Додаток для жертв домашнього насильства запрацював в Україні

Жертви насилля можуть викликати поліцію одним дотиком
Додаток для жертв домашнього насильства запрацював в Україні
Насильство (фото: Pexels)
4 Серпня 2022, 13:03
читать на русском

В Україні запустили мобільний додаток для виклику поліції у випадках домашнього насильства.

Як повідомили у пресслужбі МВС, його запроваджено завдяки спільній ініціативі МВС та Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та за підтримки дружини президента Олени Зеленської.

Це - мобільний додаток для жінок, які постраждали від домашнього, гендерно зумовленого насильства або перебувають у групі ризику.

У МВС кажуть, що додаток полегшить отримання допомоги для тих жінок, які не мають змоги зателефонувати в поліцію через фізичні особливості (наприклад особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, відсутність коштів на рахунку тощо.

Основною його перевагою є прямий зв’язок із поліцією через кнопку SOS, без дзвінка на 102 та з автоматичним визначенням місця перебування постраждалої за допомогою геолокації, - йдеться у повідомленні.

Важливо, що концепція додатка робить його цілком непримітним для кривдника, що дає змогу постраждалій без остраху встановити та використовувати застосунок на своєму смартфоні.

Зовнішній інтерфейс розробки замасковано під звичайний додаток. Кнопку виклику поліції, корисну інформацію та контакти інших служб допомоги у випадках домашнього або гендерно зумовленого насильства можна знайти лише у прихованому інтерфейсі, доступ до якого має виключно власниця смартфона.

Завантажити застосунок можна і в Google Play, і в App Store.

Назву додатка не розголошують задля безпеки жінок, які ним користуватимуться. Дізнатися подробиці щодо назви та встановлення можна, зателефонувавши на гарячу лінію 116-123.

1