Качний Олександр

Качний Олександр

Депутат ВРУ IX скликання від “Опозиційної платформи - За життя”

Качний Олександр - український політик, ексголова Київської міської ради, член Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики. В народі Олександра називають "Рибним королем" та правою рукою Юрія Бойко, голови ОПЗЖ.

Місце народження

Олександр народився 23 жовтня 1968 року у місті Ржищів, Київської області.

Освіта

 • У 1993 році Олександр Качний здобув філологічну освіту у Миколаївському державному педагогічному інституті.
 • 2003 року завершив навчання у Міжрегіональній академії управління персоналом, що знаходиться у Києві, за спеціальністю "фінансист".
 • Кандидат наук з державного управління.

Родина

 • Олександр одружений, виховує сина і дочку. Дружина - Людмила Качна. Вона кінцевий бенефіціар і володіє половиною ТОВ "Росток". Підприємство займається видобутком торфу.
 • Брат - Ігор Качний, ексдепутат миколаївської міськради від фракції "Партії регіонів"

олександр качний (фото:фейсбук)

Кар’єра

 • Олександр Качний розпочав свою кар’єру з посади "інженера з комплектації" на підприємстві "Миколаївелектротранс" у 1991 році.
 • З 1995 до 2005 рр. - Олександр обіймав керівні посади на підприємствах пов’язаних з рибним промислом. Зокрема, займався перероблюванням, транспортуванням та експортом готової продукції.
 • 2 березня 2005 року розпочав свою політичну діяльність з посади заступника голови Державного департаменту рибного господарства Міністерства агропромислової політики України.
 • 20 липня 2005 - 15 червня 2006 рр. - Олександр Качний був головою Державного департаменту рибного господарства.
 • 21 вересня 2006 року Олександр став першим заступником голови Київської обласної ради, пробувши на посаді до 14 травня 2010 року.
 • 2006 - 2010 - Качний депутат Київської міської ради. Член Соціалістичної партії України (СПУ), а також був обраний першим заступником Голови Київської обласної організації СПУ.
 • У 2007 році Качний балотувався до Верховної Ради VI скликання від СПУ.
 • Під час правління президента Віктора Януковича, у 2010 році, Олександр Качний став Головою Київської Ради за списками "Партії регіонів".
 • Качний був головою Київської обласної організації "Партії регіонів".
 • 22 лютого 2014 року Олександр написав заяву про відставку з посади Голови Київської Ради.
 • На парламентських виборах 2014 року балотувався від "Опозиційного блоку" за 28 номером у списках, але знову не проходить до Верховної Ради.
 • Вже у 2015 році Олександра Качного обрали депутатом Київської міської ради першим кандидатом від "Опозиційного блоку" в якому до кінця 2018 року був головою.
 • У 2019 році Олександра обрали депутатом Верховної Ради України IX скликання від "Опозиційної платформи - За життя" номером 36 у списку. Член Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Бізнес

Разом з братом Ігорем Качним є власниками 15 фірм, пов'язаних з рибним промислом, серед них: ТОВ "Миколаїврибпром", ТОВ "Морепродукт", ТОВ "Строймастер", ТОВ "Морепродукт ОПТ", ТОВ "Миколаїв-холод" та інші.

Декларація

У березні 2019 року Олександра Качний опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік. Йому належить тільки одна квартира в Києві, площею сто тридцять п'ять квадратних метрів. Решта нерухомістю володіє дружина політика. У Людмили Качний є дві земельні ділянки, загальною площею в тисячу двісті квадратних метрів, а також два житлових будинки та два паркомісця в столиці. Цінного рухомого майна й автомобілів у Олександра, згідно з декларацією немає.

У 2018 році політик не мав власного доходу. Зарплата дружини за рік - сорок п'ять з половиною тисяч гривень. Банківських рахунків у подружжя Качний теж немає. Готівковими коштами в Олександра Качного задекларовано вісімдесят тисяч гривень.

олександр качний (фото:фейсбук)

Скандали

З початку політичної кар’єри Олександра, його звинувачують у незаконних преференсіях для свого бізнесу. Качний зловживав своїми повноваженнями і відкрито просував інтереси своїх компаній та фірм брата. При розподілі квот на вилов риби підприємство братів Качний "Дана-південь" отримало дозвіл, незважаючи на порушення термінів подачі заявки. Хоча більше двох десятків інших компаній саме на цій підставі залишилися без дозволів. Це призвело до скандалу і звільнення чиновника з посади голови Державного департаменту рибного господарства. 

Також, є чутки про те, що Олександр погрожував своїм конкурентам чисельними штрафами та постійними перевірками.

У 2006 році міністр агрополітики Олександр Баранівський, виступаючи на засіданні кабінету міністрів звинуватив у корупції керівника департаменту рибного господарства. Качного звинувачували в тому, що замість державної політики з розведення та переробки риби він займався власним бізнесом.

За час перебування на посаді голови Київради Олександр Качний став фігурантом декількох антикорупційних розслідувань.Так, з дозволу Качного Київрада віддала тридцять тисяч гектарів лісу Дніпровсько-Тетерівського лісгоспу поблизу села Сухолуччя в користування громадській організації "Товариство мисливців і рибалок Кедр".

Засновниками цієї організації є Юрій Бойко, перший номер у списку ОПЗЖ, і колишні регіонали Володимир Демішкан і Сергій Тулуб. Юридична адреса товариства в селі Нові Петрівці, де знаходиться "Межигір'я". Подейкують, що Олександр Качний - права рука Юрія Бойка, голови "Опозиційної платформи - За життя".

Говорять, що Олександр та Ігор Качини займалися організацією "тітушек" під час Революції Гідності і напряму причестні до розстрілів Небесної Сотні. Також, кажуть, що брати були організаторами та спонсорами "Антимайдану".

Дата публікації: 12.04.2021
Дата останньої зміни: 27.08.2021
1