Воронько Олег

Воронько Олег

Народний депутат IX скликання, член депутатської фракції "Слуга народу"

Всі новини

Воронько Олег – політик і ІТ-підприємець, один із найзаможніших нардепів, що задекларував понад сто мільйонів готівки, "слуга народу" з об’єднання "Розумна політика"

Місце народження

Народився 15 травня 1974 року в місті Світловодськ, що на Кіровоградщині.

Освіта

  • Закінчив Вищу школу управління охороною праці в Катовіце в Польщі (University of Occupational Safety Management in Katowice, WSZOP) за фахом "Управління проєктами".
  • Навчався також на факультеті менеджменту Національної металургійної академії України.
  • Випускник факультету технології високомолекулярних сполук Дніпропетровського хіміко-технологічного інституту.

Родина

Про особисте життя цього депутата від "Слуги народу" мало що відомо. Олег Воронько не поширюється про своє особисте життя. Жодної інформації про його батьків у відкритих джерелах немає.

Свою дружину нардеп теж не афішує. Від журналістів відомо, що її звати Альбіна Фаєрман, вона має громадянство і Ізраїлю, і Російської Федерації, проживає то в Дніпрі, то в Ростові-на-Дону.

Кар’єра бізнесмена

  • Про діяльність Олега Воронька до обрання у Верховну Раду відомо дуже мало. Лише деякі обмежені публікації дозволяють інформувати про його кар’єру бізнесмена.
  • В передвиборчих документах його описували як успішного ІТ-підприємця. Така ж інформація на сайті партії "Слуга народу". Зокрема вказано, що на початку 2000-х Воронько разом з командою професіоналів розвивав потужний проєкт з розробки і поширення програмних продуктів, цифрових терміналів, фото і контент-кіосків. Зараз IT-компанія займається впровадженням шерингової платформи для продуктів спільного користування, розробляє технологію захисту цифрової техніки та електроніки від пошкоджень під час падіння.
  • Коли ЗМІ почали більш прискіпливо цікавитись його бізнесом, виявилось, що підприємець "у сфері високих технологій" насправді займався реалізацією харчових продуктів, торгівлею напоями, фруктами та овочами, спеціалізувався на гуртовій торгівлі та використанні вантажного автомобільного транспорту. Воронько також був задіяний у складському господарстві і різній допоміжній діяльності у сфері транспорту.
  • Він був власником і керівником низки підприємств, заснованих у Дніпропетровську (нині – Дніпрі) на початку 2000-х. Однією з таких компаній є "Агротрейд груп", яка при статутному капіталі у 2 тисячі гривень спеціалізується на логістичній діяльності та гуртовій торгівлі фруктами та овочами.
  • На Воронька також зареєстрована фірма "Інстант Фудс Груп". У ній нинішній народний депутат торгував гуртом такими товарами, як чай, кава, какао, а також всілякими видами прянощів. Крім того, він виготовляв харчові продукти, займався неспеціалізованою торгівлею гуртом і в роздріб продуктами харчування, напоями, сигаретами та іншими категоріями товарів.
  • А в ТОВ "Дніпроград", яке теж не декларує жодних зв’язків з високими технологіями, Олег був і засновником, і керівником підприємства, при чому ще на початку 2021 року обіймав цю посаду (перебуваючи півтора року в стінах парламенту). Компанія "Дніпроград" вказувала видом діяльності гуртову і роздрібну торгівлю, операції з нерухомістю.

Воронько Олег (фото: facebook.com/sluganarodu.voronko.103)

Парламентська діяльність

  • В червні 2019 року політична партія "Слуга народу" висунула Олега Воронька кандидатом у депутати на позачергових парламентських виборах по 103-му округу. В агітаційних матеріалах він називався ІТ-підприємцем, бізнесменом-новатором.
  • Політичний бренд Володимира Зеленського зробив свою справу, і 21 липня Воронько отримав впевнену перемогу, набравши 38% голосів виборців. На момент виборчої кампанії він вказав, що є безробітним.

Воронько Олег (фото: facebook.com/sluganarodu.voronko.103)

  • 29 серпня 2019 року Воронько склав присягу народного депутата і приєднався до фракції партії "Слуга народу". Парламентар став членом Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики та членом Української частини Парламентської асамблеї України і Республіки Польща.
  • Крім того, його обрали керівником групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Куба. Нардеп увійшов до міжфракційного об’єднання "Кіровоградщина".
  • Журналісти звернули увагу, що під час голосування за різноманітні поправки найбільше утримувався нардеп Олег Воронько – 51%.
  • Колишній спікер парламенту Дмитро Разумков в листопаді 2021 року створив своє міжфракційне об’єднання "Розумна політика". До нього приєднався нардеп Воронько і ще 20 його колег з фракції "Слуга народу".
  • Під час виборчої кампанії Олег Воронько дав своїм виборцям 34 обіцянки. Станом на жовтень 2021 року він виконав лише 7 з них.

Воронько Олег (фото: facebook.com/sluganarodu.voronko.103)

Критика та скандали

Коли партія "Слуга народу" висунула кандидатом у нардепи Олега Воронька, журналісти звернули увагу на деякі сумнівні пункти його офіційної біографії. Зокрема їх здивувало, що він балотується в якості тимчасово не працюючого, в той час, коли офіційно перебуває керівником і власником кількох фірм.

Згодом виявилось, що ніякого ІТ-бізнесу у підприємця немає. Навіть більше, місцеві видання написали про досить сумнівну репутацію Воронька, інформували, що були неодноразові факти шахрайства цією особою. ЗМІ описували його схему – бізнесмен втирався у довіру до заможних людей, брав у них гроші під проєкти та зникав. Про такі дії є заяви до правоохоронних органів.

Крім того, з’явилась інформація, що у Воронька крім українського є ще польське та ізраїльське громадянство, не кажучи вже про те, що його дружина має громадянство Росії (не найкращий факт для нардепа). Журналісти припустили, що виборчі списки мажоритарників від "Слуги народу" зовсім не перевірялись, або Воронько зумів заплатити керівникам місцевого штабу за висування від Зе-команди.

Воронько Олег (фото: facebook.com/sluganarodu.voronko.103)

І активістів, і НАЗК зацікавила його остання декларація за 2020 рік. Нардеп задекларував різної валюти готівкою на 134 млн гривень по курсу Нацбанку. НАЗК провело перевірку і констатувало, що Воронько не може пояснити походження 132 мільйонів, стверджуючи, що заробив ці кошти ще в далекі 90-ті. Недаремно він голосував за обмеження волі замість її позбавлення як покарання за брехню у деклараціях.

Комітет виборців України встановив, парламентар найбагатший у списку мільйонерів, які отримують з бюджету кошти на оренду житла. Крім того, в соціальних мережах громадяни обурились, коли в інтерв’ю Воронько заявив, що 32 тисячі гривень депутатської зарплати для Києва є занадто маленькою зарплатою, і йому цих грошей на життя не вистачає.

Дата публікації: 22.11.2021
Дата останньої зміни: 23.11.2021
1