Де і як лікують гепатити В і С в Україні

Гепатит — не вирок і Україна має великий досвід боротьби із ним. До того ж лікування гепатиту В і С сучасними препаратами здійснюється повністю безоплатно для пацієнта коштом держбюджету
Де і як лікують гепатити В і С в Україні
Печінка, гепатит
13 Червня 2023, 20:56
читать на русском

Зараз у регіонах доступні майже 20 000 курсів для лікування гепатиту С та приблизно 2 000 — гепатиту В. Детальна карта із переліком препаратів доступна за посиланням.

Про це повідомляє МОЗ України.

Загалом в Україні на вірусний гепатит С хворіють 1 491 074 осіб, а на вірусний гепатит В — 621 281. Та більшість не знає про свій діагноз і не отримує лікування (під медичним наглядом з вірусним гепатитом С перебуває лише приблизно 6,2 % осіб, а з гепатитом В ще менше — 3 %).

Тестування на гепатити хоча б раз у житті має пройти кожен. І всі, хто користується послугами стоматологічних, косметологічних, татуювальних кабінетів тощо, де є ризик контакту з кров’ю, перебувають у групі ризику доти, доки не знають свого гепатит-статусу. Водночас своєчасне виявлення хвороби відіграє важливу роль у сприятливому прогнозі.

Тож, що робити, якщо експрес тест показав позитивний результат?

Передусім, варто пам’ятати, що позитивний результат швидкого тесту не є підставою для початку лікування, а передбачає додаткове підтвердження діагнозу.

Щоби підтвердити (чи спростувати) результат експрес тесту, потрібно звернутися до лабораторії та здати кров для визначення РНК вірусу гепатиту методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР).

Якщо аналіз позитивний, сімейний лікар скерує вас до спеціаліста, який займається лікуванням вірусного гепатиту С. Відповідно до нових Стандартів медичної допомоги пацієнтам із вірусним гепатитом С, лікувати їх можуть не тільки інфекціоністи, але й інші фахівці, які пройшли відповідні курси.

Лікар скерує вас на додаткові обстеження, зокрема, крові й сечі. Потрібно буде з’ясувати ступінь ураження печінки. Крім того, необхідно пройти обстеження на туберкульоз, вірусний гепатит В.

Після цього лікар призначить схему лікування, тривалість якого триватиме 12 або 24 тижні.

Щоби з’ясувати, чи лікування було успішним, через 12 або 24 тижні потрібно здати кров для визначення РНК вірусного гепатиту С методом ПЛР. Відсутність вірусу свідчитиме про повне вилікування пацієнта.

Важливо пам’ятати, що після одужання все ж є ризик повторного зараження, тому потрібно ретельно дотримуватися всіх правил профілактики вірусного гепатиту С.

Читайте також

1