Машуров Вадим

Машуров Вадим

Український підприємець, один з найуспішніших представників ІТ-бізнесу в країні

Машуров Вадим – наймолодший доларовий мільйонер України, засновник компанії Instime.World.

Родина

Вадим Машуров родом з міста Бровари, що знаходиться недалеко від столиці України. Народився 2 червня 1997 року. Не одружений, дітей не має.

Батько – Машуров Вадим В’ячеславович, 1967 року народження. 

Мати – Шарапова Наталія Михайлівна, теж 1967 року народження.

Пізніше у своїх інтерв’ю Вадим неодноразово акцентував, що ріс у звичайній небагатій сім’ї й ніколи не був представником "золотої молоді". 

Освіта

У Броварах Вадим спочатку відвідував гімназію "Фортуна" з 2003 по 2008 рік. Згодом перейшов у Броварську гімназію імені С.І. Олійника, де навчався у 2008 – 2012 роках.

В 2012 році юнак вступив у Київський коледж комп’ютерних технологій і економіки Національного авіаційного університету, який закінчив у 2016 році. Здобув спеціальність "Інженерія програмного забезпечення", "Розробка програмного забезпечення". 

З 2016 по 2019 рік Вадим навчався в Інституті комп’ютерних інформаційних технологій Національного авіаційного університету, кафедра "Інженерії програмного забезпечення".

Дитинство, вибір життєвого шляху

Ще в дитинстві Машуров, як і більшість його ровесників, захопився комп’ютером. Власного він тоді не мав і грав у різноманітні ігри на комп’ютері своєї сестри. Вадим згадував, що коли всі ігри, які тоді в нього були, набридли, а на нові не було грошей, він вирішив сам розібратись у програмуванні та написати власну гру. З профільною літературою тоді проблем не було, всі необхідні книги Вадим отримав у бібліотеці. І поступово нове хобі повністю захопило 11-річного хлопця. Він накопичував знання з програмування, почав писати свої ігри, а з часом зрозумів, що це для нього більш цікаво, ніж гратись, як раніше, у комп’ютерну гру. Так дитяче захоплення стало орієнтиром у виборі подальшого життєвого шляху.

Вадим Машуров, фото з соцмереж

Початок кар’єри

Вадим згадував, як у 13 років він зрозумів, що рівень його знань цілком достатній для роботи за цією спеціальністю. Юнак почав шукати вакансії, вивчати, що саме потрібно роботодавцям від претендентів, які типові запитання їм ставлять. І хлопцю поталанило. В 14-літньому віці він влаштувався в компанію YoV Games, яка займалась розробкою комп’ютерних ігор. Це був стартап, який охоче фінансували американські інвестори. Вадим почав заробляти, як для підлітка, дуже багато – платили 15 доларів за годину.

Вадим пізніше розповідав, що йому вдалось уникнути типового для його ровесників "запаморочення від успіхів". Він багато і наполегливо вчився, намагався отримати максимум знань, які потрібні кваліфікованому айтівцю. До 17 років Вадим став справжнім фахівцем у своїй справі. Він виховав у себе звичку досконально, до найменших дрібниць вивчати будь-яке питання, що мало відношення до його професії.

Після кількох років роботи в компанії юнак зрозумів, що всі можливості росту тут вже вичерпані. Так, він отримував вже 25 доларів за годину, щомісяця заробляв біля 4-х тисяч, але все більше йому хотілось великої власної справи.

Вадим прийняв непросте рішення і покинув своє перше місце роботи. У сім’ї його не зрозуміли й переконували не втрачати роботу, де така велика і стабільна зарплата. Проте юнак вирішив створити власну ІТ-компанію, але вчасно зрозумів, що не всі процеси він ще розуміє. Так, питання розробки продукту замовнику не викликало в нього жодних труднощів, а от проблеми менеджменту, керівництва командою, підбір необхідних кадрів, контакти із замовниками були для нього ще не зовсім вивченими.

Гуру ІТ-бізнесу

У 17 років Вадим почав безпосередньо вивчати специфіку організації та функціонування ІТ-бізнесу. Він влаштувався у невеличку компанію, що була більше схожа на вебстудію. Нею керувало два партнери, старші за Вадима на 7-8 років. Хлопець почав роботу в цій фірмі, виконуючи функції технічного директора. Він постійно слідкував за ринком ІТ-послуг, швидко втілював всі новації, і справи пішли вгору. Не минуло і пів року, як Вадим став повноправним партнером і згодом закривав всю технічну частину та забезпечував роботу з колективом. Юнак почав розуміти, що в цьому бізнесі його не стільки цікавить матеріальний успіх, як робота з колективом, процес створення сильної команди, якій під силу справитися з будь-якими завданнями.

Вадим освоїв усі без винятку функції менеджменту. Він контролював підвищення кваліфікації уже працюючих фахівців, особисто підбирав кандидатів на нові вакансії і проводив співбесіди, навіть звільняв людей, що не підходили їм по рівню підготовки. Роботи було дуже багато, але юнак був щасливий – нарешті він отримав досвід створення ІТ-компанії фактично "з нуля".

Хоча фінансовий успіх і не був для Вадима самоціллю, однак і він не заставив себе довго чекати. У 18 років хлопець став першим в країні доларовим мільйонером. Пізніше він з посмішкою розповідав, як намагався осмислити свій новий статус, навіть забрав мільйон доларів готівкою і певний час тримав ці гроші вдома.

А ще через кілька років Вадим починає думати над новими проєктами. Він перестав ладити з партнерами, які не були такими ж амбітними, не хотіли розширятись, боротись за лідерство в ІТ-бізнесі - теперішній стабільний стан їх цілком влаштовував. Вони домовились, що Вадим не буде претендувати на грошову частку, а забере собі людей, яких сам підбирав для роботи в компанії. Він так і зробив. Облаштував новий офіс, перевіз своїх працівників, а згодом з’явився його новий проєкт – Instime.

Instime - це сервіс з просування в найпопулярнішій соціальній мережі Instagram, який уже у 2019 році стає відомим і затребуваним. Він працює в 110 країнах світу і охоплює понад 120 тисяч користувачів.

У вересні 2020 року стало відомо, що China Convergence Fund придбала технології сервісу для просування у соцмережах, створену українськими розробниками Instime. Вартість угоди склала близько $15 млн.

На міжнародному форумі "Лабораторія онлайн бізнесу - 2019" Давид Арахамія назвав компанію Instime.world Вадима Машурова однією з найуспішніших і поставив її в приклад для молодих айтівців. Він відмітив, що всього за пів року проєкт став приносити власникам понад 3 мільйони доларів щомісячно. Так Вадим став найзнаменитішим айтівцем країни, а сайт "24СМИ" назвав його гуру українського ІТ-бізнесу.

Але слід зазначити, що в ІТ-середовищі Машуров став відомим трохи раніше. Так, у 2017 році він провів для працівників Google Ukraine спецкурс і на своїх лекціях розповів про децентралізовані технології, зокрема про систему блокчейн. 

Сьогодні молодий мільйонер працює у фінтех напрямку, медицині та сильно захоплений фінансовими ринками, працює над створенням нових компаній.

Дата публікації: 19.02.2022
Дата останньої зміни: 12.05.2022
1