Сас Сергій

Сас Сергій

Український політик і правознавець, суддя Конституційного Суду України

Сас Сергій - депутат ВРУ шести скликань, поміркований опозиціонер в команді Тимошенко, типовий представник більшості в КСУ, для якого головне - власний добробут та корпоративні інтереси

Місце народження

Народився 7 серпня 1957 року в селі Єрмолаївка, Даурський район, Красноярський край, Росія.

Освіта

 • 1980 рік - закінчив Львівський зооветеринарний інститут, за фахом – ветлікар.
 • 1996 рік – закінчив  Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого, спеціальність - "Правознавство".
 • 2005 рік – захистив дисертацію "Законодавство про регламент Верховної Ради України: проблеми теорії і практики". Кандидат юридичних наук.

Родина

Дружина – Галина Леонідівна, 1960 року народження.

Син – Сергій, 1981 року народження, дочка – Ольга, 1988 року народження.

Початок кар’єри та політична діяльність

 • Після закінчення школи рік працював різноробом Капітанівського бурякорадгоспу на Кіровоградщині.
 • 1975 – 1980 роки – навчався у Львівському зооветеринарному інституті, який закінчив з відзнакою.
 • 1980 – 1982 роки – служив у збройних силах СРСР.
 • 1982 – 1985 роки - працював старшим ветеринаром Кіровоградської обласної станції боротьби з хворобами тварин, потім влаштувався головним ветеринаром колгоспу "Більшовик" Кременчуцького району.
 • 1985 – 1987 роки – працював заступником голови спецгоспу "Жовтень".
 • 1987 – 1996 роки – голова колективного сільськогосподарського підприємства „Мрія“ Новомиргородського району Кіровоградської області.
 • 1994 рік – висунутий кандидатом у депутати Верховної Ради Селянською партією України. Балотувався у себе на Кіровоградщині в окрузі №231. Переміг у другому турі і став депутатом ВРУ 2-го скликання. Перебував у об’єднаній фракції СПУ-СелПУ.
 • 1998 рік – висувався кандидатом у депутати Ради 3-го скликання. Балотується по списку блоку СПУ-СелПУ (№24). Проходить у парламент, на момент обрання входить у керівництво Селянської партії України. Проте вже через рік, у 1999 році, покидає свою політичну силу і стає членом фракції ВО "Батьківщина".
 • 2002 рік – балотується у Верховну Раду 4-го скликання по списку Блоку Юлії Тимошенко (досьє Тимошенко Юлії), займав у ньому 18 позицію. Представляв інтереси свого виборчого блоку у ЦВК. Був обраний нардепом, першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України.
 • 2004 рік – під час президентської кампанії  був довіреною особою кандидата Віктора Ющенка (досьє Ющенка Віктора) у виборчому окрузі № 102 в Кіровоградській області.
 • 2005 рік -  з лютого по вересень обіймав посаду постійного представника Кабінету Міністрів України у Верховній Раді України.
 • 2006 рік – обирається депутатом Верховної Ради України 5-го скликання по списку БЮТ (№17). Працює у тому ж комітеті на тій же посаді.
 • 2007 рік – знову обирається в парламент 6-го скликання від тієї ж політичної сили (№17 у списку).
 • 2008 рік – указом президента Віктора Ющенка був включений до складу Національної конституційної ради.
 • 2012 рік – народний депутат України сьомого скликання, був обраний за списками Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" (№ 47 у списку). Обіймав посади заступника голови фракції Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" і члена Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Робота в Конституційному Суді України

У березні 2014 року Сергій Сас Верховною Радою України призначений суддею Конституційного Суду України. Присягу склав 13 березня 2014 року.

Сергій Сас (фото: Sud.ua)

Хоча за статками йому далеко до деяких своїх колег, але перелік майна дозволяє віднести Сергія Саса до заможної частини суддів КСУ. У нього з дружиною три автомобілі, дві квартири, будинок, сім з половиною гектарів землі. Фундація DEJURE у характеристиці судді вказує на його недоброчесність. І ці сумніви в доброчесності не через майно Саса, а через його голосування в КСУ.

Так 26 лютого 2019 року Конституційний Суд України ухвалив рішення, яким було визнано неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу України, що передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Сергій Сас разом з більшістю суддів голосував за це рішення.

27 жовтні 2020 року Конституційний Суд України прийняв рішення, наслідком якого стало скасування електронного декларування; скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя; скасування положення про незаконне збагачення і конфіскацію активів, набутих корупційним шляхом; скасування покарання за декларування недостовірних відомостей. Ця ухвала фактично зруйнувала всю систему боротьби з корупцією, прибрала реальні суттєві небезпеки для корупціонерів. Недаремно подання щодо скасування усіх цих положень внесли депутати, що представляли ОПЗЖ і "За майбутнє". Сергій Сас був одним із тих, хто підтримав це рішення і спровокував подальшу "конституційну кризу".

Дата публікації: 19.02.2021
Дата останньої зміни: 17.08.2021