Для обстрілів Вінницької області рашисти використали найсучасніші ракети

"Кинжали" були випущені з літаків
Для обстрілів Вінницької області рашисти використали найсучасніші ракети
Ракета “Кинжал” Фото: http://armiya.az/
8 Серпня 2022, 14:00
читать на русском

Російські війська обстріляли Вінницьку область 7 серпня гіперзвуковими ракетами Х-47М "Кинджал".

Про це повідомляє Командування Повітряних Сил ЗСУ.

Зазначається, що основним носієм ракет цього типу є винищувач МіГ-31, також можуть застосовуватись бомбардувальники Ту-22М3 та Ту-160.

Це найновіший тип ракет, які має на озброєнні росія. Після прийняття на озброєння у 2018 році, їх випущено усього декілька десятків. Бойова частина Х-47М становить 500 кг, швидкість ракети 3500 – понад 12000 км/год. Після пуску з літака ракета підіймається на велику висоту у верхні шари атмосфери. А при заході на ціль по балістичній траєкторії може розвивати швидкість близько 12 тис. км/год, - йдеться у повідомленні.

За даними командування, тактико-технічні характеристики цієї ракети не дозволяють існуючим в Збройних Силах України засобам протиповітряної оборони ефективно виявляти та знищувати її.

Зазначається, що з 24 лютого 2022 року зафіксовано лише декілька бойових застосувань ракет цього типу, які противник намагається використовувати по надзвичайно важливих цілях.

Раніше заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявляла, що російські бойовики під час війни в Україні використовують не лише заборонену зброю, а й випробовують нові зразки озброєння. 

1