Безплатно та швидко: де у Києві перевіритись на вірус гепатиту

Варто лише прийти до медзакладу
Безплатно та швидко: де у Києві перевіритись на вірус гепатиту
Лікарня, лікар Фото: УНІАН
29 Липня 2022, 14:57
читать на русском

У Києві безплатно та швидко пропонують перевіритись на вірус гепатиту, який в разі своєчасного виявлення не призводить до складних наслідків здоров’я.

Про це повідомили в КМДА.

Директорка Департаменту охорони здоров’я м. Києва Валентина Гінзбург поінформувала, що для обстеження потрібно звенутися до лікаря, з яким підписано декларацію на обслуговування, або до найближчого Центру первинної медико-санітарної допомоги/Консультативно-діагностичного центру.

Дізнатися про захворювання зовсім нескладно. Для цього необхідно лише здати спеціальний аналіз крові. Зробити це можна навіть у свого сімейного лікаря або у будь-якому іншому закладі охорони здоров’я Києва. Перевірка швидкими тестами, якими комунальні медустанови забезпечені в достатній кількості, триває близько 15 хвилин. Тестування – абсолютно безплатне, - додала вона.

Гепатит – небезпечне захворювання, яке може призвести до тяжких наслідків для здоров’я, але добре піддається лікуванню, якщо діагноз встановлений вчасно. Це захворювання печінки, як правило, вірусного походження. Наразі існує п’ять основних типів вірусів гепатиту: А, В, С, D і Е. Особливо небезпечні гепатити В і С – саме вони є найпоширенішою причиною цирозу і раку печінки.

Які основні ризики заразитися на вірусний гепатит:

  • переливання інфікованої крові або її компонентів;
  • вживання наркотиків ін’єкційно та інтраназально;
  • інвазивні медичні та немедичні маніпуляції із використанням забрудненого інструментарію (хірургічні втручання, стоматологічні процедури, гемодіаліз, татуювання, пірсинг, манікюр тощо);
  • вертикальне передавання від матері до дитини (стосується більше вірусного гепатиту В);
  • побутовим шляхом (унаслідок спільного використання зубних щіток, лез для гоління тощо та інших індивідуальних засобів гігієни, що можуть містити сліди крові);
  • статевим шляхом, під час незахищених статевих контактів.

Симптоми хвороби: вірусні гепатити спочатку не мають гострого перебігу і виражених ознак. Більшість хворих дізнається про те, що інфіковані, коли хвороба вже значно вплинула на печінку. Саме за цей "безболісний" початковий перебіг найнебезпечніший гепатит С називають "лагідний вбивця".

У разі виявлення антитіл до вірусних гепатитів, буде зроблено ще один аналіз крові для підтвердження або спростування хвороби методом ПЛР. На сьогодні існують новітні препарати ефективного лікування, і за умови вчасно розпочатої терапії понад 90% хворих на гепатит С одужують упродовж трьох місяців. Лікування гепатиту В полягає у зменшенні концентрації вірусу до кількості, яку вже не можна лабораторно визначити. У цьому випадку хвороба вважається пролікованою.

Нагадаємо, у світі зросли випадки зараження гострим гепатитом невідомого походження у дітей.

Читайте також