Бабак Сергій

Бабак Сергій

Народний депутат IX скликання, голова Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій 

Всі новини

Бабак Сергій – доктор технічних наук, кандидат економічних наук, співзасновник Ukrainian Heritage Foundation

Місце народження

Народився 31 липня 1978 року в Києві.

Освіта

  • Після закінчення в Києві середньої школи Сергій почав здобувати вищу освіту і робив це одночасно в кількох навчальних закладах.
  • 1999 рік – закінчив Единбурзький університет Нейпіра, отримав диплом за спеціальністю "Фінансові послуги".
  • 2000 рік - закінчив Київський національний економічний університет, навчався за спеціальністю "Управління міжнародним бізнесом".
  • 2015 рік - отримав диплом спеціаліста в Університеті новітніх технологій, де він навчався за фахом "Правознавство".
  • 2019 рік - закінчив Ужгородський національний університет, отримав диплом магістра за спеціальністю "Психологія".
  • 2002 рік – Сергій став кандидатом економічних наук. Спеціальність - "Розвиток продуктивних сил та регіональна економіка".
  • 2016 рік - став доктором технічних наук за спеціальністю "Комп'ютерні системи та компоненти".

Родина

Мати - Бабак Ірина Олександрівна, інженер за фахом. Померла у 2007 році.

Батько - Бабак Віталій Павлович, член-кореспондент НАН України. Український вчений, заслужений діяч науки та техніки в Україні, Лауреат Державної премії України в галузі науки та техніки. Ексзаступник міністра освіти та науки України з питань вищої освіти. Був ректором в Національному авіаційному університеті. Фігурант Багатьох кримінальних проваджень.

Сергій офіційно не одружений. Проживає в цивільному шлюбі з Ольгою Руднєвою, яка обіймає посаду виконавчого директора благодійного фонду Олени Пінчук "Антиснід". Вона також засновниця благодійного фонду "Ветеран Хаб++".

Кар’єра до обрання в Раду

  • 1999—2002 роки — працював директором департаменту з питань підприємництва та залучення інвестицій Українського Союзу промисловців та підприємців.
  • Одночасно займався науковою та викладацькою роботою.
  • 2002—2008 роки — був заступником Генерального секретаря Українського національного комітету Міжнародної торгової палати, а згодом призначений директором Департаменту міжнародного співробітництва.
  • 2009—2012 роки — працював проректором і радником ректора Університету новітніх технологій.

Бабак Сергій (фото: facebook.com/sergey.babak.94)

  • 2012—2019 роки — директор ДП "Науковий технічний Центр новітніх технологій НАН України".
  • 2018—2019 роки — був куратором освітнього напряму Український Інститут Майбутнього, одночасно працював заступником директора державного наукового закладу "Центр морської геології, геоекології і осадового рудоутворення НАН України".
  • Бабак входив до складу Національного агентства щодо забезпечення якості вищої освіти. За два десятки років наукової діяльності він написав понад шістдесят робіт з економіки та технічних наук.
  • Головне хобі Сергія - автомобільний спорт. У 2018 році Бабак став чемпіоном України з гірських перегонів. Також він є майстром спорту з автомобільного спорту.

У 2018 році  Сергій Бабак став чемпіоном України з гірських перегонів (фото: facebook.com/sergey.babak.94)

  • Науковець очолював Київську міську організацію роботодавців у галузі вищої освіти. Він один із засновників благодійного фонду "Ukrainian Heritage Foundation", а також керівник БО "БФ "Українська спадщина".
  • Крім того, Бабак був власником трьох підприємств "Сучасні технології освіти", "СВД" і "Інвестсервіс".

Парламентська діяльність

  • Весною 2019 року Ольга Руднєва привела Сергія до Володимира Зеленського і відрекомендувала як видатного фахівця з питань освіти. Саме в цій якості він і приєднався до Зе-команди.
  • 18 квітня 2019 року в ефірі "1 + 1" Володимир Зеленський поміж інших представив Сергія Бабака як експерта своєї команди з питань освіти та науки.
  • 21 липня 2019 року експерт був обраний народним депутатом України 9-го скликання по виборчому списку партії "Слуга народу", в якому займав 11 місце.
  • 29 серпня 2019 року Сергій Бабак прийняв присягу депутата Верховної Ради, і того ж дня його обрали головою Комітету з питань освіти, науки та інновацій.
  • Про роботу профільного комітету парламентар сказав: "Ми змінимо систему освіти: з системи минулого на систему майбутнього. Держава буде інвестувати в освіту, ми змінимо зміст освіти - відкриємо ринок освітніх послуг для приватних ініціатив, для іноземних навчальних закладів".

Сергій Бабак головує на засіданні Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій (фото: facebook.com/kom.osvita.nauka/)

  • Як розповідав журналістам Сергій Бабак, йому декілька разів Президент пропонував посаду міністра освіти, проте нардеп вважає, що спочатку потрібно підготувати необхідну законодавчу базу для вирішальних реформ.
  • Його комітет виступив проти призначення Сергія Шкарлета на посаду міністра, пропонував інші кандидатури, всупереч рішенню фракції. Колеги Бабака навіть почали збирати підписи за його відставку, але це ні до чого не привело.
  • Комітет в стислі терміни підготував зміни до законодавства про вищу освіту і закон про повну загальну середню освіту. Голова комітету рішуче виступив проти скасування ЗНО, заявив, що дистанційна освіта не може стати основною, але в умовах коронавірусу це найкращий варіант для збереження процесу навчання.
  • Сучасну освіту Бабак вважає неефективною, адже світ і технології змінюються дуже швидко, а шкільна система ні. На ринку праці великі компанії зараз цікавляться не дипломом, їм важливі знання та навички. Тому навчання потрібно поєднувати з практикою отриманих знань.

Критика і скандали

У 2007 році видання “from.ua.com” підготувало матеріал, в якому вказувалось, що Сергій Бабак був задіяний у схемі відмивання коштів Національного авіаційного університету, ректором якого був його батько. Саме Віталій Бабак розробив схему, по якій на фірми Сергія відраховували по 30% вартості навчання кожного студента-контрактника.

У 2016 році з’явилась інформація, що в публікаціях Сергія Бабака присутній плагіат. Тобто, деяку інформацію він взяв з роботи російського студента. На це звернули увагу вчені та, заглибившись в це питання, виявили, що в його докторської дисертації також є плагіат.

Науковець тоді страшенно образився, він грубив колегам у соцмережах і погрожував судовим позовом. Але це не допомогло і він став лауреатом антипремії "Академічна непридатність" в номінації "Плагіатор - 2019".

Весною 2019 року Бабак поставив Зеленського в досить незручне становище, коли на зустрічі з ним один з політиків заявив, що для того, щоб платити українським вчителям по 4 000 доларів на місяць, потрібно виділяти всього 200 млн доларів на рік. З цим погодився і Сергій Бабак, назвавши це реальними цифрами, а не фантастикою. Проте експерти порахували справді реальні цифри, і виявилось, що потрібно на 20 млрд доларів більше. "Слуги народу" зажадали відставки Сергія Бабака через таку некомпетентність.

Дата публікації: 21.09.2021
Дата останньої зміни: 21.09.2021
1