Довбенко Андрій

Довбенко Андрій

Відомий український юрист з досвідом роботи в міжнародних компаніях та венчурний інвестор

Довбенко Андрій – успішний юрист, блогер, громадський діяч, фахівець з впровадження блокчейну та ІТ-технологій.

Місце народження

Народився 6 грудня 1986 року в місті Калуш Івано-Франківської області.

Освіта

2007 рік – закінчив юридичний факультет Києво-Могилянської академії.

Родина

Перша дружина Зарівна Даша – бізнесвумен, колишня редакторка  L’Officiel, засновниця видання Vector и платформи Charitum, прессекретарка керівника Офісу президента Андрія Єрмака (досьє Єрмака Андрія). У неї з Андрієм спільна донька.

Нинішня дружина – Ганна Огренчук, відома судова юристка, фахівець з господарських справ. Весілля відбулось в серпні 2019 року, в Сен-Тропе (Франція).

Коротка біографія

 • Заробляти на життя Андрій Довбенко почав, ще навчаючись в Києво-Могилянській академії. Спочатку працював в юридичній фірмі "Контакт", потім виконував обов’язки асистента в адвокатському бюро Геннадія Копійки.
 • 2006 рік – без усякої протекції отримав посаду юриста в компанії PwC (Прайсуотерхаус Куперс Україна), а ця фірма входить в "велику четвірку" найбільших юридичних компаній. Через три місяці роботи Андрій стає старшим юристом.
 • 2007 рік – приймає пропозицію від іншої міжнародної компанії Ernst & Young, яка теж входить до "великої четвірки". Він працює старшим юристом, відповідає за проекти економічного консалтингу.
 • 2011 рік – Андрій Довбенко вирішує стати самостійною фігурою українського юридичного бізнесу і  незалежним юристом. Водночас почав тісно співпрацювати з міжнародною компанією "Андреас Неоклеус і Ко", яка зареєстрована на Кіпрі. Він збирає команду ефективних юристів, фахівців з різних галузей права. Його успіхи приносять не лише значні кошти, а й популярність в юридичному та підприємницькому середовищі.
 • 2015 рік – Андрій Довбенко стає повноправним партнером, реєструє офіс "Андреас Неоклеус і Ко. Україна", який сам і очолює.
 • 2016 рік – юрист стає керуючим партнером компанії "Неоклеус і Довбенко".
 • 2017 рік – Андрій Довбенко проводить ребрендинг і тепер він керуючий партнер фірми   "N & D".
 • В кінці цьому ж році юрист знову здійснює ребрендинг, стає керуючим партнером  юридичної фірми Evris.
 • 2018 рік – в ЗМІ з’являється інформація про партнерство Андрія Довбенко в клубі приватних інвесторів iClub.
 • В кінці 2018 року він знову змінює місце роботи, покидає успішну компанію та створює власний венчурний фонд. Як офіційно заявляв Андрій Довбенко – у пріоритеті інвестування в ІТ-технології та блокчейн-стартапи.
 • Серпень 2019 року – ЗМІ широко описали помпезне весілля Андрія Довбенко і Ганни Огренчук в місті Сен-Тропе, на яке прилітав екс-керівник Офісу президента Андрій Богдан (досьє Богдана Андрія), відомі судді та адвокати з усієї країни.

Детальніше про професійну діяльність та громадську роботу

Щоб не говорили про корупційні зв’язки Андрія Довбенка чи участь його в якихось темних справах та фінансових оборудках, жодної судової справи з конкретним вердиктом немає. А є успішний талановитий юрист та умілий організатор, про що свідчать чисельні факти з його біографії. Про деякі з них слід вказати в досьє.

Коли Андрій проходить кілька ґрунтовних співбесід в міжнародну компанію PwC, він ще студент без вищої освіти. Але фундаментальний рівень знань та досвід праці в адвокатських фірмах переконують майбутніх колег в перспективності юнака. І дійсно, вже через три місяці Андрій Довбенко отримує посаду старшого юриста, що для компанії з "великої четвірки" є унікальним випадком. Те, що вчорашнього випускника вузу через рік після влаштування в  "ПрайсуотерхаусКуперс Украина" запрошують в іншу компанію, теж з "великої четвірки", свідчить про високу професійність та бездоганну теоретичну підготовку. А Андрію Довбенку на той час лише 21 рік.

Біографія Андрія Довбенко свідчить, що з 2011 по 2017 рік він був одним з найбільш затребуваних юристів, клієнтом якого були відомі та впливові особи (називають навіть Сергія Курченка).

Після створення юридичної фірми Evris, талант Довбенка як юриста і організатора розкрився повною мірою. Всього за рік компанія попала в Золоту лігу юридичних фірм України, стала переможцем "Юридичної премії 2018" в номінації "Юридична фірма – прорив року". А такі клієнти фірми Evris як EastOne Group, WOG, банк ПУМБ – мрія кожної юридичної компанії.

Досьє Андрія Довбенка констатує, що після створення власного венчурного фонду значно зросла його громадська та публіцистична активність. Він приймає участь в різних експертних заходах з представниками державних структур, тісно співпрацює з громадськими інститутами та неурядовими організаціями. Разом з групою експертів висунув ініціативу створення громадської організації Фонд "Інвестиційна Україна". Веде авторські блоги в ряді ЗМІ.

Фото з Facebook

Крім того, Андрій Довбенко відомий як провідний експерт по інвестиціях та фахівець з аграрних проблем. Зокрема, він був одним із прихильників прийняття закону про землю, бо вважає, що без зміни права власності не варто чекати серйозних інвестицій в аграрний сектор.

Андрій Довбенко великий прихильник світського життя, що підтвердило його пишне весілля. А незабаром, він орендує дорогий паб у Лондоні, щоб відсвяткувати власний день народження, про що повідомили різні модні журнали.

Юрист та бізнесмен, він також великий прихильник джазу. Проте відомі фестивалі використовує не лише як джерело естетичного задоволення, але і як платформу для неформальних зустрічей та перемовин представників влади, громадськості та бізнесу.

Дата публікації: 28.12.2020
Дата останньої зміни: 20.09.2021
1