Остальцев Леонід

Остальцев Леонід

Учасник російсько-української війни, засновник піцерій “Pizza Veterano"

Всі новини

Остальцев Леонід - український військовий, молодший сержант Збройних сил України, підприємець, блогер.

Місце народження

Леонід Остальцев народився 21 березня 1987 року в Узбекистані.

Освіта

Леонід закінчив Київський воєнний ліцей ім. Богуна (раніше - Суворовське училище).

Родина

Мати - Наталія Остальцева (1960 р.), полковник у запасі.

Батько - Валерій Остальцев, брав участь у радянсько-афганській війні, полковник СБУ у відставці.

Колишня дружина - Ірина Остальцева.

Син - Лев.

Біографія

Леонід Остальцев через пів року після свого народження переїхав у місто Волгоград. У 1991 році батькам Леоніда дали квартиру у Києві, на Троєщині. Після закінчення Київського воєнного ліцею військовослужбовцем себе не бачив. Не довчився на психолога в університеті, відрахували через півтора року за прогули. Отримав повістку і прослужив рік у розвідці. Коли Леонід повернувся до цивільного життя почав шукати справу свого життя: працював у виданнях, на будівництві. Як розповідав сам Остальцев, він став піцейолою тільки завдяки випадковості. Друг Леоніда готував піцу в італійському ресторані та попросив пороздавати листівки у плюшевому костюмі піци. На кухні Остальцев познайомився із шефом, який запропонував стати піцейолою. З тієї пори Леонід почав серйозно займатися кухнею, працював у різних ресторанах і піцеріях, проводив майстер-класи для дітей та дорослих.

Участь в російсько-українській війні

Після вторгнення російських військ Остальцев пішов добровольцем у регулярну армію. Служив у складі 30 бригади, в першому батальйоні, спочатку кулеметником, потім стрільцем, старшим стрільцем, командиром танка, навідником БМП. Влітку 2014 року виконували задачу під назвою "Рейд", були в тилу ворога, брали участь у боях на кордоні з Росією. Зазнали перші обстріли з "Граду" в Сонцевому, потім займали Савур-могилу, Степанівку. Перебуваючи на точці "Братська могила", ліквідували кілька конвоїв терористів, тримали "коридор", по якому вийшло до 150 одиниць автотехніки з українськими вояками з оточення. Після обороняв Піски, Дебальцево. Коли мобілізація завершилася - вирішив піти.

Леонід Остальцев

Заснування спілки ветеранів

Через 2 тижні після мобілізації Леоніду зателефонував Жора (Євген Турчак), вони не були знайомі, і запропонував створити союз ветеранів. Так з’явилась "Київська міська спілка ветеранів АТО Деснянського району". Спілка безкоштовно займалася допомогою іншим ветеранам, пораненим та військкомату з загиблими. Коли в союз почали приходити хлопці з проблемою працевлаштування через бойовий досвід, в Остальцева з’явилася ідея створення піцерії, завдяки якій буде можливість допомагати в адаптації цивільного життя ветеранам.

Veterano Group

У спілці ветеранів кожен займався своїм направленням, Леонід обрав комунікацію з Центром зайнятості. Так Остальцев пішов навчатися по програмі створення бізнес-плану, через місяць навчання захистив бізнес-план і вже після цього почав шукати гроші. Стартовий капітал був 50 доларів, перший допоміг американець українського походження Андрій Галицький і вислав ще 100. Леонід шукавши інвестора отримав 22 відмови, тільки 23 людина стала партнером. Остальцев казав:

Єдина людина, яка може мені перешкодити - це я сам, якщо здамся. Все.

Перша піцерія "Veterano Pizza" відчинилася у Київському ТРЦ "Метроград" взимку 2015 року. В плюс проєкт почав виходити вже на другий місяць. У січні 2017 року заклад переїхав на Софіївську, 8. За місяць у "Veterano Pizza" було вже два заклади, другий відчинився у Дніпрі. На сьогодні під брендом "Veterano" працюють піцерії у Києві, Броварах, Маріуполі, Кривому Розі, Дрогобичі.

За весь час існування компанії було залучено 27 кредитів на суму 4,5 млн грн, які пішли на відкриття першої піцерії та розвиток франшиз.

За його словами, наразі майже все повернули.

Леонід Остальцев

З 2016 року піцерії запропонували партнерство з продажу кави, а згодом співробітник Володимир Шевченко заініціював зробити продаж цього напою окремим бізнесом.

Поки що найбільше напрямків у "Veterano Group" так чи інакше зв’язані з їжею. Ще один заклад ветеранського бізнесу "Veterano Brownie" – це кав'ярня на вулиці Нижній Вал на Подолі. Тут пропонують брауні зі звичного меню моноформату, а також каву та інші напої. Заснував кав'ярню ветеран АТО Роман Набожняк разом з дружиною Юлією.

Нещодавно в Миколаєві запустилося кафе "Veterano Point", засноване ветераном Олексієм Губським. Також, крім піцерій, кондитерської та кав’ярень розвивається й доставка "Veterano Pizza Delivery", в тому числі у маріупольських підрозділів є опція доставлення піци на передову.

Є й маленькі унікальні франшизи під брендом "Veterano Group". Наприклад, СТО в Києві, де встановлюють газові установки на авто "УльтраГазСервіс", "Veterano Energy", що займається встановленням сонячних електростанцій, сервіс таксі "Veterano Cab". А також в рамках спільноти було засновано "Veterano Wood", яка займається виробами з дерева.

Обов’язкова умова використання бренду "Veterano" - власник має бути ветераном. Також існують критерії та принципи, яких дотримуються ветерани-підприємці:

  • Перший принцип: нам ніхто нічого не винен. Якщо ти щось хочеш, піднімаєш свою дупу, йдеш і робиш. 
  • Другий: ми намагаємося працювати максимально чесно та згідно із законом, але виходячи з економічної та податкової ситуації в Україні. Я як відповідальний підприємець сплачую якомога більше податків. Намагаюся більше працівників працевлаштувати офіційно. Ми не даємо хабарів.
  • Третій принцип: заробив — допоможи. 10% від прибутку усіх компаній йдуть на благодійність: ми купуємо подарунки на день народження для дітей, чиї батьки полягли на Сході.

А щодо наймання на роботу лише ветеранів, у нас позиція така - якщо матимемо на певну посаду претендента-ветерана і цивільного, то у 90-99% випадків ми надамо роботу саме ветерану.

Для ветеранів російсько-української війни в закладі діє знижка.

Леонід Остальцев

Скандали

В ніч на 9 липня 2017 року в Дніпрі підпалили літній майданчик "Veterano Pizza".

Зробили це, на думку людей і самого Остальцева, місцеві ватники. Леонід прокоментував так:

Все відбудуємо і підемо далі. Спалять одну - виростуть ще дві.

У березні 2019 року в Київському ресторані "Veterano Pizza" двоє парубків влаштували дивну провокацію. У заклад вони завітали із яскравим макіяжем, знімали все на відео, а коли зробили замовлення дістали вібратори. Леонід Остальцев попросив хлопців покинути заклад, тому що це сімейний заклад і в той час у піцерії були діти. Провокатори пішли та зізнались, що їм обіцяли заплатити.

Інтерв'ю з Леонідом Остальцевим для ПАРЛАМЕНТ.UA про ветеранський бізнес, українізацію обслуговування та просвітницьку діяльність читайте тут.

Дата публікації: 28.02.2021
Дата останньої зміни: 17.08.2021
1