Стрілець Руслан

Стрілець Руслан

Міністр захисту довкілля України

Всі новини
Стрілець Руслан – фахівець з питань екології та захисту навколишнього середовища, колишній директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації, заступник директора Департаменту з питань управління відходами, екологічної безпеки та переходу до кругової економіки в Міністерстві енергетики та захисту довкілля України з 2019 по 2020 рік, міністр захисту довкілля України з 14 квітня 2022 року.

Місце народження

Народився 30 червня 1984 року в місті Дніпропетровськ (нині – Дніпро).

Освіта

Судячи з біографії, Руслан Стрілець охоче здобував нові знання, про що свідчать закінчені ним навчальні заклади:
 • Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара за спеціальністю “міжнародна економіка”;
 • Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ за спеціальністю “правознавство”;
 • Придніпровську державну академію будівництва та архітектури” за спеціальністю “екологія та охорона навколишнього середовища”;
 • Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю “Публічне управління та адміністрування”.

Родина

Дружина – Стрілець Ксенія Вадимівна, фізична особа підприємець.
Подружжя виховує двох дітей – дочку Діану і сина Миколу.

Кар’єра

 • 2007 - 2012 роки – Руслан працював головним спеціалістом, а згодом заступником начальника відділу в структурних підрозділах Дніпропетровської облдержадміністрації.
 • 2012 - 2014 роки – був призначений заступником начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області.
 • 2014 – 2015 роки – Стрілець виконував обов’язки директора департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації.
 • 2015 – 2019 роки – працював директором департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації.

Руслан Стрілець - директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації (фото: facebook.com/ruslan.strelets)

 • 2015 рік – Руслан Стрілець невдало балотувався до Дніпропетровської обласної ради від партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність".
 • На посаді директора департаменту екології та природних ресурсів чиновник намагався реалізувати принцип – чим більше підприємство забруднює природу, тим більше повинно платити у місцевий бюджет на програми екологічної безпеки. Стрілець розробив сайт електронних декларацій, що максимально спростило подання екологічних декларацій і надало можливість постійного моніторингу стану навколишнього середовища (цей сайт був визнаний кращим в країні). Службовець гордиться, що в Дніпропетровській області працює єдина в країні громадська екологічна рада. Своїми досягненнями Стрілець також вважає регулярні протипаводкові заходи та систематичні розчистки річищ річок.
 • 2019 - 2020 роки – отримав підвищення і переїхав у столицю. Обіймав посаду заступника директора Департаменту з питань управління відходами, екологічної безпеки та переходу до кругової економіки в Міністерстві енергетики та захисту довкілля України.

Стрілець Руслан (фото: facebook.com/ruslan.strelets)

 • Липень 2020 року – Стрільця призначили заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України. Йому доручено займатись питаннями цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації відомства. В першу чергу службовець має запроваджувати е-послуги, оптимізувати інформаційні системи і державні реєстри. Він повинен визначати, які саме процеси вимагають першочергової цифровізації і якнайшвидше це запроваджувати. За рік роботи у міністерстві Руслан Стрілець досить непогано справлявся зі своїми обов’язками.
 • Грудень 2020 року – Володимир Зеленський обновив склад Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки і оборони України та включив до її складу Руслана Стрільця.
 • В жовтні 2021 року Міністр охорони навколишнього середовища і природних ресурсів України Роман Абрамовський подав у відставку. За даними експертів, з ймовірністю 90% новим міністром стане Руслан Стрілець.
 • 14 квітня 2022 року призначений на посаду міністра.

Критика та скандали

Як не намагався чиновник на всіх рівнях пропагувати свої досягнення у сфері захисту довкілля, громадські активісти неодноразово критикували його як за недбалість, так і за зловживання.
У 2016 – 2018 роках Стрілець зробив усе, щоб підприємство "Кривбас цемент пром" отримало дозвіл на побудову кар’єру глибиною 100 метрів на території заказника "Балка Північна Червона". Попри те, що всі ці роботи завдадуть шкоди екології рідному місту президента Володимира Зеленського, що  й так потерпає від забруднень, чиновник після цього отримав підвищення і переїхав до столиці.
Коли у 2020 році екологічна ситуація в Кривому Розі стала критичною, президент прислав у місто делегацію високопосадовців, які повинні були врешті виправити становище. Цю делегацію очолював Руслан Стрілець, якого і піддали жорсткій критиці як місцеві ЗМІ, так і громадські активісти. Захисники природи вказували, що лише рік назад чиновник очолював в їх області департамент екології, і тому повинен краще усіх місцевих жителів знати причини екологічної катастрофи та ще до свого від’їзду в столицю зробити все, щоб цього не трапилось. Йому пригадали й те, що за останні 60 років система відведення шахтних вод жодного разу не переглядалась, і саме через це отруйні витоки забруднили всі місцеві водойми.

Стрілець Руслан (фото: facebook.com/ruslan.strelets)

А голова громадської  організації "Міжрегіональне бюро екологічного захисту", відома екозахисниця та правниця Василина Нікульникова звинуватила Руслана Стрільця у недбалому управлінню галуззю в період його роботи у департаменті екології, через що досить значний екологічний податок розподілявся неправильно. Відсутність коштів для вирішення саме критичних проблем у потрібний час і спричинила екологічне лихо. Тому активістка вважає, що потрібно покарати не лише місцевих чиновників, але й колишнього головного обласного еколога, який так вчасно змінив прописку на столичну, та ще й отримав посаду заступника міністра.
Коли з’явилась інформація про можливе призначення Руслана Стрільця очільником Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, представники громадськості обурились не стільки кандидатурою претендента, скільки кулуарним способом його призначення, без широкого суспільного обговорення з представниками фахових організацій.
Дата публікації: 14.04.2022
Дата останньої зміни: 14.04.2022
1