COVID-19 не зник: у МОЗ пояснили, що відбувається із захворюваністю в Україні

Наразі людина звертається до лікаря лише тоді, коли вже потребує госпіталізації
COVID-19 не зник: у МОЗ пояснили, що відбувається із захворюваністю в Україні
Коронавірус, люди у захисних масках (фото: УНІАН)
10 Серпня 2022, 13:56
читать на русском

У Міністерстві охорони здоров'я пояснили у цифрах, що відбувається із захворюваністю на COVID-19 в Україні.

Як повідомляє пресслужба відомства, останній місяць рівень захворюваності на коронавірус зростає. До прикладу, лише за минулий тиждень виявили 3 893 нових випадки хвороби, що на 40% більше, ніж тижнем раніше.

  • За цей же період до лікарень госпіталізували 1 763 пацієнтів, одужали – 1 682 людини.
  • Серед ліжок, виділених для лікування пацієнтів із коронавірусом, зайняті зараз 4,5%.
  • Є летальні випадки внаслідок COVID-19. За минулий тиждень від ускладнень коронавірусу померло 16 людей, тижнем раніше – 14.

У МОЗ тривалий час спостерігають низький рівень діагностики. Тобто людина звертається до лікаря лише тоді, коли вже потребує госпіталізації

Більше випадків захворювання фіксують там, де умовно безпечніше, оскільки там пацієнти частіше звертаються до лікарів за наявності симптомів гострої респіраторної вірусної хвороби

Що рекомендує Міністерство охорони здоров'я:

  1. З’явились симптоми вірусного захворювання – зробіть тест на COVID-19, якщо це дозволяють безпекові умови в зв'язку з воєнним станом. Отримати направлення на безоплатне ПЛР-тестування або зробити експрес-тест, як і раніше, можна у сімейного лікаря.
  2. Допоки не отримали результати тестування, намагайтесь обмежити фізичні контакти з іншими людьми. Пам’ятайте, що відносно легкий перебіг хвороби в однієї людини не виключає можливість ускладнень в інших.
  3. Не відкладайте, за можливості, отримання щеплення від коронавірусу: як базового курсу, так і бустерної дози. Важливо захистити себе перед початком епідемічного сезону, коли традиційно зростає кількість вірусних захворювань

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров'я України від 19 липня дозволило вводити другу бустерну дозу вакцини проти COVID-19.

1