Арсенюк Олег

Арсенюк Олег

Народний депутат України IX скликання, голова підкомітету ВРУ з питань соцзахисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Арсенюк Олег – політик та громадський діяч, колишній "регіонал" та "опоблоківець", що став членом Зе-команди, голова підкомітету з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

Місце народження

Народився 21 серпня 1986 року в місті Черкаси.

Освіта

Закінчив Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю “економіка підприємства”.

Родина

Батько – Арсенюк Олексій Максимович, колишній директор Сакського клінічного санаторію Міністерства оборони України, засновник ТОВ "Берег 2007", яке володіє розважальним комплексом "Бочка". У Черкасах очолював фракцію Партії регіонів у міській раді. Після перемоги Євромайдану від "Опозиційного Блоку" він безрезультатно балотувався до Верховної Ради, а також у міську та обласну раду.

Брат – Ігор Олексійович, який працює на посаді директора батькового розважального комплексу "Бочка".

Дружина – Арсенюк Ольга Володимирівна. Подружжя виховує сина Михайла.

Кар’єра, політична і громадська діяльність до 2019 року

 • Згідно з офіційною біографією, Олег почав працювати ще студентом, коли влаштувався помічником приватного підприємця.
 • Після закінчення навчання в інституті Арсенюк приєднався до сімейного бізнесу. Проте батько активно використовував його і у своїх політичних проєктах.
 • 2013 рік – Олег був довіреною особою свого батька Олексія Арсенюка, який балотувався по 194 округу (м.Черкаси) на довиборах до Верховної Ради.
 • 2015 рік – Олег Арсенюк балотувався до Черкаської міської ради по 33 округу від партії “Опозиційний Блок”.
 • Перед виборами 2019 року він працював комерційним директором ТОВ “Берег-2007”. Займався підприємницькою діяльністю у сфері обслуговування та туристично-оздоровчому напрямку.
 • Олег Арсенюк не цурався громадської роботи. Зокрема, брав активну участь у роботі ГО "Асоціація інтелектуальних видів спорту України", ГО "Спортивний клуб "Вулкан", ГО "Суспільна реформа".

Робота в парламенті

 • На початку 2019 року Олег Арсенюк одним з перших у Черкасах приєднався до команди Володимира Зеленського. Після активної агітації за головного "слугу народу", його затвердили кандидатом у народні депутати по виборчому округу   № 195. До речі, по цьому округу було кілька Зе-кандидатів. Під егідою  Президента України у Раду намагалися потрапити аж п'ять кандидатів, проте справжнім представником партії "Слуга народу" був лише Олег Арсенюк. Решта кандидатів виявилися фейковими.

Арсенюк Олег і Володимир Зеленський (фото зі сторінки Олега Арсенюка у Facebook)

 • У липні 2019 року Арсенюк очікувано переміг на позачергових парламентських виборах. Він отримав 41,11% голосів виборців.
 • 29 серпня 2019 року Олег Арсенюк склав присягу народного депутата України та приєднався до фракції партії "Слуга народу". Він став членом Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, у якому згодом очолив підкомітет з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Арсенюк Олег у Верховній Раді (фото зі сторінки Олега Арсенюка у Facebook)

 • Щодо законодавчої діяльності, то тут значних успіхів у парламентаря не було. З внесених ним законопроєктів Верховна Рада результативно проголосувала лише за 15. А щодо підтримки законодавчих ініціатив Президента України, в Олега Арсенюка найкращий показник серед усіх "слуг народу" Черкащини.
 • В січні 2021 року нардепа включили до складу Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки та оцінки стану акціонерного товариства "Українська залізниця", розслідування фактів можливої бездіяльності, порушення законодавства України органами управління зазначеного підприємства, що призвели до значного погіршення технічного стану підприємства та основних виробничих показників.
 • Місцеві журналісти вказують, що "зіркова хвороба" Олегу не загрожує, а батько продовжує його тримати на короткому повідцеві. Вони спостерігали, як вже після перемоги на парламентських виборах новообраний нардеп перевіряв квитки при вході на дискотеку у розважальному комплексі "Бочка".

Арсенюк Олег брав участь у засіданні Комітету з питань транспорту та інфраструктури (фото зі сторінки Олега Арсенюка у Facebook)

Критика і скандали

Перші скандали спіткали Арсенюка як комерційного директора ТОВ "Берег 2007". Розважальний комплекс "Бочка" з 2008 року відомий своїм земельним скандалом, адже об’єкт розташовано у природозахисній смузі Дніпра, а Держекоінспекція у Черкаській області заявила, що проєктування, будівництво та розміщення комплексу проведено з порушеннями вимог природоохоронного законодавства. Проте у 2012 році Вищий господарський суд України виправдав підприємців.

А в 2015 році журналісти проєкту "Наші гроші" звинуватили фірму батька майбутнього нардепа у самовільному захопленні близько 30 соток на прибережній захисній смузі Кременчуцького водосховища. Проте місцеві активісти звертали увагу, що орган, відповідальний за протидію самозахопленню земель, а це Державна екологічна інспекція, ніяк не реагував.

Арсенюк Олег (фото зі сторінки Олега Арсенюка у Facebook)

Під час виборчої кампанії 2019 року опоненти неодноразово нагадували Арсенюку про його політичне минуле. Кандидат і працівники виборчого штабу категорично заперечували перебування у лавах Партії регіонів, хоча було оприлюднено його членський квиток, виданий у 2007 році.

На початку кампанії штаб Арсенюка заперечував навіть співпрацю з "Опозиційним Блоком". Проте місцеві вибори 2015 року відбулись відносно недавно, їх черкащани пам’ятали ще досить чітко, тому кандидату довелось змінити тактику і заявити, що був такий гріх в його біографії. Але він, мовляв, швидко розібрався в ідеології "Опозиційного Блоку", зрозумів, що вона не відповідає його життєвій позиції і рішуче порвав з цією політичною силою. Щодо участі в політичних проєктах свого батька, майбутній нардеп тоді заявляв, що не поділяє його політичних поглядів, а зараз не 30-ті роки, щоб відповідати за вчинки членів своєї родини.

В серпні 2019 року журналісти висміяли Олега Арсенюка, який розмістив бігборди з подякою виборцям за підтримку, крім свого, ще у двох інших округах області – 194-му і 197-му, де на парламентських виборах перемогли інші люди.

У квітні 2021 року нардеп потрапив у скандал, коли ЗМІ повідомили, що він влаштував бійку в розважальному закладі свого батька. Оскільки виявилось, що не Арсенюк був ініціатором цієї бійки, а особливих травм ніхто не отримав, скандал швидко вщух.

Дата публікації: 12.10.2021
Дата останньої зміни: 13.10.2021
1