Кубраков Олександр

Кубраков Олександр

Міністр інфраструктури України

Всі новини

Кубраков Олександр - обіймав керівні посади у "Київстарі" та у банку "Фінанси та Кредит", заснував компанії "Місто для людей", "Єврокомунсервіс" та "Місто для людей сервіс",  які займалися утриманням будинків, радник мера Києва Олександра Попова та радник по ІТ міського голови Віталія Кличко, екснародний депутат України IX скликання від "Слуги народу", голова "Укравтодору".

Місце народження

Кубраков Олександр народився 20 серпня 1982 року у Першотравенську, Дніпропетровська область.

Освіта

  • Олександр Курбаков завершив Київський економічний університет за спеціальністю "маркетолог".
  • Курбаков закінчив американську програму у Harvard Kennedy School - один з факультетів Гарвардського університету, що готує фахівців у галузі державного управління, економічного розвитку та політології.

Родина

  • Олександр одружений з Кубраковою Іриною.
  • Подружжя виховує двох синів: Олександра та Марка.

Олександр Кубраков (Фото: Вікіпедія)

Кар’єра

З 2004 до 2006 року Олександр Кубраков почав свою кар’єру з посади маркетинг-менеджер ЗАТ "Пріоком" - один з найбільших підрядників "Укртелекому".

У 2006 році Олександра призначили на посаду начальника відділу по моніторингу ринку ЗАО "Київстар" - українській телекомунікаційній компанії.

З 2007 Кубраков був начальником управління стратегічного маркетингу АТ "Фінанси та Кредит", власником якого був український бізнесмен та політик Жеваго Костянтин, зараз банк у стані ліквідації.

У 2008 році Олександр Кубраков заснував компанії "Місто для людей", яка займалася утримання будинків та прибудинкової території, у Мариуполі, Запоріжжі, Києві, Енергодарі, Дніпрорудному та Кременчуці.

У 2009 році повернувся до "Київстара" та став начальником відділу маркетингу фіксованого бізнесу. Один із наймасштабніших проєктів в яких Олександр брав участь - "Домашній інтернет" від Київстар.

У 2011 році Олександр Кубраков почав свою політичну кар’єру з посади радника міського голови. Спочатку це був Олександр Попов - український політик, член "Партії регіонів", очільником якої був президент України Віктор Янукович, також був міністром з питань житлово-комунального господарства України та народним депутатом Верховної Ради. Коли Попова звільнили з посади мера, 25 січня 2014 року, після подій на Майдані, міським головою став Віталій Кличко та Кубраков був його радником по ІТ. Віталій Кличко - український боксер, політик, ексдепутат Верховної Ради, зараз знову обраний мером Києва.

За час, коли Кубраков працював у КМДА займався впровадженням єдиної системи документообігу, також писав транспортну стратегію міста Києва на замовлення від "Світового банку".

У 2015 році створив ТОВ "Єврокомунсервіс", який також займався утриманням будинків.

З 2015 до 2016 року Олександр обіймав посаду керівника проєктного офісу міністерства Міністерство юстиції України.

З 2016 року діяла його компанія "Місто для людей сервіс", яка займалася комплексним обслуговуванням об'єктів. У 2018 році Кубраков вийшов з бізнесу.

З 2016 до 2019 року Кубраков Олександр обіймав такі посади: виконавчий директор "Асоціації "Інформаційні технології України", керівник сектору "IT та Телеком" в "Офісі ефективного регулювання (BRDO)", експерт IT-ринку та ринку мобільного зв’язку.

Кубраков Олександр (фото: фейсбук)

На парламентських виборах 2019 року IX скликання Олександра Кубракова обрали народним депутатом України від партії "Слуга народу", очільником якої є чинний президент України Володимир Зеленський, №30 у списку, як безпартійний. Член Комітету ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Криму, Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

19 листопада 2019 року Олександр став головою Державного агентства автомобільних доріг (Укравтодор).

З грудня 2019 року Олександр Кубраков склав повноваження депутата Верховної Ради.

19 травня 2021 року Кубракова призначила новим міністром інфраструктури керівника "Укравтодору", за нього проголосували 284 депутати, у більшості депутати "Слуги народу".

Критика

Сам Віталій Кличко заявляв, що всі його радники працюють на громадських заставах, тому Олександра Кубракова критикували за посаду радника по ІТ, тому що там він лише налагоджував зв’язки заради мандата депутата.

Олександр на посаді голови "Укравтодору" запровадив тендер, завдяки якому на конкурс на будівництво доріг могли потрапити тільки окремі компанії. Сам Кубраков пояснював це боротьбою з підставними компаніями-одновненками.

Також, його звинувачували у переплатах за асфальтобетон.

В інтерв’ю Олександр Кубраков звинувачував "Всеукраїнську дорожню асоціацію" яка об'єднує дорожньо-будівельні компанії, у замовленні інформаційної кампанії проти нього.

Дата публікації: 21.05.2021
Дата останньої зміни: 23.09.2021