкрадання коштів, виділених для ЗСУ. До складу угруповання входить низка компаній SARN, а також кілька громадян України, щодо яких ведеться розслідування у справі про розкрадання державних коштів та пограбування.

Масштаби та інтенсивність війни в Україні вимагають негайного збільшення озброєнь, і цим користуються багато спритних дилерів. Провідні журналісти-розслідувачі з'ясували, що найсерйознішою проблемою, яка існує в оборонному відомстві країни, яке майже два роки поспіль бореться із російськими загарбниками, є контракти на закупівлю зброї. Тоді з'ясувалося, що низка контрактів, за які Україна заплатила мільярди вперед, так і не було виконано. По суті гроші просто розчинилися в повітрі.

Однією з угод, про яку йдеться, є контракт на постачання 100 000 хв для України в 2022 році за посередництва юридичних осіб з Чехії та Словаччини. Ця угода з ТОВ «ЛЬВІВСЬКИЙ АРСЕНАЛ» була укладена у жовтні 2022 року. Орієнтовна вартість контракту становить 37,5 млн. доларів США. Держава виплатила майже всю суму авансом. Перші боєприпаси мали прибути через місяць, проте їх так і не було доставлено навіть через рік після підписання угоди.

За кілька місяців до укладання угоди з Міністерством оборони – у серпні 2022 року – ТОВ «ЛЬВІВСЬКИЙ АРСЕНАЛ» підписало контракт із словацькою компанією SEVOTECH , яка аж ніяк не є серйозним гравцем на ринку озброєнь, але існує вже 20 років. Саме SEVOTECH відповідав за доставку 100 000 хв. до України. Але знов-таки цього так і не сталося.

Виходить, що за аферою може стояти ціла міжнародна організована злочинна група, яка надала українські кошти і не збиралася нічого надавати Україні.

Це угруповання діяло на територіях України, Чеської Республіки та Сполучених Штатів Америки, іменоване надалі SARN за назвами юридичних осіб, які є прикриттям для незаконної діяльності. До яких, до речі, належать не лише невиконані контракти з МО України, а й можливі махінації у США та Чехії.

Повернімося до невиконаного контракту МО на 100 000 хв для ЗСУ. Серед співвласників словацької компанії SEVOTECH as , яка відповідала за постачання боєприпасів, є двоє громадян України – Владислав Кліщар та Олексій Хорошієв, колишній співробітник «Укроборонпрому».

Влітку 2023 року журналісти розслідували невдалу угоду щодо постачання мін. Вони зустрілися з паном Хорошаєвим у Празі (Чехія). Він визнав, що словацька SEVOTECH була використана як посередник у угоді, щоб отримати, а потім розділити прибуток від контракту з Міноборони.

Слідство також виявило факт спільної зустрічі, організованої з метою врегулювання конфлікту між сторонами злочину; Сергій Тарута, заможний український бізнесмен і депутат Верховної Ради, був посередником.

За даними розвідки із відкритих джерел, співвласник словацької компанії Владислав та його син Леонід Кліщар були довіреними особами Тарути на президентських виборах 2019 року, а Владислав Кліщар кілька років очолював місцеве відділення політичної партії Тарути.

Про кого йдеться? Ще у 2015 році Владислав та Леонід Кліщар були підозрюваними у справі про пограбування. Як йдеться у матеріалах справи, двоє обвинувачених, озброєні автоматом, скоїли напад на іншого громадянина на вулицях Києва, заволоділи сумкою з готівкою та втекли з місця події. За дивним збігом обставин українським правоохоронним органам не вдалося довести цю справу до суду.

Схоже, це був лише початок їхнього сходження кримінальними кар'єрними сходами.

Потім батько та син переїхали до чеського міста Брно, де й мешкають зараз. Обидві вони пов'язані з низкою центральноєвропейських компаній, які фігурують у досить сумнівних судових справах та розслідуваннях. Багато компаній ведуть свою історію із Росії.

Так, у березні 2023 року Вищий антикорупційний суд виніс рішення у справі про корупцію з боку посадових осіб Фонду державного майна України, які сприяли схемі зміни керівництва на Іршанському гірничо-збагачувальному комбінаті («УГХК-Титан») з подальшим продажем титанової руди заниженими цінами. Пізніше руду знайшли на заводі "Кримський титан", який зараз перебуває під контролем Росії у тимчасово окупованому Криму.

За даними журналістського розслідування, зазначеними сторонніми посередниками були дві юридичні особи з Чеської Республіки – EPI Group sro та Belanto trade sro Бенефіціаром EPI Group є Владислав Кліщар, а Леонід Кліщар та колишній співробітник Фонду державного майна України Павло Присяжнюк є колишніми співвласниками.
Інтереси зловмисників в Україні просував політтехнолог Максим Андрущенко, який ще в той час, коли розпочалося розслідування, забезпечував постачання чеською компанією українського титану до тимчасово окупованого Криму.

Оскільки розслідування , проведене НАБУ та САП, було зосереджено лише на корупційних діях посадових осіб Фонду державного майна України, діяльність чеських компаній, які постачали титанову руду російським покупцям, порушуючи тим самим санкції, що забороняють такі поставки, залишилася безкарною. Проте кримінальний злочин групи на чолі з Кліщаром було скрупульозно задокументовано у журналістському розслідуванні , яке встановило факти та надало достатньо доказів незаконного постачання титанової руди до російських портів.

Також у рамках тієї ж кримінальної справи, що обертається навколо «УГХК-Титан», у березні 2023 року Вищий антикорупційний суд виніс ухвалу у справі про корупційні дії посадових осіб Фонду державного майна України, які організували толінгову схему виробництва мінеральних добрив на ОПЗ із залученням підконтроль ТОВ "АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ". НАБУ детально задокументувало та оприлюднило всі злочинні дії посадових осіб ФДМУ та представників ТОВ.

Зокрема, до злочинної діяльності був причетний Леонід Кліщар, який, за даними сервісу GetContact, що встановлює персональні дані в телефонних книгах інших користувачів, вважався менеджером у ТОВ «АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ» та безпосередньо відповідав за продаж та постачання мінеральних добрив. Внаслідок злочинних дій державне підприємство «Одеський припортовий завод» втратило понад 500 млн грн збитків, гроші з яких були поділені між винуватцями.

Згідно з всебічним дослідженням комерційних реєстрів, кліщари тісно пов'язані з групою компаній SARN, що діє в Чехії та США.

До групи входить чеська компанія SARN Europe sro (дочірня компанія американської SARN ENERGY LLC), яку очолює чеський юрист Петро Валіш. Досить цікавий персонаж, Валіш спеціалізується на фінансовому праві, допомагає низці чеських юридичних осіб, а також захищає шпигунів та російських бізнесменів у суді.

Зокрема, Валіша було замішано у справі колишнього офіцера чеської військової розвідки Романа Лінера, який привласнив близько 189 000 чеських крон зі службових засобів Міністерства внутрішніх справ. Валіш також захищав колишнього впливового чеського розвідника Мартіна Ухера, якого звинувачують у шахрайстві при виконанні службових обов'язків. Адвокат був прикріплений до справ проти російського олігарха Романа Попова.

У США ця група має правову основу у вигляді двох офшорних компаній, зареєстрованих у штаті Делавер – SARN ENERGY LLC та SARN SD3 LLC. Що вони роблять?

Вони реалізували кілька схожих сценаріїв несумлінних практик. Зокрема, йдеться про співпрацю SARN як консультанта чеських військово-промислових компаній Відповідач Czechoslovak Group AS та Tatra Defence Vehicle as, які використовували SARN з метою пошуку потенційних клієнтів та партнерів у США та підписання відповідних угод про співпрацю з чеськими компаніями.

Не отримавши жодних результатів консультаційної діяльності SARN у зазначений період, чеська компанія Відповідач Czechoslovak Group відмовилася здійснити ще один платіж за контрактом і вимагала, на підставі пункту договору припинити ділові відносини з SARN. SARN відмовилася і вимагає повної оплати за договором, незважаючи на те, що сама не змогла надати обіцяні послуги. Після цього було негайне оголошення про порушення судового позову проти чеської компанії.

Підприємства обмінялися листами; SARN звинуватила чеську партію у роботі «на росію» та «проти НАТО», спростували звинувачення CSG.

Згідно з опублікованими у 2018 році прес-релізами з коментарями щодо поточної ситуації з SARN, чеська компанія вже була добре обізнана про шахрайські методи роботи SARN. «SARN Energy позиціонує себе як американська консалтингова компанія, яку в Чехії представляє пан Армен Агасрян (він же Армен Агас), але її статус солідної компанії, м'яко кажучи, дуже сумнівний. Наші агенти у Вашингтоні перевірили його веб-сайт і поточне місце розташування у Вашингтоні, округ Колумбія, і не дійшли жодних висновків, що піддаються перевірці. У минулому пан Агас із SARN Energy обіцяв забезпечити нові можливості для бізнесу для групи CSG, наприклад, радари Retia або бронеавтомобілі Pandur від TDV, але так і не зробив цього».

Пізніше чеська компанія повідомила, що перебуває під серйозним громадським тиском з боку SARN, яка розпочала наклепницьку кампанію проти CSG, звинувативши чеську комерційну організацію у співпраці з ФСБ Росії.

Багаторічний судовий розгляд між SARN Energy LLC v. Tatra Defense Vehicle as (CA No. N17C-06-355 EMD CCLD) та SARN SD3 LLC v. Czechoslovak Group as (CA No. N17C-12-185 EMD CCLD) в суді штату Делавер в основному визначила шахрайську поведінку SARN, але все ж таки надала часткову компенсацію за контрактом на користь SARN.

Така практика та механізм вирішення конфліктів із клієнтами в американському суді характерні для SARN. Наприклад, 2012 року суд штату Делавер ініціював судовий процес проти іншого американського виробника електромобілів, Wireless Advanced Vehicle Electrification, INC.

Вищезгаданий представник ТОВ «САРН ЕНЕРДЖІ» Армен Агас та директор SARN Europe sro Петро Валіш пов'язані з чеською компанією EXIM ONE, що спеціалізується на посередництві для збройових компаній та торговців військовою технікою.

Водночас адвокат Петро Валіш представляє інтереси громадян України, які проживають у Чеській Республіці – Владислава Кліщаля, Олександра Бєляєва, Олександра Мельничука – у чеській компанії ILS INVESTMENT GROUP sro та у чеському благодійному фонді LIBERI.

Про причетність Кліщара та його спільників до зриву збройових контрактів для України сказано вище. Однак, це ще не все. У цій історії слід розглянути ще двох громадян України.

Олександр Бєляєв став відомим в Україні не так давно. Вперше його ім'я прозвучало під час судових процесів, що набули широкого розголосу, над колишнім спецназівцем Олегом Куліничем, звинуваченим у державній зраді. Кулініч викрив Бєляєва як ставленика колишнього голови СБУ Івана Баканова . За словами Кулініча, Бєляєв був досить впливовим серед найвищих посадових осіб України. Ще одним бізнес-партнером Кліщарів, якого також представляє адвокат SARN Петро Валіш, є Олександр Мельничук – полковник та колишній військовий аташе у Китаї.

Таке скупчення сумнівних зв'язків має бути ретельно вивченим європейськими правоохоронними органами. Збройові контракти, які коштують Україні мільярди доларів (зброю український солдат так і не побачив), сягають ряду сумнівних компаній у Чехії, Словаччині, Польщі та Хорватії.

Представники зазначених компаній розширили свою присутність у США та інших країнах і, очевидно, пов'язані зі шпигунством у Чехії, українськими військовими та оперативниками спецслужб, які згадуються у контексті можливої державної зради та співпраці з росіянами.

Сім'я Леоніда Кліщара - рідня та спільники

Дружина Владислава Кліщара Наталія Мінська є громадянкою РФ і мешканкою Москви. Згідно з даними українського реєстру судових рішень, з 2011 по 2014 рік Кліщар та Мінська офіційно були одружені і в 2014 році розлучилися. Хоча, зважаючи на все, це розлучення було фіктивним, оскільки до сьогодні Владислав Кліщар і Наталія Мінська ймовірно живуть разом і продовжують бути парою, судячи зі сторінки Мінської в соціальній мережі Facebook.

За даними російського Єдиного державного реєстру нерухомості, Наталія Мінська мала у своїй власності земельну ділянку та половину будинку в Московській області, і до сьогодні є власницею двох квартир та гаража в Москві. З 2003 по 2018 рік вона була зареєстрована в РФ підприємцем та займалася орендою та управлінням житловим нерухомим майном.

Син Владислава Кліщара та Наталії Мінської, 29-річний Леонід Кліщар, станом на 2018 рік працював у ТОВ ”Агро Газ Трейдинг”, яке фігурувало у гучній злочинній схемі розкрадання бюджетних коштів Одеського припортового заводу, в якій звинувачують колишнього голову , який працював в ”Укрпошті” у той же період часу, що й Владислав Кліщар, де вони, мабуть, могли познайомитись та налагодити стосунки для подальшої співпраці.

У цій схемі також фігурував Павло Присяжнюк, який з вересня 2020 року по березень 2021 року спільно з Владиславом Кліщаром входив до складу засновників компанії EPI Group sro. та АТ ”Об'єднана гірничо-хімічна компанія”.

”НАБУ та САП встановили, що у жовтні 2020 року організатор злочинного об'єднання (ймовірно, Дмитро Сенніченко — ред.) домігся призначення ”лояльного” в.о. директора АТ ”ОГХК” (ймовірно, Артура Сомова – ред.). Той, зі свого боку, на виконання вказівок ”зверху” протягом 2020–2021 років від імені держпідприємства умисно уклав чотири контракти з продажу сировини титану (ільменітового концентрату) з підконтрольною раднику голови ФДМУ чеською компанією за заниженими цінами. Цей товар потім перепродали за ринковими цінами. Як встановило слідство, ільменітовий концентрат було поставлено підприємствам Росії та на територію тимчасово окупованого Криму”, — йдеться у повідомленні НАБУ.

Чеськими компаніями, які отримали товар і перепродали його в окупований Крим компанії ”Юкрейніан Кемікал Продактс” — титановому заводу олігарха Дмитра Фірташа — виявились, як з'ясували журналісти, Belanto trade sro та EPI Group sro, де засновниками на той момент виступали Владислав , а директором EPI Group sro аж до середини 2022 року був Леонід Кліщар, син Владислава Кліщара.

Згідно з розслідуванням , у цій схемі за участю Фірташа, Павло Присяжнюк нібито був ключовим гарантом домовленостей, він позначений як людина з обойми заступника голови Офісу президента Ростислава Шурми та його брата Сергія Кривого. Крім того, у вищезгаданих фрагментах допиту свідка у справі махінацій ОПЗ Павло Присяжнюк аналогічно згадується як людина з Офісу Президента, яку поставили займатися економічними питаннями.

Заарештовані гроші режиму Януковича

Однак, і це ще далеко не все, що відомо про потенційного нового акціонера Parimatch Владислава Кліщара. Цікава історія залишилася в архівах кримінального провадження від 2017 року за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами МВС України, в якому основним фігурантом проходив Сергій Лекар, колишній голова апарату МВС часів президентства Януковича та екс-заступник міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка. З цієї історії випливає, що зв'язок Владислава Кліщара з Партією регіонів, як з'ясувалося, був набагато тіснішим, ніж просто роль офіційного помічника одного з народних депутатів-”регіоналів”.

Лікаря звинувачували в причетності до постачання з Росії спецзасобів, зокрема світло-шумових і газових гранат, які застосовували для розгону активістів Євромайдану в Києві 18-20 лютого 2014 року.

У квартирі Лікаря в центрі Києва на вулиці Льва Толстого внаслідок обшуку правоохоронці вилучили понад 3 млн. доларів США, 870 тисяч євро та 3 млн 178 тисяч гривень, а також срібні та золоті зливки та наклали на них арешт. Слідство намагалося встановити походження цих грошей, а Лікар у свою чергу всіляко намагався переконати слідство, що гроші законні.

І допомагати йому в цьому став Владислав Кліщар, його друг Олександр Шпак, власник ресторану ”Антверпен”, голова громадської організації ”Комітет сприяння правоохоронним органам України” та власне довірена особа Сергія Лекаря, а також Семен Юфа — відомий аферист із багатою кримінальною історією у 90-их роках, фігурант десятків кримінальних справ про шахрайство, відмивання та легалізацію грошей, несплату податків, засновник фінансової піраміди ”Кооператив Меркурій”, яка на десятках тисяч довірливих українців заробила сотні мільйонів доларів.

Усі троє виступили свідками у кримінальному провадженні та переконували слідство, що гроші, знайдені у Лікаря, належать їм. Зокрема, Кліщар та Юфа вказували, що передали на зберігання свої гроші Олександру Шпаку, а той, у свою чергу, — Сергію Лікарю. Наприклад, за показаннями Кліщара, він нібито передав Шпаку 290 тисяч євро, виручені його матір'ю від продажу в 2014 році нерухомості в Києві.

Шпак же, у свою чергу, виправдовував наявність у нього грошей виданою йому інвестицією у розмірі 9,2 млн. чеських крон компанією «Lion International Trading Company», і намагався підтвердити це не договорами, а листом від цієї компанії. Проте слідство в результаті своєї перевірки дійшло висновку про сумнівність можливості ”Lion International Trading Company” видавати такі інвестиції приватним особам. Більше того, як з'ясувалося, власником частини 50% цієї чеської компанії на той момент був Кліщар Владислав Леонідович.

Внаслідок виявлення цього, а також після отримання даних про доходи трьох свідків, які у сумі склали суму в 10 разів меншу від знайденої у Лікаря, показання свідків з даного кримінального провадження прокуратура трактувала як неправдиві. Тобто фактично дії Владислава Кліщара та його спільників були визнані спробою обдурити слідство та сприяти ухиленню екс-топ-чиновника МВС часів Януковича від відповідальності.

Продуктом дружби Владислава Кліщара та згаданих вище Олександра Шпака та Семена Юфи став також висновок із держвласності стратегічного державного підприємства та заволодіння ним. Йдеться про Білоцерківський завод гумових технічних виробів. З 2016 року Владислав Кліщар був директором цього підприємства, яке у 2018 році з 244-ої спроби було продано Фондом держмайна за стартовою ціною 1,28 млн грн компанії ”Альфа Екологія”, де власниками частини у 50% є той самий Олександр Шпак та його дочка, які одразу ж призначили директором заводу свого друга Семена Юфу. Чому було аж 243 невдалі спроби купити завод, і чому на 244 разів компанії друга та бізнес-партнера Кліщара вдалося купити завод за смішні гроші — історія замовчує.

Розбій у центрі Києва

Крім зв'язків із РФ, розкрадань грошей на держпідприємствах та оборонних замовленнях, сім'я Кліщар має також багату кримінальну історію. За даними, отриманими із закритого графа Єдиного реєстру судових рішень, Леонід Кліщар та його батько Владислав Клішар у 2015 році проходили фігурантами кримінального провадження за фактом зухвалого розбою в центрі Києва.

Як встановило тоді слідство, 29 грудня 2015 року близько 20:30 вони, будучи в автомобілі Range Rover чорного кольору з державним номером АА4226ЕС, зупинилися на світлофорі на вулиці Протасів Яр, вийшли з автомобіля, підійшли до автомобіля Daewoo Lanos, що стояв за ними, вибили заднє. праве вікно та переднє водійське, наставили на водія ”Ланоса” предмет, схожий на автомат, і викрали із салону авто сумку з грошима, після чого сіли у Range Rover та поїхали у бік Солом'янської площі. У сумці, за даними правоохоронців, було 70 тисяч доларів, які потерпілий позичив у свого товариша і віз додому.

Внаслідок плану ”Перехоплення” автомобіль патрульної поліції наздогнав авто Кліщарів, які, кинувши машину, зникли з сумкою грошей. У вересні 2016 року у квартирі Кліщарів на вулиці Стадіонній було проведено обшук, де викрадене, згідно з даними із судових рішень, було знайдено та повернуто потерпілому. Однак, подальша доля кримінального провадження, а також те, яке покарання зазнали грабіжники і чи понесли, невідомо — вироків суду чи постанов про закриття даної справи знайти не вдалося.

Що буде з Parimatch

Навіщо даним людям частка в Parimatch? Відповідь на це запитання може ховатися у сина Владислава Кліщара Леоніда. Згідно з тегами програми Get Contact, яка демонструє, як користувач підписаний у телефонних книгах інших абонентів, мобільний номер Леоніда Кліщара крім того, що асоційований із перебуванням чи діяльністю в столиці Чехії, також асоційований з координуванням, кураторством та, ймовірно, запуском офісів ”Української національної лотереї” (УНЛ), а також ”Спортлото”.

Як Леонід Кліщар підписаний у телефонних книжках абонентів. Скріншоти із програми GetContact

Враховуючи, що місяць тому голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев ініціював законопроект №10101, згідно з яким пропонується надати лотерейним компаніям пільгу на отримання ліцензії на букмекерську діяльність та роботу казино у 10-кратному розмірі (19,8 млн грн на рік замість 120-ти). млн грн), виглядає ймовірним намір лотерейників отримати базу даних гравців, а також весь необхідний софт для роботи букмекера вже ”померлого” Parimatch для входження на ринок азартних ігор.

Таку версію всерйоз розглядають у тій частині Parimatch, яка бачить у майбутній угоді Швіндлермана та Мельничука-Кліщара-Бєляєва ймовірну аферу: після входження до Parimatch ці люди можуть просто ”кинути” засновника холдингу, і замість виконання своїх зобов'язань вивести необхідні бази в ”УНЛ” та ”Спортлото”.

А враховуючи минуле цієї групи людей, їхню неохайну репутацію, участь у корупційних схемах, фігурування у низці кримінальних проваджень, а також зв'язки з РФ та екс-функціонерами Партії регіонів, ця версія виглядає цілком імовірною.

За інформацією деяких акціонерів Parimatch, відомо, що в ході переговорів зі Швіндлерманом Мельничук, Кліщар та Бєляєв позначили, що з їхнього боку в угоду увійде компанія SARN Energy — саме її в особі заступника голови Армена Агасаряна пропонується зробити формальним власником акцій Parimatch.

Не дивно, але ця компанія залишила багато слідів у тій же Чехії, де особливо активні Владислав Кліщар та його напарники. За даними чеських ЗМІ, американська компанія SARN, яка позиціонує себе консалтинговою фірмою, яка нібито має зв'язки з американською адміністрацією і здатна пролобіювати будь-яке питання бізнесу в США, встигла обдурити чимало чеських бізнесменів.

Зокрема, ЗМІ вказують , що бізнесмен чесько-вірменського походження Армен Агасарян (також представляється Арменом Агасом) із SARN Energy обіцяв забезпечити нові бізнес-можливості для чеської групи CSG – для радарів виробництва Retia або бронемашин Pandur виробництва TDV – але так і не зробив цього . І, не виконавши частину своєї угоди, SARN почала вимагати у CSG гроші за свої консультаційні послуги. Ті у відповідь попросили задокументувати, які послуги SARN надала для CSG, однак у SARN відмовилися це робити, ставши у відповідь лише погрожувати, і, мабуть, для більшого тиску подали позов до цивільного суду штату Делавер.

У повідомленнях ЗМІ зазначається, що такі випадки у SARN не поодинокі, а це, скоріше, системне явище, коли американська компанія таким чином вимагає гроші у європейського бізнесу. Чеське видання ”Parlamentnilisty” пише , що таким чином SARN EnergyХ навіть намагалися шантажувати словацьку державу після справи з шахрайською придбаними акціями Transpetrol.

1