Ексглаві "Укравтодору" продовжили арешт у Польщі

Під вартою він пробуде ще три місяці
Ексглаві "Укравтодору" продовжили арешт у Польщі
Славомір Новак Фото: facebook.com/NowakSlaw

Окружний суд Варшави (Польща) продовжив тимчасовий арешт ще на три місяці ексглаві "Укравтодору" і колишньому міністрові транспорту Польщі (2011-2013 роки) Славоміру Новаку. У СІЗО ексчиновник пробуде щонайменше до середини квітня.

Про це повідомляє Radio Poland.

Відповідне рішення ухвалили  у зв'язку з клопотанням сторони обвинувачення.

В обґрунтуванні суддя вказала, що докази, представлені в заяві прокурора, вказують на високу ймовірність вчинення підозрюваним усіх дій, яких стосується обвинувачення. Суд також поділив нашу думку щодо ймовірного шахрайства, а також стосовно загрози суворого покарання позбавленням волі, – заявив прокурор Ян Дрелєвський.

Новак залишиться під вартою ще до 16 квітня.

Читайте також

Нагадаємо, Новака затримали 20 липня. Окрім поляків, у розслідуванні бере участь й Національне антикорупційне бюро України.

Так, у НАБУ повідомили, що посадовці Укравтодору створили злочинну організацію, яка займалась розкраданням коштів міжнародних організацій, які виділяли на ремонт доріг в Україні. Подібні махінації за участю тих же осіб виявили в Польщі.

У вересні цього року польські правоохоронці у справі ексгендиректора Укравтодору і колишнього міністра транспорту Польщі Славоміра Новака затримали ще трьох людей. Затриманим пред'явили звинувачення в наданні Новаку хабарів на загальну суму у кілька сотень тисяч злотих (понад 1 млн грн) за впливові посади.

За даними слідства, вони давали хабарі в період, коли Новак виконував обов'язки голови політичної Ради кабінету міністрів і коли він обіймав посаду міністра транспорту, будівництва та водних ресурсів Польщі.

Новак з 2011 по 2013 рік працював на посаді міністра транспорту, будівництва і морського господарства Польщі в уряді прем'єра Дональда Туска. Також він обіймав посаду голови Укравтодору до 2019 року.