Воронов Володимир

Воронов Володимир

Народний депутат України IX скликання, голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти

Воронов Володимир – підприємець та політик, член фракції партії "Слуга народу", голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, засновник фейсбук-спільноти "Донецькі київські". У 2019 році був керівником Зе-команди на Донеччині.

Місце народження

Народився 23 серпня 1978 року в місті Макіївка, Донецької області.

Освіта

Закінчив Донецький національний університет імені Василя Стуса.

Родина

Батько – Воронов Анатолій Миколайович.

Мати -   Воронова Надія Йосипівна.

Дружина – Воронова Ольга Олександрівна.

Подружжя виховує двох дітей – дочку Марію і сина Володимира.

Кар’єра до обрання в Раду

  • З 2005 року Володимир активно займався бізнесом, який орієнтований на просування товарів та послуг. Він розпочав свою справу в Донецьку і дуже швидко став відомим українським брендмейкером та брендкоучем. Підприємець надавав свої послуги усім, хто бажав стати лідером своєї справи. Він - тренер по корпоративному і персональному лідерству, що зміг досягти міжнародного рівня і стати експертом по розвитку в крупних компаніях.
  • У 2006 році Воронов заснував і став генеральним директором брендингової агенції міжнародного зразка "Vladimir Voronov International Branding Agency". В СНД – це єдина агенція, що займається корпоративним брендингом і створює продукт – бренд-платформу.

Воронов Володимир (фото: facebook.com/voronovagency)

  • У переліку досягнень агенції роботи, створені для солідних європейських клієнтів, а деякі проєкти цілком заслуговують звання світових. Компанія ніколи не порушує власне моральне кредо – принципово відмовляється від співпраці з тютюновим і алкогольним бізнесом.
  • Воронов також володів студією предметного та графічного дизайну "VoronovDesign".
  • Також підприємець підготував і видав низку книг по корпоративному лідерству і мотивації. В тому числі перший у світі самовчитель з лідерства в картинках, на зразок коміксу, під назвою "Mr. Leader". Цю книгу перевели на 8 різних мов, а для дітей додали спеціальні зошити та розфарбовки.
  • Разом з відомим експертом з розвитку особистості, автором унікальної теорії розвитку людини Іцхаком Пінтосевичем Воронов видав книжку "77 уроків лідерства", яка отримала схвальні відгуки в багатьох країнах світу.
  • А спільно з Наталією Гавриш він підготував для молодшого покоління "Азбуку Лідера" яку сьогодні Міністерство освіти України рекомендує використовувати в школах. В цій книжці відображено основні 33 поняття, які допоможуть школярам зрозуміти суть лідерства.
  • Для дорослої аудиторії Воронов видав книгу "Корпоративний брендинг своїми руками", у якій вчить бізнесменів-початківців найкраще реалізовувати потреби клієнтів і закріплюватись на ринку.

  • У 2014 році, після подій у Криму і на сході України, Володимир Воронов покинув Донецьк і перебрався в Київ. Тут він створив інтернет-групу "Донецькі київські", щоб допомогти переселенцям спілкуватись між собою, обмінюватись досвідом і покращувати життя поза рідним містом. Ця спільнота поступово об’єднала понад 1000 втікачів з Донбасу.
  • Компанія Воронова у 2014 році стала партнером студії "Квартал концерт". Організація брендмейкера допомагала організовувати справді масштабні проєкти, зокрема "Літній театр "Морвокзал".
  • Варто вказати, що у 2006 – 2007 роках Володимир Воронов пробував займатись політикою. Тоді він став помічником нардепа-"регіонала" Олександра Заца. Але, очевидно, перша спроба була не зовсім вдалою, і Володимир згодом зосередився на бізнес-проєктах.

Воронов Володимир (фото: facebook.com/voronovagency)

Парламентська діяльність

  • На початку 2019 року Воронов приєднався до Зе-команди. Він брав участь у президентській кампанії Володимира Зеленського, вступив до партії "Слуга народу", керував виборчим штабом у Донецькій області. Після перемоги Зе-кандидата у другому турі, Володимир Воронов займався формуванням команди президента на Донеччині для участі у парламентських виборах.

Володимир Воронов і Володимир Зеленський (фото: sluga-narodu.com)

  • Влітку 2019 року, під час виборів до Верховної ради України, бізнесмена включили до виборчого списку партії "Слуга народу" під номером 41. 21 липня він був обраний до складу парламенту. Під час виборчої компанії Володимира представляли як майбутнього організатора повернення регіону до складу України та відновлення на Донбасі нормального життя. У якості нардепа Воронову було доручено займатись створенням спільної платформи "Нова політика в Донбасі", а також формувати комітет по реінтеграції територій, що перебувають в окупації.
  • 29 серпня 2019 року Володимир прийняв присягу народного депутата і вступив до фракції політичної партії "Слуга народу". Згодом його обрали головою підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.
  • Парламентар став членом Постійної делегації в Парламентській асамблеї Організації з безпеки й співробітництва в Європі та співголовою групи по міжпарламентським зв'язкам зі Швейцарською Конфедерацією.
  • В грудні 2020 року Воронова обрали членом Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування причин виникнення у 2020 році масштабних пожеж у Луганській області та дій/бездіяльності Луганського обласного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій і Луганської обласної державної адміністрації - Луганської обласної військово-цивільної адміністрації щодо вчасного реагування на виникнення та недопущення виникнення подій надзвичайного характеру.

Воронов Володимир на засіданні робочої групи по розробці брендингової стратегії Верховної Ради України, до якої залучили  агенцію "Voronovagency" (фото з сайту vin.gov.ua)

  • З кінця 2020 року нардеп все більше опікувався питаннями діяльності дитячих садків та реформою дошкільної освіти. Він був ініціатором підготовки законопроєкту "Про дошкільну освіту", який зареєстрували у Раді в листопаді 2021 року.
  • Серед новацій цього документу – підтримка сімейних та приватних дошкільних закладів, організація мережі центрів педагогічного партнерства, що забезпечуватимуть педагогічний супровід сімейного виховання. Передбачена нова модель фінансування дошкільної освіти, зокрема коштом субвенцій з державного бюджету і суттєве підвищення оплати праці педагогів у дитячих садочках.

Критика та скандали

Характер бізнесу Володимира Воронова не передбачав можливість реалізації різних шахрайських схем, тому і не було інтересу в ЗМІ до його підприємницької діяльності.

Лише у вересні 2020 року скандал викликало його голосування (і ще 171 "слуги народу") на підтримку сімох кандидатів в конкурсну комісію з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Це при тому, що шість з семи обраних членів комісії не відповідають вимогам закону.

Таке голосування викликало не лише критику громадських активістів, але й негативну реакцію депутатів Європарламенту, що наголошували на необхідності створення доброчесної комісії для обрання керівника САП.

Дата публікації: 23.11.2021
Дата останньої зміни: 23.11.2021
1