Вірастюк Василь

Вірастюк Василь

Народний депутат IX скликання від "Слуги народу"

Всі новини

Вірастюк Василь - український силач та спортсмен, заслужений майстер спорту України, Найсильніша людина світу, актор, шоу-мен.

Віталій Вірастюк (фото: фейсбук)

Місце народження

Василь Вірастюк народився 22 квітня 1974 року в Івано-Франківську.

Освіта

  • Василь у 1981 році пішов до першого класу Івано-Франківської середньої школи № 4. 
  • Коли у 1989 році Вірастюк завершив 8 клас - вступив до Технікуму фізичної культури у рідному Івано-Франківську.

Родина

Василь Вірастюк виріс в родині водія вантажівки.

Віталій Вірастюк (фото: сайт Вірастюка)

Брат - Роман Вірастюк, який народився 21 квітня 1968 року, який став бронзовим призером чемпіонату Європи зі штовхання ядра у 1994 році, 17-разовий чемпіон України зі штовхання ядра. 27 липня 2019 помер після складної операції.

Віталій Вірастюк (фото: сайт Вірастюка)

У 2003 році Василь одружився з чемпіонкою України з фітнесу Світлані Забіяці. Дружина силача загинула в січні 2006-го на турецькому гірськолижному курорті Паландокен: під час спуску з гори 28-річну спортсменку накрило сніговою лавиною. У цьому шлюбі народився син Адам 2003 року народження. У 2017 році Адама на пішохідному переході на Печерську у Києві збила машина, після чого водій не зупинився, а втік з місця ДТП. У Адама була часткова амнезія.

У вересні 2007 року Вірастюк одружився з Інною - співробітниця німецької фармацевтичної компанії "Байєр" в Україні. 19 березня 2008 у подружжя народився другий син - Олег. У квітні 2016 року у Василя народився третій син.

Віталій Вірастюк (фото: фейсбук)

Спортивна кар’єра

У 1984 Василь почав займатися легкою атлетикою та штовханням ядра. Входив до складу збірної команди України з легкої атлетики.

Після завершення технікуму у 1992 році Василь Вірастюк 2 роки служив в українській армії.

Віталій Вірастюк (фото: сайт Вірастюка)

З 1994 до 2000 року Вірастюк працював тренером з легкої атлетики в спортивному товаристві "Україна".

У 1995 році Василь виконав нормативи майстра спорту України.

У 1998 році виконав нормативи майстра спорту міжнародного класу.

З 2000 року Василь Вірастюк займається силовим багатоборством "Стронгмен" - силовий вид спорту, який приваблює глядачів своїм видовищем, спортсмени виконують вправи з масивними снарядами, такими як колеса вантажівок, газові балони, автомобілі й так далі.

Віталій Вірастюк (фото: сайт Вірастюка)

У 2002 році Вірастюк отримав третє місце у змаганнях за звання "Найсильніший у Центральній Європі" і взяв Гран-прі міжнародного турніру в Зальцбургу, що знаходиться в Австрії. У змаганнях суперсерії IFSA (Міжнародної федерації найсильніших атлетів світу), що проводилися на Гаваях, був шостим.

У 2003 році Василь посів третє місце на чемпіонаті світу серед "стронгменів" в Замбії.

У 2003 та у 2004 році Вірастюк був у складі збірної України, яка отримала титул "Найсильніша нація світу".

Віталій Вірастюк (фото: фейсбук)

У 2004 році Василь Вірастюк переміг на чемпіонаті світу "Найсильніша людина світу", який проводився на Багамах.

У 2007 році Василь виграв змагання у Південній Кореї, м. Сеул та отримав титул Чемпіона світу з силового екстриму IFSA.

Вірастюк став чемпіоном Європи у 2007 році.

Капітан української команди, яка 4 рази виграла титул "World Strongman National" - найсильнішої нації планети (2003, 2004, 2006 і 2007 року), а також 6 разів ставав найсильнішою людиною України (2000 - 2004, 2007).

У 2008 році Василь виступив в останній раз, він завершив свою спортивну кар’єру через численні травми.

У 2009 році разом з провідними атлетами офіційно вийшов з лав Федерації найсильніших атлетів України й зареєстрував Професійну Лігу Стронгменів України. У 2011 році зареєстрована Федерація стронгменів України, у 2015 році отримала статус Національної Федерації.

У 2016 році Вірастюку зробили операцію, замінивши тазостегновий суглоб через хронічну травму, яку отримав Василь під час активної спортивної кар'єри.

Василь є тренером "Invictus Games: Team Ukraine" та займається реабілітацією ветеранів.

21 серпня 2020 Василь Вірастюк отримав звання "Заслужений працівник фізичної культури й спорту України".

Віталій Вірастюк (фото: фейсбук)

Телебачення та кіно

Ще у 2000-их Василь Вірастюк став національною зіркою, бо харизматичний спортсмен завжди робив зі своїх виступів шоу. У 2004 році Вірастюк був капітаном команди богатирів в українській версії "Форту Буаяр" на телеканалі "1+1" де також з’являвся на шоу "95 кварталу".

У період 2016 - 2020 років знімався в випусках студії "Дизель-шоу" під своїм імʼям, а у 2018 році знявся в першому випуску нового шоу "Жіночий квартал".

Озвучував українські мультфільми: "Микита Кожум'яка" та "Викрадена принцеса: Руслан і Людмила". Знявся у фільмах: "Як козаки…" (2009), "Іван Сила" (2013), "Найкраща партія", "Код Костянтина", "Останній москаль" (2015), "Пригоди S Миколая" (2018), "Поліна і таємниця кіностудії "(2019), "Поцілунок на мільйон" (2021).

Віталій Вірастюк (фото: фейсбук)

Політична кар’єра

Ще у 2018 році Василь Вірастюк розповідав про те, що його кликали в політику, але йому не сподобалася ця пропозиція:

Були пропозиції стати певним номером в одній політичній силі. Кілька разів пропонували підтримати деяких кандидатів на виборах. Але я це все відкидав. Мені не подобаються корупційні схеми й корпоративний дух, які є в кожній партії.

11 лютого 2021 року на з'їзді партії "Слуга народу" Вірастюка висунули кандидатом в народні депутати на довибори за 87-м округом Івано-Франківської області. Вже 23 лютого 2021 зареєстрований кандидатом в ЦВК. Вірастюк розповів, що у політику його запросив президент України Володимир Зеленський:

У цьому немає ніякого секрету, я вам можу чітко сказати й не буду брехати. Це була пропозиція від президента України. Я, зрозуміло, зустрівся ... У нас був діалог. У мене були певні пункти, я розповів про своє бачення проблеми. Побачив, що є відгук, і пішов приймати рішення.

4 квітня 2021 року Центральна виборча комісія повідомила, що, за результатами опрацювання 100% протоколів, на довиборах до Верховної Ради по округу №87 в Івано-Франківській області переміг Василь Вірастюк.

Віталій Вірастюк (фото: фейсбук)

Скандали

У 2018 році Вірастюк Василь був бурхливо осуджений через його коментар про гомосексуалістів:

Сміливо можу сказати, що серед стронгменів таких не знаю. Знаєте, коли мені було не смішно? Коли з'явилися чутки, що Леннокс Льюїс — гомосексуаліст. Гомосексуал, педик... Було зовсім незвично — образ, який бачиш по телебаченню, характер і... "дірявий". Це хреново. Особливо коли це все напоказ і ще коли про це говорять на телебаченні. Коли це останнім часом виставляють як норму. Так як у мене росте три сина, мені це зовсім не подобається. Це психічне відхилення. А так? Будь ласка, нехай чпокаются собі на здоров'я. Все одно не завагітніють.

15 червня 2021 року Вірастюк Василь прийняв присягу в Верховній Раді України, але під крики "Ганьба!" нардепів. Після перемоги по своєму округу кандидат від "Свободи" Руслан Кошулинський вимагав визнати недійсними вибори в окрузі №87 і оголосити перевибори. Олександр Шевченко також казав, що оскаржуватиме результати в суді.

22 квітня 2021 року Центральна виборча комісія визнала Вірастюка переможцем на довиборах до Верховної Ради на окрузі №87. За даними протоколу ЦВК, за Вірастюка проголосувало 15 536 виборців, що становить 30,5% від кількості виборців, які взяли участь у голосуванні. Однак 5 травня ЦВК України встановила відсутність правових підстав для реєстрації Василя Вірастюка народним депутатом від "Слуги народу". 19 травня Центральна виборча комісія склала новий протокол за підсумками довиборів до Верховної Ради на окрузі № 87, яким Вірастюка визнали обраним народним депутатом.

В перший свій день у Верховній Раді Василь Вірастюк заплямував свою репутацію, проголосувавши за просування антиукраїнського законопроєкту.

Дата публікації: 29.07.2021
Дата останньої зміни: 20.09.2021