Алкоголь під час війни: шкода VS користь

Алкогольні напої не є антистресом та антидепресантом
Алкоголь під час війни: шкода VS користь
Алкоголь, вино (Фото: pexels)
8 Лютого 2023, 22:53
читать на русском

Існує хибне уявлення, що вживання алкоголю може бути хорошим способом зняти стрес, але це зовсім не так. Вживання алкоголю у таких ситуаціях становить додаткову загрозу як вашому життю й здоров'ю, так і життю тих, хто поруч.

Про це повідомило МОЗ України.

Основна причина шкоди алкоголю — негативний вплив алкоголю на мислення, швидкість реакції на небезпеку. Це пов’язано з тим, що алкоголь змінює звичне функціонування мозку. У результаті впливу алкоголю ми можемо відчувати ще більший стрес, тривогу чи депресію. Також алкоголь уповільнює роботу центральної нервової системи, знижує нашу здатність адекватно мислити та приймати раціональні рішення.

У стані сп’яніння можна легко піддаватися дії неперевіреної інформації, втратити самоконтроль, поводитися агресивно тощо. Сп’яніла людина становить загрозу як для себе, так і для інших, особливо у випадках евакуації чи переміщення до укриття. Через це суттєво зростає вірогідність травмуватися, дезорієнтуватися, втратити час для збереження власного життя.

  • Алкоголь погіршує здатність міркувати логічно, а отже ви можете недооцінити ситуацію, а як результат не мати змоги швидко та адекватно реагувати на події та приймати правильні рішення.
  • Безпечної дози алкоголю не існує. Кожен грам спожитого алкогольного напою, в тому числі слабоалкогольного, негативно впливає на здоров'я.
  • Алкогольні напої не є антистресом. Навпаки, споживання алкоголю може призвести до підвищення рівня тривожності, агресивності та втрати самоконтролю, а отже, здійснює негативний вплив на психологічний добробут.

Алкоголь та психотравматичні події не є сумісними! Найкращий спосіб їх пережити — звернутися до фахівця, а не зловживати алкогольними напоями.

Вживання міцних напоїв підвищує ризик нещасних випадків, травматизму й загострення хронічних захворювань.

Під час війни, коли доступ до ліків обмежений та існують проблеми з доступом до лікаря, варто мінімізувати будь-які випадки, які можуть потребувати медичної допомоги. Не варто ризикувати власним життям й здоров’ям та наражати на небезпеку інших.

Читайте також

1