Іонова Марія

Іонова Марія

Народна депутатка Верховної Ради України IX скликання від "Європейської Солідарності"

Всі новини

Іонова Марія - депутатка Київської міської ради від "Блоку Віталія Кличка", народна депутатка Верховної Ради України VII скликання від партії "УДАР", VIII скликання від "Блоку Петра Порошенка" та  IX скликання від "Європейської Солідарності".

Марія Іонова (фото: фейсбук)

Місце народження

Марія Іонова народилася 31 травня 1978 року у Києві.

Освіта

  • Марія Іонова закінчила середню загальноосвітню школу № 191, що знаходиться у Києві на лісовому масиві, у 1995 році 
  • Марія вищу освіту отримала в 1999 році у Київському національному економічному університеті де здобула базову вищу освіту та отримала диплом бакалавра з фінансів та кредиту, викладач економіки.
  • У 2000 році Іонова стала магістром зі страхового менеджменту у Київському національному економічному університеті.
  • У тому ж році Марія закінчила Міжнародний науково-технічний університет, де стала магістром міжнародної економіки.
  • З 2001 до 2005 року Марія Іонова навчався в аспірантурі на спеціальності "світове господарство та міжнародна економіка" в Інституті світової економіки та міжнародних відносин НАН України.
  • Також, стала магістром державного управління у Національній академії державного управління при Президентові України у 2008 році.

Родина

  • Марія Іонова одружена із Мироном Василиком, 1962 року, - він громадянин Сполучених Штатів Америки з українським корінням. Мирон зараз очільник українського офісу компанії PBN, яка займається стратегічними комунікаціями. Раніше працював в Українському комітеті при Конгресі США, був головою інформаційного відділу Української національної інформаційної служби. Також, Василик працював політтехнологом в штабі партії "УДАР".
  • Подружжя виховує двох дітей: доньку Софію 2007 року та сина Олександра 2018 року.
Марія Іонова (фото: фейсбук)

Марія Іонова разом із чоловіком Мироном Василиком та донькою Богданою.

Кар’єра

Марія Іонова почала свою кар’єру з 1999 року у фірмі "Апіфарм ЮК Лтд" (Великобританія) в Україні з посади менеджера.

Марія швидко просувалася по кар'єрних сходах, тому з 2001 до 2003 року була заступником директора з зовнішньоекономічної діяльності ТОВ "BM-2000".

З 2003 до 2004 Іонова працювала фінансовим консультантом у "Volvo Trucks Corporation".

В той самий час була помічницею народного депутата, представника блоку "Наша Україна" Олега Рибачука на громадських засадах.

З травня 2005 року Марію призначили на посаду консультанта тодішнього Президента України Віктора Ющенка, а ще через пів року почала працювати в службі Державного Протоколу і Церемоніалу при Секретаріаті Президента України.

У 2008 році Іонову назначили старшим консультантом організаційно-протокольного відділу Служби Державного Протоколу і Церемоніалу Секретаріату Президента України.

Марія Іонова (фото: фейсбук)

У тому ж році Марія Іонова почала свою політичну кар’єру та була обрана депутатом Київської міської ради від "Блоку Віталія Кличка" де займала свою посаду до 2012 року. Член постійної комісії з питань гуманітарної політики.

На VII парламентських виборах Марію обрали народним депутатом Верховної Ради України від партії "УДАР" очільником якої був Віталій Кличко за №16 у списку. Член Комітету з питань охорони здоров'я, голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення охорони материнства та дитинства, репродуктивного здоров'я.

У 2014 році Марію Іонову обрали народною депутаткою VIII скликання ВРУ від "Блоку Петра Порошенка" за №23 у списку. Заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

На парламентських виборах 2019 року Іонову обрали депутаткою ВРУ IX скликання від "Європейської Солідарності", очільником якої є Петро Порошенко, №23 у списку. Членкиня Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Декларація

Марія Іонова має у власності чотири земельні ділянки загальною площею чотири з половиною тисячі квадратних метрів у Київській області. Також, у Києві Марія володіє  квартирою у двісті квадратних метрів і одним нежитловим приміщенням у двісті тридцять вісім кв. метрів.

У чоловіка Марії - Мирона Василика вказана у декларації земельна ділянка та житловий будинок у Сполучених Штатах Америки, якими він володіє спільно з матір'ю.

Депутатка Марія їздить на Toyota RAV 4 2013 року випуску, ринкова ціна якого двісті вісімдесят тисяч гривень, а її чоловік - на BMW X5 2017 рік випуску, який коштує мільйон сімсот тисяч гривень.

За 2018 рік народна депутатка заробила триста двадцять чотири тисячі гривень, з яких сто тридцять три тисячі гривень Марія отримала, як допомогу при народженні дитини від держави. Мирон заробив одинадцять з половиною мільйонів гривень.

У 2019 році вказано майже чотириста тисяч гривень як власна заробітна плата, а чоловік Мирон заробив знову майже одинадцять з половиною мільйонів гривень.

Марія зберігає готівкою сто тисяч гривень та п’ятнадцять тисяч доларів. Вкладами зберігається один мільйон гривень та п’ятдесят тисяч доларів.

Марія Іонова (фото: фейсбук)

Скандали

Навколо Марії Іонової та Віталія Кличка ходили безпідставні чутки про те, що їх пов'язують ще якісь стосунки окрім ділових. Начебто, відносини між ними відрізняються великою теплотою і ніжністю. Сама Марія ніяк не коментувала ці плітки, але це й не дивно, бо й у чинного мера й у народної депутатки щасливі шлюби.

Марія Іонова разом зі своєю фракцією "Європейська Солідарність" оголосила бойкот телеканалу "1+1" 15 липня 2021 року. На своїй сторінці Марія написала:

"Європейська Солідарність" оголосила бойкот телеканалу 1+1 через маніпуляції, сексизм, поширення проросійських меседжів та медіакілерство до моменту визнання ними власних помилок і публічних вибачень перед Іриною Геращенко.

Цинічно зрежисоване ток-шоу "Право на владу" було направлене конкретно проти Ірини Геращенко, яка у 2014-2019 роках була вповноваженою Президентом України щодо мирного врегулювання на Донбасі.

Коли владі немає чим похвалитися в цьому питанні, залишається ганьбити своїх опонентів та плюндрувати їхні досягнення.

Окрім того, що це була замовна інформаційна атака на команду п'ятого Президента, вона ще й носила відверто сексистський характер.

Нападки в студії на Ірину Геращенко - це квінтесенція того реального становища, у якому перебувають в Україні жінки-політикині. 

Ірині Геращенко чоловіки в студії дорікали не її професіональними якостями, а тим що вона "жінка" й "мати"…

Сексистські висловлювання та приниження через належність до жіночої є типовим проявом слабкості аргументації у дискусіях з боку чоловіків.

Для мене і для команди "ЄС" висновок однозначний – тотальний бойкот телеканалу "1+1" до моменту визнання ними власних помилок та принесення публічних вибачень Ірині Геращенко.

Дата публікації: 15.05.2021
Дата останньої зміни: 20.09.2021
1