Власов Олександр

Власов Олександр

Колишній виконувач обов’язків голови Державної фіскальної служби України

Власов Олександр – офіцер Служби безпеки України, колишній керівник управління ДФС в зоні АТО, ексначальник Одеської митниці

Місце народження

Народився 13 серпня 1972, в селі Шевченко Покровського району Донецької області.

Освіта

 • 1993 рік – закінчив Донецьке вище військове училище інженерних військ та військ зв'язку, спеціальність — соціально-психологічна інженерних військ, кваліфікація — соціальний психолог-педагог.
 • 2013 рік – закінчив Національний університет державної податкової служби України спеціальність — правознавство, кваліфікація — юрист.
 • 2016 рік – навчався в Національній академії державного управління при Президентові України, спеціальність — управління суспільним розвитком, кваліфікація — магістр управління суспільним розвитком.

Родина

Дружина – Інеса Миколаївна, займається приватним підприємництвом, власниця частини сімейного бізнесу.

З 2018 року офіційно проживає з Яною Приходько, співвласницею мережі магазинів і бутиків елітної побутової хімії, косметики, парфумерії з Італії.

Сини Владислав і Даниїл. Старший Владислав – проживає в Нідерландах, де навчався в університеті. На нього оформлена основна сімейна нерухомість та частина бізнесу.

Кар’єра

 • 1993 — 1995 роки – по закінченню військового училища Власов не пішов на службу в армію, а влаштувався інспектором Миколаївської митниці.
 • 1995 — 1999 роки – займався приватнопідприємницькою діяльністю.
 • 1999 — 2010 роки - служив на офіцерських посадах оперативного та начальницького складу в Службі безпеки України.
 • 2010 — 2011 роки - служив в податковій міліції органів Державної податкової служби України.
 • 2011 — 2013 роки – працював заступником директора департаменту державних закупівель та державного замовлення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
 • 2014 — 2017 роки – повертається на службу в податкову міліцію органів доходів і зборів України (був першим заступником начальника Головного управління внутрішньої безпеки ДФС). Згодом його призначили ще і начальником Головного міжрегіонального управління оперативного забезпечення зони проведення Антитерористичної операції ДФС. З 2016 року Олександр Власов, так само за сумісництвом, працює начальником Міжвідомчого цільового центру по запобіганню і виявленню порушень законодавства з питань державної митної справи. Отримує позачергове звання полковника СБУ, хоча не є штатним співробітником СБУ.
 • 2017 — 2019 роки — призначений начальником Одеської митниці ДФС. У серпні 2019 року написав заяву на звільнення.

Керівник Одеської митниці Олександр Власов (фото пресслужби Одеської митниці)

На чолі ДФС, скандальне звільнення

2018 – 2019 роки – Власов працював в. о. голови Державної фіскальної служби України. Призначення Власова на цю посаду лобіювали Роман Насіров, Мирослав Продан і особисто Володимир Гройсман – нібито тимчасово до закінчення конкурсу на посаду глави ДФС. А згодом цей конкурс взагалі скасували, мотивуючи, що незабаром така структура, як ДФС взагалі буде ліквідована.

На посаді керівника ДФС Власов декларує боротьбу з контрабандою, ліквідацію так званих центрів оптимізації податкових платежів, суттєве зменшення виплати зарплати у конвертах.

У листопаді 2018 року очільник ДФС заявив, що одним з найголовніших завдань його служби буде подальша електронізація послуг.

Ми хочемо бути сучасною, комфортною службою, запроваджуємо електронні сервіси для платників, автоматизуємо процеси всередині. І, як результат, йдемо до спрощення податкових та митних процедур, полегшення ведення бізнесу в Україні, залучення інвестицій, – наголосив Олександр Власов.

На початку 2019 року ДФС реалізувала такі електронні сервіси:

 •  Автоматизована система "Єдине вікно".
 •  Електронний кабінет платника.
 •  Система автоматичного відшкодування ПДВ.
 •  Електронний чек.
 •  Електронний акциз (Е-Акциз).
 •  Електронний аудит.

Правда деякі сервіси тоді ще працювали у тестовому режимі, та й заслуга у реалізації цих нововведень значною мірою належить і попереднім керівникам ДФС.

Звітуючи про роботу служби у 2018 році, Власов вказував, що його структура забезпечила надходження до зведеного бюджету понад 1 трлн грн. Це найбільша сума за всю історію незалежної України. Також заявлено про успіхи у боротьбі з контрабандою. Зокрема Власов стверджував, що майже на 70% зменшився вивіз лісу-кругляку.

Олександр Власов (фото пресслужби ДФС)

За три місяці зимового курортного сезону ДФС домоглась офіційного працевлаштування 93 тисяч осіб, що на 13% більше ніж у минулому сезоні.

Проте в реальності результати роботи виявились не такими вже й успішними. Влітку 2019 року контрабанда тютюнових виробів досягла свого піку. Так, лише за один рейд СБУ вилучила цигарок на 70 млн гривень. Новий президент України Володимир Зеленський наказав Власову звільнити керівників митниць західних областей – Закарпатської, Чернівецької, Львівської та Волинської. 9 липня у ЗМІ з’явилась інформація, що ці керівники звільнені з посад. Проте виявилось, що ці посадовці не звільнені, а відправлені у відпустку. Розлючений  Зеленський закликав Власова писати заяву на звільнення, що той і зробив 15 липня 2019 року. Уряд задовольнив його заяву.

Звинувачення, скандали, критика

Журналісти звернули увагу на Олександра Власова, коли він очолив міжрегіональне управління ДФС в зоні АТО. Його старший син Владислав з 2015 року перебував у Нідерландах зі своєю дівчиною, а навчання (понад 20000 євро щороку) і комфортне проживання забезпечував батько, що ніяк не проявилось у його декларації.

А коли в зоні АТО був створений спецпідрозділ "Фантом" для боротьби з контрабандою та іншими митними порушеннями і його теж очолив Власов, інтерес ЗМІ виріс у рази.

Власов очолив спецпідрозділ "Фантом", створений для боротьби з контрабандою та іншими митними порушеннями

Так, журналісти писали, що саме Власов і його підопічні підім’яли під себе усі контрабандні потоки в АТО. Очевидці інформували, що вже через два місяці "такса" на проїзд фури в бік окупованих територій зросла з 1,5 тисячі до 150 тисяч гривень. Громадські активісти отримали інформацію, що Власов не лінувався особисто оббирати біженців та дрібних комерсантів, які перетинали лінію розмежування. Він забирав цінні речі, дорогі годинники, антикварні вироби, половину готівкових коштів, за що в зоні АТО отримав прізвисько "Саша – половина". Крім цієї діяльності, Власов організував понад десяток "конвертаційних центрів", налагодив постачання в Україну комерційного транспорту за схемою "без розмитнення" нібито для потреб АТО.

Коли розмах контрабанди на сході України змусив втрутитись міжнародну спільноту, далекоглядний Власов не став чекати сумного фіналу, а в травні 2017 року виграв конкурс на посаду керівника Одеської митниці. Перебування на цій посаді стало "вершиною" його діяльності.

Ще до переїзду в Одесу Власов переписав основні підприємства і нерухомість на свого сина Владислава. Студент став власником двох столичних квартир, будинку на 230 кв.м. в Києві, та земельної ділянки під ним. У власності Власова-молодшого з’явилось і паркомісце на 17 кв.м., і підприємство "Сіті-ферма", що виробляє тваринні та рослинні жири.

А в Одесі, згідно з інформацією з оточення керівника митниці, Власов очолив контроль потоків і організував схеми з ввезення контрабанди зеленим коридором за 30% від вартості товару, а також схеми зі стягнення данини за розмитнення автомобілів з США і Європи, контрабанду товарів міжнародних брендів (телефони, техніка, одяг, взуття), харчових продуктів, схеми з розкрадання заарештованої контрабанди з території митного термінала. Так колишній його підлеглий розповів, що лише в червні 2017 року було зібрано Власовим з підприємців $1,3 млн хабарів.

По інформації одеських блогерів, результатом схем головного одеського митника стало недоотримання державою з кожного контейнера 10-12 тисяч доларів. Згодом імпортери закидали столицю скаргами. Вони писали, що навіть в часи Олександра Клименка не було такого здирництва.

22 серпня 2018 року покровитель Власова Мирослав Продан усунув його від виконання обов’язків керівника одеської митниці через підозру в організації крадіжки 37 заарештованих контейнерів, проте далі підозр справа не пішла, і вже 5 серпня 2018 року Власова призначили на місце Продана – він став в. о. голови ДФС. В цьому ж році журналісти написали, що у Власова, крім українського, є ще румунський та канадський паспорти.

Дата публікації: 03.08.2021
Дата останньої зміни: 16.09.2021
1