Боблях Андрій

Боблях Андрій

Народний депутат України IX скликання, член фракції політичної партії "Слуга народу"

Всі новини
Боблях Андрій – політик, шоу-мен, один із засновників "Полтавської студентської Ліги Сміху" і "Полтавської шкільної ліги сміху"

Місце народження

Народився 5 березня 1985 року в селі Кармелава, Каунаського району Вільнюської області Литовської РСР.

Освіта

Закінчив Рівненський державний гуманітарний університет, отримав диплом за спеціальністю "прикладна математика".

Родина

Мати Андрія – Віра Григорівна Боблях, 1958 року народження. До одруження носила прізвище Зеленська. ЗМІ з’ясували, що її батько Зеленський Григорій Іванович і дід президента Зеленський Семен Іванович – рідні брати.
Дружина – Боблях Аліна Сергіївна, 1988 року народження. Допомагала чоловікові у його бізнесі, входила до складу Полтавської молодіжної ради.
Подружжя виховує сина Данила.

Андрій Боблях з дружиною та сином (фото: facebook.com/AndriiBobliakh)

Кар’єра

 • Через два роки після народження Андрія його родина повернулась в Україну і поселилась в селі Зоря поблизу Рівного.
 • Після закінчення університету Андрій деякий час проживав у Рівному. Тут він вперше почав реалізовувати свої здібності гумориста, беручи участь у передачі "Розсміши коміка" та інших телевізійних проєктах.
 • Політична кар’єра майбутнього "слуги народу" теж розпочалась у Рівному. Боблях на громадських засадах працював помічником депутата Рівненської обласної ради 5-го скликання від Соціалістичної партії України Ігоря Пшеюка.
 • У 2012 році на парламентських виборах соціалісти включили Бобляха у свій виборчий список під № 146. Правда позиція у списку особливого значення не мала, оскільки СПУ набрала менше ніж пів відсотка голосів виборців.
 • У 2013 році Андрій Боблях переїжджає в Полтаву, де почався новий етап його кар’єри. Спочатку він як підприємець займався проведенням різноманітних свят: днів народжень, весіль, хрестин, корпоративів тощо.
 •  Через деякий час разом з приятелями Андрій відкрив власне весільне агентство, а згодом у них з'явилася і власна творча студія "Manhattan kids". Боблях продовжував брати активну участь у різноманітних телевізійних шоу гумористичного спрямування: "Ранок", "Розсміши коміка", "Ліга Сміху".

Андрій Боблях - засновник "Полтавської Ліги Сміху" (фото: facebook.com/AndriiBobliakh)

 • Ще через деякий час Андрій Боблях сам став засновником "Полтавської студентської Ліги Сміху", а також "Полтавської шкільної Ліги Сміху". Він працював у студії "Doubleyou", що об’єднувала дві гумористичні студії - "Manhattan kids" і "СМТ".
 • Андрій завжди підкреслював, що всі свої заходи він проводив виключно українською мовою.

Парламентська діяльність

 • Коли у 2019 році Володимир Зеленський розпочав власну політичну кар’єру, зрозуміло, що його родич приєднався до головного "кварталівця". Влітку, на позачергових парламентських виборах, партія "Слуга народу" висунула Андрія Бобляха кандидатом по 145 виборчому округу.
 • 21 липня 2019 року він впевнено переміг свого основного опонента, чинного депутата Юрія Бублика, який представляв команду колишнього президента Петра Порошенка, набравши в п’ять разів більше голосів виборців (49,16% проти 10%).
 • У своїй виборчій програмі Андрій Боблях обіцяв підтримати скасування депутатської недоторканності, створення механізму відкликання депутатів усіх рівнів, ліквідацію олігархічних монополій, реформування Збройних сил, зменшення вартості ліків тощо. Окремим розділом програми було виділене зобов’язання особисто внести законопроєкти про молодіжне житлове будівництво, про фінансову підтримку молодіжних бізнес-проєктів і про збільшення оплати тренерів дитячих і юнацьких спортивних шкіл.
 • 29 серпня 2019 року Андрій Боблях прийняв присягу народного депутата і приєднався до фракції політичної партії "Слуга народу". Він став членом Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Боблях Андрій у Верховній Раді (фото: facebook.com/AndriiBobliakh)

 • З 2019 року парламентар є також членом Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування можливих фактів порушення законодавства України та зловживання службовим становищем президентом Української асоціації футболу.
 • На офіційному сайті Верховної Ради також зазначено, що Боблях є членом груп з міжпарламентських зв'язків з Японією, Литвою, Польщею, Танзанією, Італією, Данією, Китаєм і США.
 • У червні 2020 року на конференції Полтавської обласної організації партії "Слуга народу" Бобляха обрали членом ради обласної партійної організації.
 • На початку лютого 2021 року аналітичний портал "Слово і діло"  провів дослідження, хто з депутатів краще виконує обіцянки, які давались виборцям під час виборчих перегонів. Виявилось, що серед мажоритарників Полтавської області  в Андрія Бобляха найгірші показники, який дав 30 зобов’язань, з яких станом на початок 2021 року виконав лише одне.

Боблях Андрій на засіданні Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики (фото: facebook.com/AndriiBobliakh)

Скандали та критика

Коли з’явилась інформація про те, що Андрій Боблях родич Володимира Зеленського, інтерес до нього значно зріс як у журналістів, так і в місцевих активістів. Тепер кожен його промах не залишався непоміченим.
Так 24 грудня 2019 року народний депутат призначив зустріч зі своїми виборцями в селі Степове. В будинку культури зібралось понад 300 осіб, приїхали керівники районної влади, а згодом з’явився помічник Бобляха, який повідомив, що депутат не приїде і причина скасування поїздки йому не відома. Розлючені мешканці розходились, лаючи свого обранця.
Недолуга поведінка таких депутатів стала однією з причин загального падіння рейтингу партії. Незабаром Андрій Боблях вдруге підвів "Зе-команду". Його призначили відповідальним за довибори в Новоселівську ОТГ Полтавської області, але за результатами голосування у місцеву раду не потрапив жодний представник партії "Слуга народу".
У вересні 2020 року ЗМІ звернули увагу на законотворчу діяльність парламентаря. Він став співавтором законопроєкту №3796, згідно з яким значно розширювався перелік тварин, які підпадають під обов’язкову реєстрацію та ідентифікацію. Але не лише в цьому проблема. Законотворці забажали створити чергових корупційних посередників, так званих "агентів з ідентифікації", які отримають виключне право здійснювати обов’язкову ідентифікацію тварин, в тому числі і домашніх, і лабораторних (до цього реєстрували лише сільськогосподарські види тварин).
А 17 вересня того ж року громадські активісти розкритикували голосування Андрія Бобляха за сімох кандидатів в конкурсну комісію з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, тому що шість з цих семи членів комісії не відповідали нормам закону.
Незабаром журналісти руху "Чесно" звернули увагу на те, що нардеп навіть після виборів продовжує зводити рахунки зі своїм конкурентом Юрієм Бубликом. Боблях направив запит в ГПУ щодо необхідності перевірки роботи сільського голови села Ковалівка (брат Юрія Бублика) і заодно його брата, колишнього парламентаря. Це звернення журналісти розцінили як особисту помсту і радили депутату більше часу приділяти не вендеті, а виконанню передвиборчих зобов’язань.
Дата публікації: 11.11.2021
Дата останньої зміни: 15.11.2021