До кінця року чверть населення України житиме в бідності - Світовий банк

Через війну рівень бідності в Україні зріс у десять разів, ситуація може погіршуватися
Головне
До кінця року чверть населення України житиме в бідності - Світовий банк
Пенсіонери Фото УНІАН
17 Жовтня 2022, 19:20
читать на русском

Регіональний директор Світового банку у Східній Європі Аруп Банерджі заявив, що до кінця 2022 року 25% населення України житимуть у бідності, порівняно з трохи понад 2% до війни. А до кінця 2023 року ця цифра може зрости до 55%.

Про це пише Reuters.

Якщо так триватиме, перспективи будуть набагато, набагато важчими, — сказав він.

Президентка Європейського банку реконструкції та розвитку (EBRD) Оділь Рено-Бассо заявила, що Україну очікує падіння економіки через війну, яку розпочала Росія. Україна й надалі потребує величезної фінансової підтримки. Очікується, що зростання економіки відновиться 2023 року, але буде слабким.

Вона також зазначила, що за результатами 2022 року економіка України впаде на 30%.

Щоб економіка України не впала, потрібна щомісячна допомога у $3-3,5 млрд. У США та ЄС побоюються рецесії,  тому надання цієї підтримки є викликом, - пояснила вона.

А у Міжнародному валютному фонді заявили, що світова економіка перебуває у найгіршому стані за останніх 80 років.

У фонді вважають, що причинами такого стану стали повномасштабна війна Росії проти України, пандемія коронавірусу та загроза зміни клімату через глобальне потепління. Через це у всьому світі зросла інфляція, ціни на харчування та енергоносії.

Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен заявляє, що війна в Україні може збільшити на 70 мільйонів кількість людей у світі, які перебувають в умовах гострої продовольчої нестабільності.

Читайте також