Мотовиловець Андрій

Мотовиловець Андрій

Перший заступник голови фракції "Слуга народу" у Верховній Раді України

Всі новини

Андрій Вікторович Мотовиловець — український політичний діяч, народний депутат Верховної Ради України ІХ скликання. Перший заступник голови фракції "Слуга народу" у Верховній Раді України з 1 листопада 2021 року.

Освіта і кар`єра

Андрій Мотовиловець народився 29 квітня 1982 року в Києві

Закінчив економічний факультет Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Щоб оплачувати освіту, працював гіпсокартонником на будівництві. Пізніше працював у банківській сфері, де з молодшого спеціаліста виріс до начальника відділу кредитування фізичних осіб великого банку.

З 2014 року як спеціаліст з аналітики державних закупівель працював у Міністерстві інфраструктури України. Був помічником першого заступника міністра Володимира Шульмейстера, радником міністра Андрія Пивоварського. Після старту системи публічних закупівель ProZorro цілий рік перекладав на неї підприємства Міністерства інфраструктури.

Був радником Міністра інфраструктури Володимира Омеляна на громадських засадах та учасником проєкту "Люди важливі".

З 2016 до 2019 рр. операційний директор ДП "ProZorro. Продажі". Також обіймав посаду першого заступника директора підприємства.

З 2019 року — Народний депутат України IX скликання. Був обраний за списком партії "Слуга народу". Член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

З 14 березня 2021 року очолив Київську обласну партійну організацію "Слуга народу".

1 листопада 2021 року призначений заступником голови фракції "Слуга народу" у Верховній раді України. За словами голови фракції Давида Арахамії, Мотовиловець і до призначення фактично вже виконував ці функції.

14 березня 2021 року замінив Олександра Дубінського на посаді очільника Київської обласної організації партії "Слуга Народу".

Парламентська діяльність

Мотовиловець подав на розгляд 147 законопроєктів.

Як член комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики брав участь у розробці закону "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор".

З 17 березня 2021 року — один із організаторів роботи Антикризового штабу Офісу Президента України з боротьби з коронавірусом. Налагоджував комунікацію між українськими бізнесменами, котрі виділяли кошти на закупівлю медичного обладнання, іноземними постачальниками та державними органами України.

Супроводжував перший авіарейс в Україну з масками, апаратами ШВЛ та медичними тестами з Китаю, організований Офісом президента. Вантаж, зокрема ПЛР-тести, згодом було передано до лікарень та лабораторій усіх регіонів України.

Скандали

В одному з інтерв'ю під час пандемії коронавірусу Мотовиловець пояснював появу президента Зеленського 23 квітня 2020 року на летовищі Гостомель на зустрічі літака з комерційним вантажем для мережі "Епіцентр", заявив, що це другий літак "Мрія", хоча "Мрія" у світі була одна. Журналісти звернулись до ДП "Антонов" за роз'ясненням, виробник спростував інформацію, бо другий літак не було добудовано.

У липні 2020 року стався конфлікт між депутатами з фракцій "Європейська солідарність" і "Слуга народу". Згодом у "ЄС" заявили, що народний депутат Андрій Мотовиловець підняв руку на депутатку Марію Іонову. Сам нардеп це заперечив, зауваживши, що готовий переказати 100 тис. грн у благодійний фонд, якщо його провина буде доведена. Через тиждень після інциденту Мотовиловець з парламентської трибуни вибачився перед депутаткою, що "торкнувся її руки".

У липні 2020-го з'явилися так звані "плівки Халімона", на записах яких нардеп Халімон нібито вимагає хабар у розмірі 40 млн грн за сприяння у веденні аграрного бізнесу на Чернігівщині. У записах також фігурує Мотовиловець.

Соцмережі

Андрій Мотовиловець у Фейсбуці.

Дата публікації: 18.08.2022
Дата останньої зміни: 18.08.2022