Резніков Олексій

Резніков Олексій

Міністр оборони України

Всі новини

Олексій Резніков - політик, який опікувався одним з найбільш спірних і складних міністерств - Міністерство з питань тимчасово окупованих територій. Його біографія не така вже і проста, і є ряд питань, які вона викликає. А 4 листопада Рада призначила його міністром оборони України.

Місце народження

Резніков Олексій Юрійович народився 18 червня 1966 року в м. Львів.

Освіта

  • 1986-1991 - Львівський державний університет ім. І. Франка, спеціальність "Правознавство".

Родина

  • Батько - Юрій Резніков, викладач у львівському Інфізі.
  • Мати - фахівець в області неврології.
  • Дружина - Юлія Зорій, телеведуча.
  • Діти від першого шлюбу - син і дочка, є двоє онуків.

Коротка біографія

Резніков Олексій Юрійович народився у Львові в інтелігентній родині. Його батько працював викладачем у Львівському інституті фізики, а мати була видатним лікарем-неврологом. Оскільки обоє батьків були професійними спортсменами, Олексій в дитинстві сам активно займався спортом і за наполяганням батька після школи пішов служити до Збройних Сил, в парашутно-десантні війська.

З цієї ж причини у Олексія Рєзнікова в біографії вища освіта з'явилася досить пізно: Львівський державний університет він закінчив тільки у віці 25 років, в 1991 році.

При цьому, трудову біографію Резніков почав задовго до отримання диплома юриста. Він працював фрезерувальником, а потім - санітаром обласної лікарні аж до 1990 року.

Зате в 1991 році Резніков зробив справжній кар'єрний ривок: він став співзасновником компанії "Галицькі цінні папери" і згодом - керуючим компанією.

У 1994 році Олексій Резніков пройшов атестацію і сертифікацію у Львівській колегії адвокатів і отримав дозвіл займатися адвокатською діяльністю.

У 1999 році майбутній міністр змінив місце проживання і перебрався до Києва. Тут він став заступником голови Центру розвитку українського законодавства, причому пропрацював на цій посаді аж до 2002 року.

У 2000-х Резніков зайнявся створенням власної адвокатської контори. Він об'єднав під своїм крилом кілька агентств, і до 2004 року створив компанію Magisters.

До головних досягнень Олексія Резнікова на той момент можна віднести захист інтересів кандидата в президенти Віктора Ющенка в 2004 році. Саме компанія Резнікова відстоювала інтереси політика в ході визнання результатів виборів 2004 року не легітимними.

Політична та громадська кар'єра

Одного тільки адвокатства для всебічної особистості Рєзнікова було мало, і в 2008 році він прийшов в політику. Спочатку Резніков пройшов до Київради від партії Миколи Катеринчука в 2008. Тут він регулював питання депутатської етики та правопорядку. Потім в 2014 році він став Головою комісії із захисту прав реабілітованих. Тоді ж Олексій Резніков увійшов до Вищої ради юстиції.

Продовжив кар'єру він в Київраді на посаді секретаря, а потім - заступника глави КМДА, де в першу чергу займався питаннями самоврядування.

До речі, саме Резніков в 2017 і 2018 курував підготовку до проведення конкурсу "Євробачення" і фіналу "Ліги Чемпіонів". Про кількість освоєних бюджетних коштів в той період доводиться лише здогадуватися.

Також можна пригадати епоху роботи Рєзнікова в КМДА його активну кампанію по усуненню зовнішньої реклами і захисту пам'яток архітектури. Аналогічну політику його соратник Кличко вів з приводу МАФ. Але "вітряки", як можуть помітити мешканці столиці, і понині там.

До речі, після звільнення Резнікова у 2018 році він залишився довіреною радником Кличка.

До 2020 року Резніков знову вів приватну практику в рамках компанії "Астерс". Зате в 2020 настав його тріумф: в уряді Шмигаля Олексій Резніков очолив міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Але, оскільки реінтегрувати в нинішніх реаліях поки що нікого, його посада залишається по своїй суті фікцією.

Зате Резніков активно веде власну підприємницьку діяльність. Він викладає в школі адвокатської майстерності свого імені, і, зрозуміло, робить це не безкоштовно.

Ще один компромат на Олексія Рєзніка пов'язаний з особистим життям політика: недавно він одружився з телеведучою каналу ICTV Юлією Зорій, яка годиться йому в дочки. Нагадаємо, що в Олексія Рєзнікова в сім'ї росло 2 дітей, а тепер вже є і двоє онуків.

Також на початку 2000-х саме Резніков вів справу Сергія Власенка і був задіяний в цькуванні його дружини Наталії Окунської, яка була змушена іммігрувати з України.

Також фірму Рєзнікова пов'язують з рейдерською діяльністю в столиці і з монополією на надання послуг істинному "грошовому мішку" - компанії "Нафтогаз Україна".

Ну і спритність Олексія Рєзнікова повною мірою проявилася в ході його роботи в КМДА, коли він переметнувся від свого патрона Миколи Катеринчука (він пройшов від його політсили) до більш успішного Леоніда Черновецького у 2008.

Олексій Резніков - це уособлення справжнього адвоката, хитрого, спритного, пристосованого. Посада глави МінТОТ - по суті фікція, адже ні уряд, ні президент на цей момент не готові інтегрувати Донбас. І тим прикріше трата грошей з держбюджету на утримання таких ось "причеп".

1 листопада 2021 року Резніков написав заяву на звільнення за власним бажанням з посади глави МінТОТ. Раніше ЗМІ повідомили, що президент Зеленський погодив його на посаду міністра оборони замість Андрія Тарана.

3 листопада 2021 року Верховна Рада підтримала заяву Резнікова та звільнила його. А 4 листопада його призначили новим міністром оборони України. Його кандидатуру висунув президент Володимир Зеленський.

Дата публікації: 04.11.2021
Дата останньої зміни: 04.11.2021
1