Чиновники та журналісти не знайшли в Олександрівській лікарні хворих на "дельту"

В Олександрівській лікарні стверджують, що там немає хворих на індійський штам коронавірусу
Головне
Чиновники та журналісти не знайшли в Олександрівській лікарні хворих на "дельту"
Лікарня, ліжка для ковідних хворих (фото: facebook.com/mkradagov)

В Олександрівській лікарні Києва заявили, що у них немає пацієнтів, інфікованих штамом коронавірусу "Дельта".

Про це повідомили видання РБК та телеканал Україна.

Інформацію про відсутність хворих на дельта-штам в Олександрівській лікарні до КМДА передав виконувач обов'язків головного лікаря медзакладу.

Про це РБК-Україна повідомила прессекретарка Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації Наталія Вишневська.

Лікарі кажуть, що не робили своїм пацієнтам аналіз на дельта-варіант, бо у нас не роблять такого аналізу. Вони стверджують, що у них немає будь-яких аналізів, які б підтверджували зараження цим варіантом. Немає підстав їм не довіряти. Нам також повідомили, що у них не лікувалися пацієнти, у яких є клінічні ознаки, властиві цьому вірусу, - сказала Вишневська.

У сюжеті каналу Україна журналістам також підтвердили інформацію, що люди віком 16 і 66 років не поступали до Олександрівської лікарні, а жодних аналізів, які б могли визначити штам Дельта в Україні поки не роблять і таких хворих у шпиталі немає.

Читайте також

Слова медиків про те, що поки що аналіз на Дельта штам можна зробити лише за кордоном підтвердив і голова профільного комітету Ради Михайло Радуцький.

Водночас у цьому ж сюжеті голова РНБО Олексій Данілов, коментуючи заяви медиків, сказав, що "вони можуть говорити все, що хочуть, але цих двоє хворих є і вони лікуються в Олександрівській лікарні".


Контекст. 23 червня  у Раді нацбезпеки та оборони повідомили, що індійський штам коронавірусу, або "Дельта", уже зафіксували в Україні. Нібито захворювання підтвердили у двох жінок віком 66 і 16 років, які приїхали з Росії і які лікуються в Олександрівській лікарні. Через це Міністерство закордонних справ України рекомендувало українцям не відвідувати окремі країни через стрімке поширення цього штаму. Йдеться про такі країни, як Індія, Велика Британія, Португалія та Росія.

1