Холодницький Назар

Холодницький Назар

Колишній керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)

Назар Іванович Холодницький - колишній заступник генпрокурора - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України. Кандидат юридичних наук, заслужений юрист України.

Місце народження

Народився 31 січня 1985 року в м Львів.

Освіта

2006 рік - закінчив юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка з відзнакою, отримавши кваліфікацію магістра права.

2015 - кандидат юридичних наук.

Родина

Неодружений. Про своє особисте життя Холодницький говорить так: "Не одружений, дітей немає, завидний холостяк". У той же час він часто з'являється в публічних місцях зі своєю дівчиною Юлією Бойко.

Коротка біографія

  • У 2001 році закінчив спеціалізовану середню школу з поглибленим вивченням англійської мови.
  • Вивчав правознавство в Львівському національному університеті імені Івана Франка. 2005 році одержав ступінь бакалавра права з відзнакою. У 2006 році став магістром права з відзнакою.
  • У 2014 році став кандидатом юридичних наук, спеціалізувався на теорії держави та права, історії держави та права, історії політичних і правових навчань.
  • 2006 рік - почав працювати помічником прокурора в органах прокуратури Києво-Святошинського району Київської області.
  • З серпня 2009 року по березень 2014 року - був старшим помічником прокурора району. У 2012 році під час реорганізації ця посада стала називатися старший прокурор прокуратури.
  • З березня по грудень 2014 року, працював старшим помічником заступника Генерального прокурора України Миколи Голомші.
  • З 22 грудня 2014 року - наказом Генерального прокурора Віталія Яреми був призначений першим заступником прокурора в прокуратурі Автономної Республіки Крим.
  • 30 листопада 2015 року генеральний прокурор Віктор Шокін призначив Назара Холодницького своїм заступником - керівником САП.
  • 16 червня 2017 року досьє Холодницького поповнилося ще однією посадою - він став віце-президентом Федерації футболу України.
  • 6 жовтня 2017 року президент Петро Порошенко присвоїв керівнику САП Назару Холодницькому звання "Заслужений юрист України".
  • 21 серпня 2020 року наказом Ірини Венедиктової звільнений з посади голови САП.

Громадська і політична діяльність, скандали

У 2014 році в біографії Холодницького відбулася подія, що вплинула на його подальшу кар'єру. Завдяки участі в Революції гідності він познайомився з Миколою Голомшею.

25 лютого 2014 року виконуючий обов'язки генерального прокурора України Олег Махніцький призначив Голомшу першим заступником. А Назар Холодницький отримав посаду старшого помічника заступника генпрокурора. Її він займав з березня по грудень 2014 року.

23 жовтня 2014 року генпрокурор Віталій Ярема, який прийшов після Махніцького, звільнив свого першого заступника Миколу Голомшу в рамках виконання люстраційного закону "Про очищення влади".

Холодницькому довелося піти з ГПУ, оскільки його не бачили в команді нового першого заступника Миколи Герасим'юка, у якого були свої помічники.

З 22 грудня 2014 року - наказом Генерального прокурора Віталія Яреми Холодницький був призначений першим заступником прокурора в прокуратурі Автономної Республіки Крим, яка після окупації півострова Російською Федерацією була передислокована українською владою в Київ.

У 2015 році в Україні почалося створення системи антикорупційних органів, метою яких була боротьба з корупцією. 22 вересня 2015 року була створена САП - Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Для вибору глави нового органу було проведено відкритий конкурс в декілька етапів. 27 листопада 2015 року відбулося фінальне голосування за кандидатів на пост керівника САП, в результаті якого найбільшу кількість голосів набрали Максим Грищук (9 голосів) і Назар Холодницький (7 голосів). Обидві кандидатури були передані на розгляд генпрокурору Віктора Шокіна, який прийняв рішення на користь другого.

30 листопада 2015 року генеральний прокурор України Віктор Шокін призначив Назара Холодницького своїм заступником - керівником САП.

Своїм першим заступником новообраний глава САП призначив колишнього конкурента Максима Грищука, який отримав в конкурсі на два голоси більше.

Уже в 2016 році глава САП Назар Холодницький в новинах прославився як один з найбільш високооплачуваних українських чиновників. Величезні премії викликали резонанс в суспільстві. Рекордні суми антикорупціонер пояснив тим, що у керівника САП і у рядового прокурора оклади однакові, а відповідальність різна. Тому для регулювання щомісяця визначається відсоток премії. Збільшення суми премії в кінці року він пояснив недокомплектацією штату, через що залишився невитрачений зарплатний фонд.

16 червня 2017 року Назар Холодницький став віце-президентом Федерації футболу України.

Назар Холодницький, Андрій Шевченко

Назар Холодницький, Андрій Шевченко (фото: facebook)

6 жовтня 2017 президент Петро Порошенко з нагоди Дня юриста присвоїв керівнику САП Назару Холодницькому звання "Заслужений юрист України" за вагомий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, плідну працю та високий професіоналізм.

У 2018 році розгорівся скандал з прослуховуванням. 20 березня 2018 у робочому кабінеті Холодницького були виявлені приховані засоби прослуховування. "Жучки" були вмонтовані в поверхню акваріума.

З'ясувалося, що кабінет глави САП прослуховувало НАБУ спільно з ГПУ. Генпрокуратура завершила розслідування справи про шахрайство, в якому, за словами Юрія Луценка, фігурувало оточення САП. В результаті прослушки, за інформацією глави НАБУ Артема Ситника, їм вдалося записати розмови, які свідчать про те, що глава САП "зливав" інформацію про можливі обшуки, тиснув на посадових осіб, в тому числі суддів, схиляв свідків до помилкових показань.

Наприклад, зафіксовано, як людина з голосом Назара Холодницького передає інформацію підозрюваним у справі про зловживання в одеській мерії, фігурантом в якій є Геннадій Труханов.

Артем Ситник заявив, що сподівається на звільнення Холодницького і підозрює його в помсті. У відповідь глава САП спростував плани помсти і порадив Ситнику звернутися до психіатра.

Назар Холодницький та Артем Ситник

Назар Холодницький та Артем Ситник (фото: НАБУ)

Генпрокурор Юрій Луценко і керівник НАБУ Артем Ситник просили Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів звільнити Назара Холодницького. Однак, в результаті, керівник САП відбувся доганою.

Після "акваріумної справи" і догани в серпні 2018 року Холодницький пішов у відпустку, отримавши 465 тисяч гривень відпускних, що в черговий раз викликало обурення в суспільстві.

У вересні 2018 році конфлікт між НАБУ і САП загострився. Антикорупційна прокуратура звинуватила НАБУ в спробі установки обладнання для прослуховування. Під час того, як НАБУ нібито прокладало кабель для прослушки САП, співробітники двох відомств влаштували бійку. Був побитий водій Холодницького і розбита його машина. Відео події потрапило в інтернет.

17 березня 2020 року Генеральним прокурором України стала Ірина Венедиктова. З новим генпрокурором керівник САП спільної мови не знайшов.

У травні 2020 Ірина Венедиктова звинуватила керівництво і прокурорів САП в бездіяльності, а також в численних порушеннях і неналежному виконанні службових обов'язків, пообіцявши реакцію з боку Офісу Генпрокурора. Ті, своєю чергою, висловили свою незгоду щодо бездіяльності САП.

У підсумку заступник генпрокурора - керівник САП Назар Холодницький написав заяву на звільнення за власним бажанням, яке 21 серпня 2020 року було підписано Іриною Венедиктовою.

Про це Назар Холодницький повідомив на своїй сторінці в Фейсбуці, залишивши довгий пост, в якому відзвітував про результати роботи та подякував колегам.

Дата публікації: 18.11.2020
Дата останньої зміни: 28.09.2021
1