Романенко Михайло

Романенко Михайло

Михайло Романенко – фіктивний засновник Eternity Business та Danvel Group, які є фінансовими пірамідами. Має зв`язки із кримінальним світом та Офісом президента України.

Виходячи із статей у західних та американських ЗМІ, Михайло Романенко – співзасновник корпорації Danvel Group. 35-річний Романенко родом із Чернівців, але з 2014 року живе у Києві (зараз – переважно, у Лондоні чи Дубаї). До складу цієї групи входять компанії Danvel LTD та Eternity Business Limited (основна діяльність – довірче управління активами приватних інвесторів та венчурних фондів). Філії корпорації, за документами, розташовані у Дубаї, Лондоні, Цюріху, Відні, Сінгапурі. Danvel LTD співпрацює з JPMorgan Chase, China Construction Bank, ALIPAY, HSBC, BlackRock, Goldman Sachs.

Романенко та його компанії торік номінувалися Міжнародним інвестиційним конгресом на звання "Найкращий інвестиційний продукт" року та "Найкраща партнерська програма" року.

Згідно з офіційними документами, в Україні Михайло Романенко зовсім небагата людина, яка має проблеми із законом. Романенко не сплачує податки, ухиляється від сплати штрафів за порушення правил дорожнього руху. Загалом проти Романенка зараз ведеться 19 (!) виконавчих проваджень.

До того, як Романенко став модним мультимільйонером, він мав свій ФОП. У Чернівцях він займався ресторанним бізнесом і, зважаючи на все, мав непогані стосунки з місцевою владою. Про це свідчать документи. У 2015 році 27-річний підприємець уклав Договір із Квартирно-експлуатаційним відділом міста Чернівці. Згідно з умовами контракту, Романенко отримав на праві оренди низку приміщень у військовому містечку №101 загальною площею 281 кв. вартістю 2.8 млн. гривень всього за 11 тисяч гривень на місяць.

Після Чернівців, за даними видання, Михайло Романенко на короткий час виїхав до Черкас - там він повторно відкрив ФОП, основним видом діяльності якого було "дослідження кон'юнктури ринку". У Черкасах він познайомився із громадянином Російської Федерації Денисом Володимировичем Манолієм. Разом вони повернулися до західної України. В Івано-Франківську партнери відкрили свою деревообробну компанію "ОРІЄНТ-ДІМ". Третім власником підприємства став громадянин Угорщини китайського походження Чен Цзін. До повномасштабного вторгнення їхня фірма працювала, але подавала до податкової "нульові" декларації, ніби господарська діяльність не ведеться.

У квітні 2022 року поліція виявила громадянина Росії Дениса Манолія (партнера Романенка) в Івано-Франківській області. Його було затримано як особу, яка перебуває на території України без належних підстав. Сам Манолій заявив, що в Україні мешкає з 1995 року, а паспорт громадянина РФ підприємець викинув. Як доказ він надав паспорт громадянина СРСР. На цей факт українське правосуддя не звернуло уваги, тому його відправили до пункту тимчасового перебування іноземців. Чи його депортували, поки невідомо.

Що було з Романенком далі точно невідомо. але раптом у 2023 році він сплив як фінансист, банкір та інвестор, який "впровадив новий рівень світового банківського сервісу", запустивши в Лондоні "новий необанк" Eternity Business. І нібито за це (і не тільки) він "удостоївся низки нагород європейських організацій", зокрема "International Investment Congress та ОБСЄ (а саме International Diplomatic Mission)". Це аж ніяк не Організація з безпеки та співробітництва в Європі. Від слова "зовсім".

International Investment Congress – майже те саме, тільки дорожче. Контора з адресами в Мюнхені, Берліні та Монако, судячи з розділу "про нас", створена та керується вихідцями з "совка". Сайт конгресу, судячи з історії тегів Google, був розроблений на території України та з її території підтримується.

Необанк Романенко Eternity Business

Тепер зупинимося на "необанку" Михайла Романенка - Eternity Business, який по суті є недобанком. В англомовному джерелі (вартість розміщення починається з $300), повна його назва вказана як Eterninty Business Limited. Зареєстровано воно у Лондоні, Великобританія.

За даними британського реєстру, Eterninty Business Limited створено 35-річним мешканцем Чернівців Mykhailo Romanenko 24 березня 2023 року. Засновник при реєстрації оцінив статутний капітал компанії в 100 млн. фунтів стерлінгів (або 4,63 млрд. грн.). Трохи згодом до контори приєднується ізраїльський партнер Романенко – Лео Левін.

Зрозуміло. що жодних мільйонів Романенко насправді в компанію не вкладав. Тому що їх у нього просто нема. Номінально статутний капітал компанії складається із ста мільйонів простих акцій, кожну з яких Романенко оцінив 1 фунт. Михайло Романенко може до статутного капіталу взагалі не вносити ні шилінгу, і ніхто не здогадається, що компанія – пустушка. Звісно, поки не нагрянуть із перевіркою британські фіскали. Але станеться це не раніше, ніж за кілька років після реєстрації контори. Тобто порівняно нескоро.

Видами діяльності Eterninty Business, зазначеними під час реєстрації. є діяльність відкритих інвестиційних компаній, адміністрування фінансових ринків, діяльність з управління фондами та фінансовий менеджмент.

За формою організації Eterninty Business є так звана Private Company Limited by Shares, LTD (приватна компанія з відповідальністю, обмеженою акціями). Згідно з британським Актом про компанії 2006 року, це найнижчий рівень відповідальності. Під таку банківську ліцензію не дають.

Тобто Eterninty Business не може бути банком навіть із приставкою "нео". А номінальний статутний капітал астрономічного розміру – не більше ніж спроба надати пустушці респектабельності.

Якщо зайти на веб-сайт Eternity.business. Відразу міцніє підозра, що це аж ніяк не "необанк", а секта "спільнота". в якій запроваджують чергову шахрайську Forex-схему.

Терпіле клієнту належить "інвестувати", вірніше, віддати Михайлові Романенку та його поплічникам свої гроші. Нібито в управління. На вибір є чотири варіанти "вкладів": від $100 (1ET там котирується за долар з хвостиком) до $10 тис. Відповідно, лоху інвестору обіцяють прибутковість від 36% до 60% річних. Тобто чим більше вкладеш, тим більше тобі наобіцяють. І навряд чи дадуть. Більше того, існує вкрай велика ймовірність, що "необанкіри" видурять доступ до банківських рахунків та криптогаманців "інвестора" і обікрадуть його до нитки.

І як у будь-якій порядній фінансовій піраміді та тоталітарній секті, на Eternity.business клієнту також обіцяють гори "плюшок", якщо він приведе за собою череду таких же баранів.

Судячи з даних сервісу Similarweb, відвідуваність сайту Eternity.business після запуску у квітні 2023-го від 200 відвідувачів підскочила до 30 тис. у травні. Що свідчить про помірно активне просування цього "фінансового продукту".

Експерти з Paranoid Web Extension вже віднесли цей сайт до категорії "підозрілих".

Новий "розвод" - Danvel Group

У травні-червні 2023 року інтернет-ЗМІ заполонили публікації, які прославляють Романенка та його нове дітище:

"Михайло Романенко – непублічна та маловідома особистість в Україні. Але у вузьких колах власників криптовалюти він широко відомий. А ще він один із наймолодших мільярдерів не лише серед українців, а й європейців загалом. Йому 35 років, а на його криптовалютному гаманці налічується майже 52 тисячі біткоїнів, що у перерахунку на долари становить 1,5 мільярда!"

Таким чином Романенко та його новий бізнес-партнер — уродженець Дніпра Назар Бабенко залучають народ до їхньої нової компанії. обіцяє мегаприбутки - Danvel. До складу цієї групи входять компанії Danvel LTD та Eternity Business Limited, основна діяльність яких - "довірче управління активами приватних інвесторів та венчурних фондів".

Що собою представляють ці "венчурні фонди", ви можете судити по Eternity Business, розкладеному по поличках трохи вище. Тут же зупинимося на інших учасниках "концесії Danvel".

Хто б не фігурував як "бос" Danvel, у всіх платних публікаціях, де згадується ця контора, є спільні риси. По-перше, випинається розкішний спосіб життя фігуранта (чи то Романенко, Бабенко чи Котов (третій партнер у Danvel)). По-друге, підкреслюється успішність компанії Danvel та унікальність її "продуктів". По-третє, неодноразово прописуються посилання на інста-профілі фігурантів та Danvel. На яких відвідувачу знову тицяють в обличчя розкішшю і заманюють вступити до Danvel.

Якщо "клієнт" дозрів "інвестувати", він потрапляє на сайт Danvel. Тут його загальними вродливими словами переконують, що у хлопців є "формула фінансового успіху", за допомогою якої він багатітиме, не витрачаючи при цьому дорогоцінного особистого часу. "Ми ті, хто веде революцію завтрашнього дня, – заявлено на сайті. – Приєднуйтесь до нас!"

Втім, на відміну від Eternity Business, тут не вийти просто так відразу зареєструватися і приступити до роздачі грошей пройдисвітам. Для реєстрації потрібен "запрошення" від іншого лоха вже дійсного члена Danvel.

Незважаючи на показову респектабельність, справи у Danvel йдуть аж ніяк не блискуче. Принаймні, про це свідчить статистика SimilarWeb: відвідуваність web-платформи danvel.com впала з 37,3 тис. відвідувачів у березні 2023-го до 1,3 тис. у травні.

Як Danvel пов'язана з угрупованням Кошляка та Офісом президента

Офшорне павутиння Danvel розпочиналося із зареєстрованої на Кіпрі однойменної компанії. Принаймні зараз генеральним директором і власником кіпріотського Danvel вказана Nataliia Mekenia (Наталія Мекеня).

В українських реєстрах Мекеня Наталія Іванівна згадувалася як керівник компаній з орбіти Геннадія Корбана – колишнього партнера опального олігарха Ігоря Коломойського та мера Дніпра Бориса Філатова . Зокрема, КУА "Славутич-Капітал".

Також Наталію Мекеню вписано "уповноваженою особою" благодійного фонду "Данвел Груп" (адреса реєстрації в Дніпрі). Засновники фонду – нерозлучні "криптоінвестори" Бабенко Назар Костянтинович та Котов Ігор Вікторович (партнери Романенка).

У другій половині 2021 року з'явилося ще два "Данвела": Danvel Finances OÜ (Таллін, Естонія) та Danvel Education Ltd (Лондон, Об'єднане Королівство). Єдиним бенефіціаром обох компаній вказано Mykhailo Romanenko. Нещодавно, 27 червня цього року, Danvel Education був примусово ліквідований через хронічну неподання звітності.

Зараз інтернет-платформа угруповання Danvel – danvel.com – якщо вірити інформації, вказаній у "підвалі" сайту, належить британській Danvel Ltd. Але в контактних даних зазначено Danvel Corp з Маршаллових островів.

Інформації про останню практично немає. Що стосується британської Danvel Ltd, у реєстрах зазначено, що зареєстровано її було 2 листопада 2022 року в Лондоні. Номінальний статутний капітал – 50 млн. фунтів стерлінгів. Єдиний бенефіціар – Михайло Романенко.

23 березня цього року, одночасно з Eterninty Business Limited Михайло Романенко зареєстрував ще одну лондонську компанію – Danvel Group Limited (номінальний статутний капітал – 50 млн. фунтів стерлінгів).

В Україні "підпільний криптомільярдер" Михайло Романенко нині виступає співвласником кількох комерційних структур. ТОВ "Екса" (Чернівці) спеціалізується на посередництві у торгівлі паливом, рудами та металами. ТОВ "Орієнт-Дім" (Долина Івано-Франківської області) торгує деревиною, ТОВ "Провектор Груп" (Київ) - фруктами та овочами.

Зареєстроване 10 червня цього року ТОВ "Люди для людей" спеціалізується на web-порталах. Засноване 29.06.2023 ТОВ "ЕВідбудова" за дивним збігом обставин копіює назву однієї з електронних послуг у рамках національної програми "Цифрова держава", розробленої за ініціативою Офісу президента.

Михайло Романенко також виступає засновником та директором двох громадських організацій – "Українська асоціація волонтерів" та "Асоціація WEB3 України", а також благодійного фонду "Волонтерська ініціатива України". Судячи з Facebook-сторінки цього суб'єкта, у громадській площині він зосереджений на допомоги внутрішньо переміщеним особам та просуванню ідей WEB3.0.

Розмах благодійності Михайла Романенка виглядає більш ніж скромно на тлі розпущених ним же чуток про півторамільярдний стан. А його пости, присвячені технологіям, викликають стійке відчуття, що вони написані за допомогою ChatGPT.

Але зараз відвернемося безпосередньо від Романенка і повернемось до його компаньйона Котова. Ігор Котов виступає співзасновником ГО "Спортивний клуб Леон", серед інших батьків-засновників цієї примітної громадської організації виділяється Кошляк Михайло Анатолійович.

Президент Федерації дзюдо України Михайло Кошляк – дуже впливовий на Дніпропетровщині бізнесмен депутат Дніпропетровської облради від ОПЗЖ.

Клюють, що свою бізнес-кар'єру Михайло Анатолійович, тоді ще тренер і майстер спорту СРСР з дзюдо, почав у бурхливі 1990-і роки у складі ОЗУ Наріка (Олександр Налекрешвілі, який згодом змінив прізвище на Петровський). Заматерівши, Михайло Кошляк обріс власним угрупованням під умовною назвою "Леон".

Приблизно в той період Михайло Анатолійович зійшовся з генералом-майором МВС Миколою Астіоном, який тоді займався оргзлочинністю на Дніпропетровщині. Вони поріднилися – син Миколи Василь Астіон став зятем Кошляка; утворилася бізнес-група Астіонів - Кошляков.

Михайло Кошляк тісно пов'язаний із вищезгаданим Геннадієм Корбаном. Власне, Кошляк довгий час служив "силовим крилом" ФПГ "Приват" на чолі з олігархом Коломойським, до якої, як відомо, входив Корбан. Під час Революції гідності Михайло Кошляк був на боці банди Януковича: бойовики з "Леона" старанно били в Дніпрі активістів Євромайдану. Коли ж революція перемогла, Кошляк ледь сам не вступив у "Правий сектор". Але потрапив до СІЗО.

Кошляка заарештували у справі його приятеля Геннадія Корбана. Як писало "Сегодня", останнього ставили в вину злочини, скоєні на посаді заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації, а саме: викрадення голови Держземагенства Сергія Рудика та директора департаменту корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міськради Олександра Величка, створення ОЗУ, присвоєння коштів "Фон" ".

Але справа розвалилася. Михайло Кошляк із цього приводу навіть судився з державою Україна у Європейському суді з прав людини та виграв.

Втім, схильність Михайла Анатолійовича до рейдерства призвела до того, що йому постійно супроводжують кримінальні провадження, які, на жаль, досі не доведені до логічного кінця. У деяких з них миготить код ЄДРПОУ 38677966, що належить ГО "СК "Леон", співзасновниками якої виступають Ігор Котов і Михайло Кошляк. Але перспективи цих кримінальних справ дуже туманні. Андрія Смирнова Наразі Андрій Смирнов працює заступником голови Офісу президента України, де займається питаннями правової політики, правоохоронної та судової систем.

Романенко та його Bugatti

Влітку минулого року стало відомо, що "молодий мільярдер Романенко" за $4,6 млн купив лімітований надшвидкісний суперкар Bugatti Bolide.

ЗМІ акцентували увагу на тому, що "це не перший суперкар Bugatti у колекції 35-річного уродженця Чернівців". Нібито раніше "Михайло Романенко вирішив купити ще більш рідкісне та дороге купе Bugatti Centodieci за 10 мільйонів доларів. Всього випущено лише 10 таких авто і одне з них придбало Кріштіану Роналду".

"Володіння таким гіперкаром - це визнання успіху та статусу, а Михайло Романенко є втіленням того, що здійснення мрії реальне, коли маєш пристрасть, мотивацію та рішучість досягати високих вершин" - написали ЗМІ.

Очевидно, що це за розрахунком Романенко та Ко має приголомшувати уяву та залучати нових клієнтів у їхні фінансові піраміди.

Тим часом Бюро економічної безпеки України відкрило три кримінальні провадження, де з великою ймовірністю фігурує Eternity Business. Йдеться про такі злочини, як ухилення від сплати податків, відмивання грошей, отриманих злочинним шляхом, та участь у незаконному гральному бізнесі.

Як Романенко "окучує" наївне населення Німеччини та Австрії

У 2022 та 20223 роках Danvel Ltd та Eternity Business активно просувалися не лише в україно- та російськомовних сегментах інтернету, а й у англомовному. Причому інформаційна кампанія будувалася на акцентуації непристойно розкішного способу життя фігурантів (Романенка, Бабенко та Котова) з товстим натяком для аудиторії на можливість заробити великі гроші без особливих зусиль. Наприклад, в іміджевих публікаціях стверджувалося, що Михайло Романенко сколотив на криптовалютах статки розміром $1,5 млрд (що, природно, ніяк не підтверджувалося) і зібрав вражаючу колекцію суперкарів вартістю $10 млн (що теж явна нісенітниця).

Після розголосу аферисти розпочали якесь переформатування свого "бізнесу".

У вересні минулого року було зареєстровано доменне ім'я eternity.inc, куди зараз триває переадресація із сайту eternity.business, де спочатку будувалася однойменна "піраміда".

Туди ж йде редирект із дюжини інших сайтів, присвячених легкому заробітку в інтернеті.

На головній сторінці eternity.inc заявлено, що це певна спільнота з безкоштовним членством. "Ставши членом нашої глобальної спільноти, ви отримаєте доступ до нерухомості, фінансових рішень, фінансових інструментів, академії фінансової грамотності – і багато іншого", - йдеться там.

Невдачливому відвідувачу обіцяють золоті гори, але туманно, без конкретики. У що саме буде вкладено їхні гроші? Яким чином? Як це працює?

Єдине, що хоч якось схоже на конкретику, це "надійні інвестиції у нерухомість". Михайло Романенко схиляв "пацієнтів" до інвестування в елітну нерухомість у Дубаї, стверджуючи, що є партнером другого за розміром забудовника в ОАЕ – компанії Nakheel.

Поспішіть віддати $10 тис., щоб стати частиною одного з найбільш вражаючих проектів - надто схоже на "розлучення". Так чи інакше, ні український підданий Mykhailo Romanenko, ні будь-яка пов'язана з ним юрособа як інвестори Nakheel PJSC, підконтрольна королівській родині ОАЕ, у публічному полі не згадуються.

Однак якщо відвідувач сайту eternity.inc таки піддасться обіцянкам Романенка і зареєструється, то негайно потрапить до "особистого кабінету", де його наполегливо схилятимуть до поповнення "депозитного гаманця". Тобто до розлучення з грошима на рахунок компанії Mandato Financial Services GmbH, відкритий у литовському банку Mano Bankas (його вирахували за SWIFT-кодом KUSRLT24). Але це зовсім не означає, що ви платите саме Mandato.

Зареєстрована у Швейцарії Mandato Financial Services – фінансова компанія, що спеціалізується на наданні послуг фінансових шлюзів, банкінгу, електронних гаманців тощо. Тобто у випадку з eternity.inc компанія Mandato відкрила рахунок у литовському банку на користь бенефіціарів майданчика та проводить їм платежі. І змусити швейцарських фінансистів, які перманентно обклалися юристами, розкрити кінцевого одержувача – завдання нетривіальне. Ну, а у разі "криптовалютного платежу" гроші підуть на анонімний гаманець, власника якого ви навряд чи колись знайдете.

У "правовому повідомленні" на сайті eternity.inc зазначено, що він належить компанії Eternity Prime Limited; її гендиректор - громадянин Австрії Роман Лейтхаузер.

Роман Лейтхаузер

Згідно з реєстраційними даними, Eternity Prime Limited була заснована у Гонконгу (КНР) у формі товариства з обмеженою відповідальністю 26 жовтня 2023 року. Хоча імена бенефіціарів приховані, засновником компанії її гендиректор Роман Лейтхаузер називає "українського мільярдера та рушійну силу" Mykhailo Romanenko.

Зараз Eternity став зосереджуватися на "підгортанні" німецькомовної аудиторії. Судячи з youtube-каналу eternity.inc, саме німці та австрійці обрані основною метою пройдисвітів. Як результат – 19.12.2023 фінансовий регулятор Австрії виступив із застереженням інвесторам від угод з Eternity Prime Limited.

"Цей провайдер не має права здійснювати в Австрії банківські операції, які потребують ліцензії", - йдеться у заяві регулятора.

За кілька тижнів після попередження австрійців, 3 січня цього року Михайло Романенко та Ко отримали "червону картку" від Міжнародної організації комісій з цінних паперів. Вона попереджає про можливі шахрайські та маніпулятивні дії з боку Eternity Prime Limited.

Незабаром на "рухи тіла" Михайла Романенка відреагували на "батьківщині" компанії Eternity Prime Limited. 12 січня Комісія з цінних паперів та ф'ючерсів Гонконгу (SFC) попередила громадськість про підозрілі інвестиційні продукти під назвою "форекс-пакети Eternity.inc", що пропонуються Eternity Prime Limited.

"Ці продукти не були дозволені SFC для пропозиції населенню Гонконгу та підозрюються у порушенні Постанови про цінні папери та ф'ючерси (SFO)", - сказано в заяві регулятора.

SFC також зазначила, що продукти обіцяють аномально високу річну прибутковість – 36–84%. Там же цілком прозоро натякнули, що "SFC зробить усі необхідні дії у разі порушення закону".

Незабаром Михайло Романенко виступив із відеозверненням до учасників піраміди "членам спільноти", намагаючись дезавуювати претензії регуляторів. Мовляв, нікому жодних фінансових продуктів не "напарюємо", а лише даємо безкоштовну можливість членам спільноти вкладати в "продукти наших партнерів" (кажучи це, він, певно, впевнений, що ні паперовий, ні цифровий слід платежів не виведе на його зграю). Обурено розповідав, що, мовляв, ми тут у Eternity поголовно "дартаньяни", а довкола вороги, шантажисти та шахраї. Окремо Михайло Романенко присоромив юристів, які готові допомогти "інвесторам" вибити з Романенка свої гроші назад.

Романенко в обмін на дрони

Про викрадення ватажка криптомошників Романенка навесні цього року заявив формальний гендиректор цього "підприємства" - австрійський авантюрист Роман Лейтхаузер. Заява була поширена електронним листом у розсилці для учасників криптопіраміди.

Лейтхаузер написав, що Михайла Романенка, судячи з усього, викрали, його змусили давати свідчення на камеру. Втім, директор Eternity Inc визнав, що спільникам Романенка поки що невідомо, що насправді сталося.

Проте, Лейтхаузер переконаний, що "за цим стоять вельми кримінальні організації" з "українським слідом". За його словами, до того, що відбувається, причетна людина з Німеччини, яка "діє як просвітитель і рятівник суспільства". Однак Лейтхаузер упевнений, що "насправді його мета - зібрати гроші на бізнес із виробництва дронів в Україні".

У цьому листі Роман Лейтхаузер запевнив наївних інвесторів, що, незважаючи на викрадення Михайла Романенка, їхні вклади у повній безпеці, на підтвердження чого обіцяв показати відповідні квитанції та розписки.

У наступному листі, відправленому того ж дня, 19 березня, Роман Лейтхаузер спробував переконати учасників криптопіраміди, що "події довкола Михайла Романенка" не вплинули на безпеку біткойн-гаманця, на якому Eternity нібито зберігає свій страховий резерв.

Проте незабаром після розсилки цих листів, з офіційного Youtube-каналу Eternity Inc Роман Лейтхаузер видалив усі відео, в яких був присутній Михайло Романенко. Одночасно згадки "батька-засновника" афери почали зникати безпосередньо із сайту криптопіраміди.

Також, схоже, було зірвано раніше анонсований вебінар для "інвесторів" Eternity, де мав виступити партнер Михайла Романенка – Назар Бабенко.

Це опосередковано вказує на те, що Михайло Романенко, ймовірно, зовсім не став жертвою викрадення "українською мафією", а просто "кинув" своїх німецьких та австрійських товаришів, випатравши касу "контори".

Дата публікації: 21.05.2024
Дата останньої зміни: 23.05.2024