Клименко Олександр

Клименко Олександр

Підприємець, проросійський політик і представник "сім’ї Януковича"

Всі новини

Клименко Олександр – одіозний політик та державний діяч, протеже Олександра Януковича, організатор масштабних схем виводу бюджетних коштів - "крадій в законі" й втікач-сепаратист.

Місце народження

Народився 16 листопада 1980 року в місті Макіївка Донецької області.

Освіта

  • У 2002 році закінчив Донецький університет управління, спеціальність "фінанси".
  • У 2010 році закінчив Дніпропетровський інститут державного управління Національної академії управління при Президентові України, спеціальність "державне управління".
  • У 2011 році отримав ступінь кандидата економічних наук зі спеціальності "економіка та управління національним господарством".

Родина

Дружина - Клименко Олена, разом не проживають.

Діти – сини Олександр і Антон, дочка Вікторія.

Цивільна дружина – Семченко Ольга (з’явились чутки, що шлюб вже офіційний).

Коротка біографія

  • Клименко Олександр Вікторович виріс в місті Макіївка. Для "донецьких" таке походження те ж саме, що для гітлерівців "справжній арієць".
  • 1997-2005 рр. – Працює на керівних посадах в комерційних структурах, співзасновник фірми "Анталекс".
  • 2005-2010 рр. – Перейшов на державну службу в Донецьку податкову інспекцію. За п’ять років дослужився до заступника начальника Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків м Донецька.
  • 2010 рік – Призначений першим заступником голови Державної податкової адміністрації в Донецькій області.
  • Вересень 2010 року - Приступив до виконання обов'язків голови ДПА Донецької області. Довго не пропрацював, бо "сім’я" переживала великий кадровий голод.
  • Лютий 2011 року – Син президента Олександр (Саша-стоматолог), який водив дружбу з Клименко привів його до Захарченка, який тоді очолював ДПА. І Олександр Клименко вже заступник голови Державної податкової служби України.
  • Листопад 2011 року – Захарченко переходить в МВС, а досьє Клименка фіксує його призначення головою Державної податкової адміністрації України.
  • Серпень 2012 року – Клименко отримує спеціальне звання головного державного радника податкової служби.
  • Грудень 2012 року - Указом Президента Януковича призначений міністром новоствореного Міністерства доходів і зборів України.
  • 27 лютого 2014 Верховна Рада відправила уряд у відставку і звільнила всіх міністрів, в тому числі і Олександра Клименка.
  • В кінці лютого 2014 року в новинах про Клименка передбачувана інформація - разом з родиною втік з території України в Росію, де перебуває по сьогодні.

Кримінальні схеми та скандали, втеча в Росію

З сином майбутнього президента-втікача Олександр Клименко познайомився ще по роботі з великими платниками податків. А тут якраз і Янукович-батько перемагає на виборах. Як лелеки на вирій потягнулись різні посадовці з Донецька в Київ. А Клименко впевнено сідає в крісло заступника, а потім і голови ДПА в Донецькій області. Дружба з Сашою-стоматологом триває, син гаранта все більше впевнюється - наша людина, підходить. В лютому 2011 року біографія Олександра Клименка вказує про зміну місця проживання і нову посаду – він заступник голови ДПС України. Проходить ще пів року й Олександр Клименко очолює ДПС України.

Здається все підготовлено до початку великого розкрадання, проте у керівника-податківця ще не всі важелі впливу. В грудні 2012 року він очолює нове Міністерство доходів і зборів, в якому об’єднані податкова і митна служби України. Ось тепер є де розгулятись.

Новий міністр швидко впроваджує схеми перекачування коштів бюджету на рахунки сім’ї. Так у декількох областях були організовані так звані "програмні підприємства", що розмитнювали товари значно нижче реальної вартості послуг. З 2012 року Клименко втілює ще одну схему – так звані "майданчики", через послуги яких підприємства ухилялись від сплати податкових платежів. Для різних кримінальних оборудок підручні міністра створили 100-120 фіктивних фірм. Через ці фірми працювали схеми оплати за вигаданий товар, нарахування незаконного повернення ПДВ та інше.

Навіть якщо підприємства не брали участі у "схемах", податківці використовували інші методи вибивання коштів – нараховували штрафи на сотні мільйонів, незаконно вилучали всю документацію, тероризували перевірками. Спецпризначенці з нового міністерства своїми "маски-шоу" залякали весь бізнес. Особливо діставалось підприємствам та ЗМІ представників опозиції.

"Сім’я" змітала всіх, хто стояв на їх шляху. Ректора Податкового університету Петра Мельника не врятувала ні дружба з Азаровим, ні давнє членство в Партії регіонів, ні вплив на значну частину Київщини. Через конфлікт з Олександром Клименком він отримав карне переслідування, домашній арешт і був змушений втікати з країни.

Великий скандал у суспільстві викликала спроба Клименка "обкласти даниною" інтернет-магазини, на захист яких виступив навіть молодший син президента Віктор.

Щоб прикрити опозиційний канал ТВі, підручні Клименка незаконно нарахували йому багатомільйонну заборгованість перед самими виборами. Щоб врятувати канал від закриття, гроші зібрали й заплатили, а карну справу змусили закрити.

З приходом нової влади у біографії Олександра Клименка зміни не на краще. Він разом з родиною втікає в Росію, пояснюючи свій вчинок реальною загрозою для життя, політичними переслідуваннями й навіть помстою особисто Петра Порошенка за штрафи, які були накладені на "Рошен".

В березні 2014 року Міністерство доходів і зборів було ліквідоване, як розсадник корупції. Ліквідаційна комісія майже два місяці вивчала наслідки роботи міністра-втікача. Журналісти Associated Press опублікували деяку попередню інформацію. Вона шокує – майже 11 мільярдів доларів викачали для "сім’ї" з державної казни через схеми Клименка.

В кінці квітня 2014 року проти Олександра Клименка було порушено карну справу. В травні цього ж року СБУ оголосила його в розшук. Рада ЄС заморожує всі його рахунки в Європі, а ГПУ згодом відкриває ще кілька справ.

Проте перший переляк у Клименка швидко проходить. Очевидно він згадує знамениту цитату російського класика "А судді хто?". В листопаді 2014 року започатковує ініціативу "Відновлення Донбасу". У 2015 році переоформлює медіахолдинг "Мультимедіа-інвест груп" (газета і радіо Вести, журнал Вести, Репортер, телеканал UBR) на цивільну дружину Ольгу Семченко. У цьому ж році його обирають головою партії "Успішна Україна", проте патріотичні об’єднання повністю блокують її роботу.

Ще в серпні 2014 року Олександр Клименко виграв суд у СБУ, яка звинуватила його у фінансуванні в Одесі заворушень 2 травня. Суд зобов’язав СБУ спростувати ці звинувачення.

В серпні 2016 року Печерський суд Києва відмовив Генпрокуратурі України в заочному слідстві стосовно Клименка, оскільки єдиний свідок відмовився від попередніх показів. Станом на 2019 рік за жодним з кримінальних проваджень щодо Клименка не винесено вироків суду, а 19 травня 2020 року у Вищому антикорупційному суді заявили, що Клименко не перебуває в міжнародному розшуку, а тому його заочний арешт було скасовано. Так в черговий раз українська Феміда створює підґрунтя для біло-блакитного реваншу.

Дата публікації: 02.11.2020
Дата останньої зміни: 23.09.2021