Зеленська Олена

Зеленська Олена

Перша леді, дружина президента Володимира Зеленського

Всі новини

Місце народження

Народилася 6 лютого 1978 року в м. Кривий Ріг

Освіта

У 2000 році Олена закінчила Криворізький технічний університет з червоним дипломом магістра за спеціальністю архітектура.

Родина

  • Чоловік - президент України Володимир Зеленський.
  • Діти - дочка Олександра (2005), син - Кирило (2013).
  • Батько Олени - Володимир Кияшко в 2019 році після перемоги "Слуг народу" на парламентських виборах став помічником народного депутата від "Слуги народу" Олега Бондаренко на громадських засадах.

Коротка біографія

Олена Зеленська (до заміжжя - Олена Кияшко) народилася в Кривому Розі 6 лютого 1978 року.

У досьє Олени Зеленської йдеться, що зі своїм майбутнім чоловіком вона вчилася в паралельних класах однієї криворізької гімназії. Але їхнє знайомство відбулося вже після школи, коли Олена навчалася на архітектора в Криворізькому університеті, а Зеленський - на юриста в Криворізькому економічному інституті.

У 2000 році Олена Зеленська закінчила Криворізький технічний університет з червоним дипломом, але за фахом не працювала. Володимир теж не став юристом. У біографії Зеленської та її майбутнього чоловіка був спільний інтерес до КВНу. Ще з інституту Олена допомагала чоловікові в підготовці номерів "Кварталу" і пізніше стала сценаристом проектів студії "95 квартал": Вечірній квартал, Вечірній Київ, Жіночий квартал. Олена входить в групу авторів "Оптиміст і песиміст" разом з Олександром Пікаловим та Валерієм Жидковим.

6 вересня 2003 після восьмирічного роману Володимир і Олена одружилися в Кривому Розі. На весіллі були батьки, а також близькі друзі - Олександр Пікалов, Сергій Шефір, Олена Кравець, Юрій Корявченков.

У 2005 році у Олени та Володимира народилася дочка Олександра. Її хресним батьком став Сергій Кравець, чоловік Олени Кравець - провідної актриси "95 кварталу". А, оскільки Олена Зеленська була нехрещена, її хрещеною стала Олена Кравець. Олександра Зеленська у 2014 році знялася у фільмі "8 нових побачень" в ролі дочки головного героя, а у 2016 брала участь в шоу "Розсміши коміка. Діти", де виграла головний приз 50 000 гривень.

У 2013 році у пари народився син Кирило. Той самий, про який президент Зеленський згадав у своїй інавгураційній промові, кажучи, що "кожен з нас президент".

Досьє Олени Зеленської говорить про те, що до квітня 2019 року вона була непублічною людиною. І рішення Володимира Зеленського балотуватися в президенти особливого захоплення у неї не викликало. Про заяву свого чоловіка в новорічну ніч 31 грудня 2018 року, що він йде в президенти, вона дізналася вранці з соцмереж. Він просто забув її попередити.

Олена усвідомлювала, що їхнє життя кардинально зміниться і їм доведеться зіткнутися з новими труднощами, проте, сказала чоловікові, що буде його підтримувати.

Роль першої леді: успіхи, казуси, скандали

Півроку Олена Зеленська звикала до ролі першої леді. Як дружині президента, Олені довелося виходити в публічну площину. Її слова, вчинки, одяг стали предметом обговорення.

20 квітня 2019 роки за день до виборів президента Олена виявилася в базі "Миротворця" - сайту, який публікує інформацію про людей, що нібито становлять загрозу українській державі. До чорного списку вона потрапила за репост в соцмережі 2014 року, в якому йдеться про винагороду в 15 000 рублів за інформацію про переміщення українських військ. Хоча насправді вона хотіла показати своє обурення діями російських пропагандистів. На наступний день Олена була видалена з "Миротворця".

20 травня 2019 року, в день інавгурації Володимира Зеленського, Олена опинилася в центрі уваги, з'явившись на публіці в ефектному білому костюмі від дизайнера Артема Климчука, отримавши безліч позитивних відгуків.

 Володимир і Олена Зеленські

Володимир і Олена Зеленські (фото: інстаграм Олени Зеленської)

Ставши першою леді Олена прийняла рішення з'являтися на офіційних виходах в нарядах від українських дизайнерів, оскільки це чудова можливість показати всьому світу творіння талановитих українських майстрів.

Одяг першої леді ще не раз ставав предметом обговорення. Чого тільки вартий скандал з жовтою сукнею від дизайнера Івана Фролова, яка була на Олені Зеленської 22 листопада 2019 року на церемонії інтронізації Імператора Нарухіто в Японії. Користувачі мережі звинуватили дружину президента в неповазі до традицій Японії, згідно з якими жовтий колір можуть носити тільки члени імператорської родини. У посольстві Японії в Україні претензій до подружжя Зеленських щодо дрес-коду не висували. Навпаки, там заявили, що наряд першої леді підкреслив повагу до традицій країни.

 Володимир та Олена Зеленські

Володимир та Олена Зеленські (фото: сайт президента)

У статусі першої леді Олена Зеленська зайнялася реформою шкільного харчування, щоб діти отримували здорову їжу. Її також цікавлять питання гендерної рівності, боротьби з домашнім насильством і ейджизмом.

21 травня 2020 року подружжю Зеленських довелося пережити ще один неприємний момент, пов'язаний з "вишиванковим" скандалом. Після того як компанія Etnodim до Дня вишиванки розмістила в соцмережах фото Володимира та Олени Зеленських в сорочках свого бренду, на компанію обрушилася безліч негативних коментарів. Нібито, таким чином Etnodim продемонстрував свою політичну позицію, яка не збігається з політичною позицією їх аудиторії.

 Володимир і Олена Зеленські

Володимир і Олена Зеленські (фото: інстаграм Олени Зеленської)

Але найгучніший скандал в біографії Олени Зеленської трапився влітку 2020 року. Після того як за заявою Офісу Президента, перша леді в червні перехворіла COVID-19, в інформаційному просторі почали поширюватися чутки про роман Володимира Зеленського з прес-секретарем Юлією Мендель, а також її вагітності від президента. Про це 7 липня заявив засновник партії "5.10" Геннадій Балашов.

При цьому багато хто пригадав занадто відверті спільні фотографії Зеленського і Мендель. Сама Юлія Мендель в наряді з оголеними плечима записала відеозвернення в спробі спростувати чутки про своє "цікаве" положення. Масла у вогонь додало і те, що Олена перестала з'являтися разом з чоловіком в публічному просторі. На цьому тлі поширилася інформація про те, що президент продав свій будинок в селі Іванковичі Київської області та переїхав в державну резиденцію "Конча-Заспа".

Разом з чоловіком перша леді з'явилася на публіці 24 серпня 2020 року, в День незалежності України.

Останні новини про Олену Зеленську говорять про те, що вона продовжує займатися реформуванням системи шкільного харчування. Обговорює питання гендерної рівності та протидії домашньому насильству.

В рамках проекту дружини президента Олени Зеленської по впровадженню україномовних аудіогідів в музеях світу відбувся запуск української версії мобільного застосування в системах аудіогідів Латвійського національного художнього музею в Ризі, в трьох музеях Туреччини, в Музеї історії мистецтв у Відні та в музеях інших країн світу.

Дата публікації: 18.11.2020
Дата останньої зміни: 14.09.2021
1