Волинець Михайло

Волинець Михайло

Народний депутат IX скликання від партії "Батьківщина"

Волинець Михайло - народний депутат IV, V, VI й IX скликання від партії "Батьківщина".

Місце народження

Волинець Михайло народився 30 жовтня 1956 року в селі Новожітов Вінницькій області.

Освіта

  • У 1974-1975 роках Михайло Волинець навчався в гірському ПТУ в місті Димитров Донецької області.
  • Після служби в армії в 1975-1977 роках навчався в Комунарському гірничо-металургійному інституті. Отримав диплом гірничого інженера-електромеханіка.

Сім'я

  • Михайло одружений вдруге на Юлії Волинець.
  • Від першого шлюбу син Андрій 1979 року народження і дочка Софія 1984 року.

Кар'єра

У 1977 році Михайло Волинець почав свою кар'єру відразу після інституту на шахті імені Стаханова ПО "Красноармійськвугілля" електрослюсарем-подземщіком, пізніше гірничим майстром, помічником начальника дільниці й піднявся по службових сходах до посади начальника ділянки. На шахті Михайло працював до 1991 року.

У період 1985 - 1991 років Волинець очолював профспілковий комітет шахти імені Стаханова. В кінці 80-х організував і очолив першу страйк шахтарів.

У 1991 році Михайла призначили головою Міжрегіонального об'єднання Незалежної профспілки гірників.

З 1995 року Михайло Волинець став головою Незалежної профспілки гірників України. Також був головою Конфедерації вільних профспілок України. Був одним з активних учасників страйків гірників.

З 2002 року починається активна політична кар'єра Волинця, Михайла обрали до Верховної Ради IV скликання від "Блоку Юлії Тимошенко" - глава якого відомий український політик Юлія Тимошенко, в списках якої йде під 14 номером. У парламенті працює членом Член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

У 2006 році Михайло Волинець знову обраний до Верховної Ради V скликання, знову 14 номер за списками "Блоку Юлії Тимошенко". Обіймає посаду заступника голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

У 2007 році на позачергових парламентських виборах Волинець проходить до Верховної Ради України за списками "БЮТ" і стає депутатом Верховної Ради VI скликання.

У 2012 році балотувався в парламент від "БЮТ" 85 номером в списках, але виявився непрохідним через малу кількість голосів за партію "Батьківщина".

На виборах 2014 року Михайла Волинця партія Юлії Тимошенко не включила в списки.

На парламентські вибори 2019 року Волинця обрали народним депутатом Верховної Ради України від партії ВО "Батьківщина" 20 номером.

На сьогодні є головою Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) і Конфедерації вільних профспілок України.

Нагороджений знаками "Шахтарська слава" II й III ступеня, орденом "За заслуги" III ступеня, у 2007 році лауреат премії Джорджа Міні й Лена Кіркленда.

Скандали

У 2008 році Михайло Волинець в супровід цивільних осіб атлетичної статури, намагалися захопити будівлю, яке розташовувалося в місті Київ, по вулиці Велика Васильківська, 65. Депутат командував молодчиками, а ті намагалися всіма можливими шляхами проникнути на територію, навіть пробували розпиляти огорожу. Їм би це вдалося зробити, але на виклик приїхали співробітники правоохоронних органів.

У тому ж році опинився в центрі іншого рейдерського захоплення приміщення, дії проводилися за аналогічною схемою, описаною вище, але при цьому постраждав дільничний міліціонер і співробітник виконавчої служби.

Дата публікації: 02.08.2021
Дата останньої зміни: 20.09.2021