Петьовка Василь

Петьовка Василь

Народний депутат України IX скликання

Петьовка Василь - екс-мер Мукачева, народний депутат VI, VII, VIII і IX скликань.

Місце народження

Василь Петьовка народився 30 січня 1967 року в селі Завидово, Мукачівського району, Закарпатської області.

Сім'я

Дружина Марія, двоє синів.

Освіта

  • У 1985 році Василь Петьовка закінчив Мукачівський кооперативний технікум і отримав спеціальність товарознавець.
  • Василь закінчив Мукачівський технологічний інститут за спеціальністю інженер-економіст.
  • У 2006 році Василь отримав диплом в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова, спеціальність фахівця з обліку й аудиту.

Кар'єра

З 1985 року Василь Петьовка почав свою кар'єру в Верхнекоропецькому споживчому об'єднанні Мукачівської райспоживспілки.

З 1987 року після служби в армії Василь працював у Велико-Коропецькому об'єднанні торгівлі Мукачівської райспоживспілки.

Після, Петьовка перейшов в Мукачівський кооперативний технікум, ВКФ "Латориця" і зрештою потрапив в ТОВ "Рей-Промінь" - підприємство двоюрідного брата.

З 1997 по 2003 Василь Петьовка рік працював на посаді голови правління в ТОВ "Барва" - теж компанія брата.

У 2000 і 2002 роках Василь почав свою кар'єру в політиці й пройшов в депутати Закарпатської обласної ради з посадою заступника голови постійної комісії з питань територіального та земельного устрою, агропромислового комплексу і розвитку села.

У 2003 році Василь Петьовка переміг на виборах міського голови Мукачево.

У 2006 році Петьовка став кандидатом в народні депутати України від Блоку "Наша Україна" - глава якого був третій президент України Віктор Ющенко.

У 2006 році Василя вдруге вибрали мером Мукачево і депутатом Закарпатської обласної ради.

У 2007 році Василя Петьовку обрали народним депутатом Верховної Ради України VI скликання від блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" номером 60 в списку.

У 2012 році Петьовку обрали народним депутатом Верховної Ради України VII скликання, пройшов висуванцем від партії "Єдиного центру" по одномандатному округу №72 в Закарпатській області. Член комітету з питань податкової та митної політики. Позафракційний. Член партії Єдиний центр.

На позачергових парламентських виборах 2014 року Василя Петьовку обрали народним депутатом ВРУ VIII скликання по тому ж округу. Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, член групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Корея.

У 2019 був Петьовку обрали до Верховної Ради IX скликання як безпартійний самовисуванець по 72 округу (Закарпатська область). З 6 грудня 2019 - член депутатської групи "Довіра", до того - позафракційний. Член Комітету з питань аграрної та земельної політики.

Дата публікації: 31.08.2021
Дата останньої зміни: 15.09.2021
1