Економіка України почала відновлюватись після COVID-кризи - Шмигаль

Середня зарплата зросла на 30%
Важливо
Економіка України почала відновлюватись після COVID-кризи - Шмигаль
Денис Шмигаль Фото: kmu.gov.ua

Економіка України почала відновлюватися після коронавірусної кризи.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook.

Вже за перші чотири місяці 2021 року фіксуються позитивні тренди, які свідчать, що українська економіка почала відновлюватися після коронакризи, - написав він.

За його словами, зростання промисловості у квітні прискорилося до 13% (проти квітня 2020 року). Водночас за перші 4 місяці цього року промисловість зросла на 1,5% (проти 4-х місяців 2020). Найшвидше зростання спостерігається в хімічній промисловості, а також у виробництві меблів. Машинобудування за 4 місяці зросло на 6,5%.

Роздрібна торгівля зросла на 14% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. А середня номінальна зарплата українців за квітень 2021 року була на 30% більшою за ту, яку вони отримали за квітень 2020 року, - зазначив прем'єр.

Крім цього, експорт української продукції за перші 4 місяці цього року зріс на майже 20%. Основні ринки - Китай (14,2% від усього експорту), Польща (7,6%), Туреччина (6,4%). За останній час відкрито 8 нових ринків, зокрема, країни Африки і Південної Америки.

Контекст. Раніше, 8 лютого, глава українського уряду Денис Шмигаль (досьє Дениса Шмигаля) заявив, що економіка України повернулася до докарантинного рівня, а ВВП України у 2021 році зросте щонайменше на 4,6%.

1