Ємець Леонід

Ємець Леонід

Український політик та громадський діяч, активіст двох Майданів та нардеп двох скликань

Всі новини

Ємець Леонід – син відомого політика 90-х, правознавець, доктор юридичних наук, депутат Київради і ВРУ 7 та 8 скликань

Місце народження

Народився 30 серпня 1979 року в місті Києві.

Освіта

 • 2001 рік – закінчив з відзнакою юридичний факультет  Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
 • Згідно з інформацією з його сторінки у Фейсбуці,  захистив кандидатську дисертацію в Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ.
 • Доктором юридичних наук став у 2019 році. Захистив дисертацію у Харківському національному університеті внутрішніх справ.

Родина

Мати – Тетяна Михайлівна, викладач КДУ імені Тараса Шевченка, психолог та українознавець.

Батько – Олександр Іванович, відомий політик 90-х, нардеп 1,2 та 3 скликань, загинув в автокатастрофі у 2001 році.

Леонід Ємець двічі одружений. З першою дружиною Кариною розлучився в 2013 році. Друга дружина – журналістка і письменниця Світлана Тараторіна. Весілля відбулось на Майдані Незалежності в лютому 2014 року, у дні запеклого протистояння активістів і "Беркуту". У 2015 році народився син Олександр.

Коротка біографія

 • Одразу ж по закінченню університету Леонід Ємець починає активно займатись політикою. Проте фахову освіту не забуває, паралельно працює юристом, а пізніше займається і викладацькою діяльністю.
 • Ще до закінчення навчання у 1998-2001 роках працював юридичним консультантом  у ТОВ "Маестро".
 • 2001-2003 роки – працює в юридичному управлінні "Фонду державного майна України".
 • 2003-2004 роки – юридичний консультант в юридичному управлінні НАСК "Оранта".
 • 2004-2005 роки – керівник юридичного відділу у ТОВ "НВФ Добробут-95".
 • З 2005 року, згідно з поданою ним інформацією, займається викладацькою діяльністю.
 • 2005-2009 роки – за сумісництвом, на пів ставки викладав на кафедрі загальноправових дисциплін юридичного факультету Дніпропетровського гуманітарного університету.
 • З 2009 по 2014 рік - продовжив викладати на ті й же кафедрі, але лише на безоплатній основі.
 • З 2014 року – на безоплатній основі працював у відділі організації наукової роботи  Дніпропетровського гуманітарного університету.
 • 2017 рік – Леонід Ємець був кандидатом на заміщення посади судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду України.
 • В тому ж році отримав почесне звання "Заслужений юрист України".

Політична кар’єра

2001 рік – біографія Леоніда Ємця вказує на початок політичної діяльності. Він стає членом партії "Реформи і Порядок".

2002 рік – балотується в Київську міську раду від блоку "Наша Україна".

2004 рік - Леонід Ємець був довіреною особою кандидата в президенти Віктора Ющенка (досьє Ющенка Віктора) в 219 виборчому окрузі, керував штабом Ющенка в Печерському районі міста Києва. Пізніше був комендантом частини "помаранчевого" Майдану.

2005 рік – досьє Леоніда Ємця констатує його перехід з ПРП в партію "Наша Україна".

У 2006 році Ємець став депутатом Печерської районної ради, де очолив фракцію "Нашої України".

У 2009 році вийшов з партії "Наша Україна", написавши відкритого листа президенту Віктору Ющенку, де висловив різку незгоду з його політичним курсом.

2012 рік - обраний народним депутатом України по 221 мажоритарному округу (Печерський, частина Шевченківського та Солом’янського районів столиці). В кінці каденції був одним з авторів і активних лобістів Законів "Про відновлення довіри до суддів" та "Про очищення влади".

2013-2014 роки - під час Революції гідності відповідав за судовий супровід активістів Євро- та Автомайдану.

2014 рік – вступає до "Народного фронту". На позачергових виборах висувається від НФ по тому ж  221 мажоритарному округу. Стає нардепом 8-го скликання.

Один з авторів та активних лобістів Виборчого кодексу, яким запроваджуються відкриті виборчі списки. Член постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

2019 рік – на позачергових парламентських виборах балотувався по своєму округу від партії "Голос". Програв представниці команди Зеленського (досьє Зеленського Володимира).

Досьє Леоніда Ємця відмічає, що в 2020 році на місцевих виборах до Київської міської ради його під третім номером включають в список партії "Європейська солідарність". 25 жовтня він був обраний депутатом Київради 9-го скликання.

Громадська діяльність, скандали

Ще до обрання народним депутатом Леонід Ємець активно займається громадською роботою.

З 2009 року він очолює  організацію "Громадські ініціативи".

З 2012 року - заступник голови у благодійній організації "Фонд підтримки муніципальних ініціатив".

А вже після обрання народним депутатом у 2012 році політична вага Леоніда Ємця зростає до того рівня, що громадськість починають цікавити різні скандали навколо нього.

Зокрема, "Народна правда" вияснила, що в 2009 році Леонід Ємець продав автомобіль преміум класу за 100 гривень, щоб уникнути сплати податку у розмірі понад 3 тисячі доларів.

З 2012 року нардеп неодноразово попадав у скандальні публікації після заповнення декларацій. То вказує свій річний дохід в розмірі 390 гривень. Іншого року забуває подати дані про статки першої дружини і мотивує це тим, що вона відмовила йому в інформації. На це Катерина Ємець відповіла у Фейсбуці, що Леонід в той час відвідував черговий гольф-турнір, а до неї просто забув звернутись за інформацією.

З черговою декларацією знову скандал – задекларовані політиком витрати в чотири з половиною рази перевищили його офіційні доходи за той рік.

В декларації за 2013 рік у Ємця не задекларовано жодного квадратного метра житла. Де він проживав цей рік, так і не було вказано.

З декларацією другої дружини політика теж не все гаразд. За перші два роки їх спільного життя вона декларує лише 32 тисячі гривень доходу. А в цей час у подружжя з’являються 2 земельні ділянки та 2 будинки загальною площею понад 280 квадратних метрів в елітному районі Київщини – селі Козин. Навіть максимально занижена вартість, яка вказана у деклараціях – понад 300 тисяч доларів. А ще нове авто за 60 тисяч доларів. Знову кінці з кінцями не сходяться і невідомо як у журналістки "Еспресо ТВ" нізвідки з’являються мільйони гривень. Більш детально про декларації Леоніда та Світлани Ємців інформує сайт "Політрада".

Досьє Леоніда Ємця вказує, що неправдиві дані у деклараціях – далеко не єдиний привід для скандалів. Так, політик в 2013 році був визнаний одним з найбільших прогульників засідань Ради.

Рух "Чесно! Фільтруй владу!" проаналізував діяльність депутата і його передвиборчу програму 2012 року, та дійшов висновку, що Ємець Леонід не довів до кінця жодної свої передвиборчої обіцянки! Не зареєстровано жодного проєкту постанови або законопроєкту, який би був спрямований на захист інтересів виборців округу №221, у якому він обирався.

Біографія Леоніда Ємця розповідає про новий скандал, що виник після спроби політика отримати посаду у Верховному Суді України. Журналісти звинуватили його у фальсифікації усіх документів про вищу освіту на наукове звання. Заявили, що в Ємця "куплений в переході диплом", а також фіктивний науковий стаж.  Мовляв, ректор ДГУ Олександр Негодченко  так подякував нардепу, який два скликання оформляв ректора своїм помічником-консультантом. Крім того, ставиться під сумнів захист кандидатської дисертації, яку ніхто в очі не бачив. Всеволод Розумовський на сайті "Політрада" теж пише про великі сумніви в наявності у Леоніда Ємця кандидатської роботи та наукового стажу.

2 вересня 2020 року "Главком" публікує інтерв’ю з Леонідом Ємцем, у якому екснардеп різко критикує партію "Голос", від якої він балотувався в депутати на останніх виборах до ВРУ. Політик негативно сприйняв заяву нового лідера партії, що для "Голосу" головний ворог – Порошенко. Ємець заявив, що Зеленський фактично передає владу ОПЗЖ, а "Голос" зриває об’єднання патріотичних політичних сил, як це було у 2012-2014 роках і підіграє реваншу пропутінських політиків.

Дата публікації: 11.01.2021
Дата останньої зміни: 11.01.2021