Важливо
Микола Удянський: Qmall запустить Launchpad для українських стартапів
Важливо

Микола Удянський: Qmall запустить Launchpad для українських стартапів

Досьє
8 Лютого 2022, 13:51
Микола Удянський (фото: facebook)
Головна мета Qmall – зробити світ криптовалют та блокчейну ближче для українців

Восени минулого року в Україні запустили криптовалютну біржу Qmall. За цей час вона встигла закріпитись на ринку і продовжує активно розвиватися. Про розробку метавсесвіту та Launchpad-майданчику, а також інші плани проєкту в інтерв`ю finance.ua розповів IT-бізнесмен, співзасновник криптобірж Qmall та Coinsbit, творець біткоїн-форка Bitcoin Ultimatum та учасник рейтингу топ-100 найбагатших українців за версією Forbes Микола Удянський.

Наприкінці минулого року ви запустили біржу Qmall. Як розвивається проєкт та які ваші найближчі плани?

Головна мета Qmall – зробити світ криптовалют та блокчейну ближче для українців. Сьогодні більшість великих світових криптобірж займаються не лише обміном криптовалют, а є масштабними екосистемами з безліччю функцій. Такою самою буде і Qmall.

У найближчих планах ми маємо створення Launchpad-майданчика.Його відмінністю буде те, що він буде відкритий виключно для українських проєктів. Це означає те, що в цьому Launchpad зможуть брати участь лише українські стартапи, які випускають ті чи інші продукти, пов'язані з блокчейном, криптовалютами, метавсесвітами, NFT-іграми та інше.

Навіщо українським стартапам потрібен Launchpad?

Молодим компаніям дуже складно знайти стартовий капітал чи інвестиції для реалізації своїх ідей чи запуску продукту. У цьому ми зможемо допомогти.

Кожен проєкт, який буде учасником нашого Launchpad-майданчика, гарантовано отримає 20 млн грн на розвиток. На рік ми плануємо "дати квиток у життя" десь 70 таким проєктам. Тобто українські стартапи зможуть отримати через біржу Qmall від іноземних інвесторів понад 1 млрд грн.

Крім цього, всі учасники нашого майданчика надалі будуть ліститися на трьох світових найбільших DEX-біржах, і на Qmall.

Як стати учасником вашого Launchpad?

 Усі потенційні учасники проходитимуть ретельний відбір. Для початку треба мати перспективний готовий продукт, або він повинен бути на фінальній стадії розробки. Крім цього, проєкт має мати реальну команду. І останній пункт – для старту на Launchpad потрібно мати певну кількість токенів Qmall.

Як бачите, нічого складного. Потрібно лише дочекатися запуску Launchpad і, якщо ви підходите під ці критерії, подавати заявку.

Коли варто очікувати на запуск?

Я думаю, це відбудеться відразу після того, як наша біржа отримає статус "повністю регульованої". А зараз цим не може похвалитися жодна українська криптобіржа. Річ у тому, що Qmall прагне не лише надавати якісь послуги українцям та допомагати стартапам, ми також хочемо легально поповнювати державний бюджет. Сподіваємось, що це буде 5% податок від суми зборів на Launchpad у рахунок держави.

Наразі процес регулювання криптовалютних активів в Україні ще далекий від завершення. Як думаєте, яким має бути податок на криптовалютні угоди?

- Він має бути невеликим і максимально простим. Для користувачів він має становити 5% прибутку на угоді. Наприклад, ти купив 1 біткоїн за $30 000, а продав за $40 000 - прибуток $10 000. З цієї суми ти сплачуєш податок 5% - 500 $. Така схема зрозуміла та її легко автоматизувати.

Читайте також

Що думаєте щодо виходу Binance на ринок України та її українського керівництва?

Зізнаюся, я не розумію, навіщо нам азійська біржа, яку вже заборонили у низці розвинених країн. Останніми роками її репутація відчутно зіпсувалась. Річ у тім, що локальні представництва не мають стабільного прямого зв'язку з центральним офісом, через що виникає безліч проблем.

Особисто у мене є кілька друзів, у яких на Binance зависли мільйони доларів і вже понад рік їм ніхто не може допомогти їх повернути. Представники майданчика ніяк не відповідають перед законом за блокування коштів, а просто тицяють пальцем у Китай і кажуть, що ми нічого не вирішуємо. Саме тому Binance під забороною у низці країн.

Користувачам повинен бути гарантований доступ до біржі та її керівництва. Тому якщо Binance хоче потрапити на наш ринок, їй спочатку треба повернути українцям заблоковані на біржі кошти.

Щодо нового керівництва Binance в Україні, то у мене до генерального менеджера філії Кирила Хом'якова є питання. Як людина з Мінінфраструктури, далеко не профільного відомства, розумітиме, що потрібно криптовалютному ринку? І як взаємодіятимуть біржа та уряд?

До його професійності в інших галузях питань немає. Очевидно, що він має хороший досвід роботи, наприклад у банківській сфері. Тому мені було б цікаво познайомитися з людиною, яка планує розвивати криптоспільноту Binance в Україні. Адже ми, по суті, будемо колегами на ринку. Я хотів би обговорити з ним перспективи індустрії, взаємодію та можливо спільні проєкти.

Микола Удянський (фото: facebook)

Говорячи про плани Qmall, ви згадали слово "метасвіт". Останнім часом його можна почути дедалі частіше. Чи можете пояснити, що це?

– Розмовам про метавсесвіт ми завдячуємо Марку Цукербергу. Саме після перейменування Facebook у Meta Platforms восени 2021 року, громадськість дізналася про цей термін. Хоча з'явився він набагато раніше – ще 1992 року. Словом "метасвіт" письменник-фантаст Ніл Стівенсон описав віртуальний простір, де люди за допомогою цифрових аватарів можуть взаємодіяти один з одним. Тут відразу на думку спадають фільми "Матриця", "Трон" або серіал "Завантаження". Ідея у них у всіх спільна.

Тобто що таке метавсесвіт? Це простір, що постійно діє, віртуальна реальність, яка ніколи не відключається. Усередині цього світу діють свої закони та економіка. При цьому економіка охоплює як цифровий, так і фізичний світи. Головне тут не VR-гарнітура, а елемент децентралізованої економіки, що працює на блокчейні.

Але яке це має відношення до Qmall?

До кінця 2022 року команда Qmall планує створити власний метавсесвіт. Ми побудуємо у віртуальному світі інфраструктуру, що складається із супермаркетів, барів, кіно, театрів, аукціонів та інших локацій. У кожній із них за токени Qmall можна буде придбати товари чи послуги. Все як у реальному житті.

Це буде перший такого роду проєкт не лише в Україні, а й у світі. Він дозволить українському крипторинку вийти на якісно новий рівень.

 Які ще глобальні плани у вас та вашої криптобіржі?

Наша найближча мета – отримати ліцензію на діяльність у Європі. Зараз ми у процесі отримання дозволу. Це дозволить додати на криптобіржу пару гривень-євро, що значно розширить її можливості.

Також це спростить взаємодію європейського та українського ком'юніті, що, своєю чергою, дасть хорошу ліквідність біржі. Уявіть, що українські та європейські користувачі біржі зможуть спілкуватися всередині нашого метавсесвіту. Є також ідея спробувати проводити Launchpad всередині метавсесвіту Qmall.

Загалом глобальних планів досить багато, але тут головне не хапатися за все і відразу, а по черзі доводити до кінця кожен проєкт.

Читайте також