Довибори в Раду в Івано-Франківській області: поліція відкрила 17 проваджень

Правоохоронці отримали 113 повідомлень про можливі порушення
Довибори в Раду в Івано-Франківській області: поліція відкрила 17 проваджень
Поліція (фото: facebook.com/vinn.police)

Поліція порушила 17 кримінальних проваджень через можливі порушення на 87 окрузі в Івано-Франківській області під час довиборів до Верховної Ради.

Як повідомила пресслужба Нацполіції, загалом правоохоронці отримали 113 повідомлень про можливі порушення. З 17 кримінальних проваджень 12 пов'язані з порушеннями виборчого законодавства, ще п'ять стосуються виборчого процесу.

Після ретельної перевірки отриманої від громадян інформації поліцейські склали 12 адміністративних протоколів: в основному вони стосувалися порушень виготовлення або розміщення матеріалів передвиборної агітації. Окрім того, слідчі та підрозділи дізнання розпочали 17 кримінальних проваджень. 12 із них - безпосередньо пов‘язані з порушенням виборчого законодавства, 5 – опосередковано пов’язані з порушенням виборчого процесу, - йдеться у повідомленні.

Читайте також

Також у період із 2 по 3 квітня поліцейські розпочали шість кримінальних проваджень за фактами викрадення виборчих бюлетенів шести дільничних виборчих комісій. У ході досудового розслідування у вказаних кримінальних провадженнях проведено огляди місця події в приміщенні окружної виборчої комісії, допитано свідків, зокрема представника кандидата в народні депутати, трьох членів ОВК №87, 64 членів ДВК, у тому числі голів, заступників та секретарів, вісім працівників поліції, трьох офіційних спостерігачів, двох журналістів та директора будинку культури, де розміщена ОВК. Також заплановано ряд оперативних заходів та слідчих дій.

Поліцейські переконують, що ретельно вивчають усі повідомлення, у тому числі інформацію в мережі Інтернет, про можливі порушення виборчого законодавства і після проведення першочергової перевірки надають усім подіям правову кваліфікацію.

За всіма розпочатими кримінальними провадженнями проводиться розслідування.

Нагадаємо, на окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах до парламенту переміг  представник партії "Слуга народу" Василь Вірастюк, набравши 31,25% голосів. Його конкуренти — представник від партії "За майбутнє" Олександр Шевченко та представник Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Руслан Кошулинський — набрали 29,69% і 28,86% відповідно.

1