Ексзаступник Єрмака Дніпров став кандидатом на посаду ректора Київського університету будівництва і архітектури

Громадські активісти вбачають у цій події корупційну складову та звертають увагу на зв`язок Дніпрова з колишнім міністром-зрадником Табачником
Ексзаступник Єрмака Дніпров став кандидатом на посаду ректора Київського університету будівництва і архітектури
25 Квітня 2024, 13:43
читать на русском

18 квітня ексзаступника голови Офісу Президента Олексія Дніпрова висунули на посаду ректора Київського університету будівництва і архітектури. Про це йдеться на офіційній Facebook-сторінці вишу.

Видання Антикор розповідає, як Дніпров пов`язаний з Андрієм Єрмаком, Дмитром Табачником та Оленою Шуляк.

Аналітик громадської ініціативи “Голка” Георгій Могильний наголошує, що Дніпрова звільнили з посади в Офісі президента, щоб він йшов на посаду ректора просто як громадянин:

"Тут не треба забувати про те, що до того, як пропрацювати заступником Єрмака, Дніпров попрацював в адміністрації і за часів Порошенка. А до того був заступником скандального ексміністра освіти Дмитра Табачника, якого засудили заочно до 15 років за державну зраду. Що цікаво, Дніпрова призначили спершу головою наглядової ради, яка зараз висуває його в ректори. Це сталося 21 лютого цього року. Одразу через місяць оголосили конкурс на посаду ректора. 1 квітня університет звернувся до Міністерства освіти, аби змінити склад наглядової ради, зрозуміло, що в Дніпрова виник би конфлікт інтересів і його треба було виводити зі складу наглядової ради. І от 5 квітня склад наглядової ради змінили і виключили Дніпрова і ексзаступник Табачника тепер… “нейтральний” кандидат на посаду ректора", - говорить експерт.

Варто уваги, що у складі наглядової ради досі залишається нардеп, який був обраний від нині забороненої партії ОПЗЖ Дмитро Ісаєнко. Торік НАБУ вручило політику підозру у справі щодо незаконного заволодіння ділянкою у розмірі 8 га у Києві.

"Корупція в Україні виглядає так: один з найкрупніших забудовників — Ісаєнко — керує трьома з чотирьох організацій, які видають сертифікати учасникам будівництва і на додачу входить в цю наглядову раду. Одночасно він є секретарем профільного комітету Верховної Ради, який очолює голова партії "Слуга Народу" Олена Шуляк. Разом з нею лобіює скандальну містобудівну “реформу” 5655, яку написали під забудовників, що має всі ознаки картельної змови. А стенограми із засідання щодо обговорення “реформи” зникають в секретаріаті, який очолює Ісаєнко. Усунути його з посади в комітеті може парламент, але цього на третьому році війни не роблять. І тепер ми бачимо як ексзаступника Табачника намагаються поставити на керівну посаду одного з університетів, а Ісаєнко залишається у наглядовій раді", - каже Анна Кирій, архітекторка, заступниця голови Архітектурної палати України.

У 2022 році скандальна законодавча ініціатива 5655 не була б прийнята, якби не голоси нардепів з ексОПЗЖ, зокрема і Дмитра Ісаєнка. “За” проголосували 228 нардепів при мінімально необхідній кількості 226 голосів.

За кілька місяців до цього голосування Шуляк назвала співпрацю у парламенті з представниками ОПЗЖ конструктивною. Президент Володимир Зеленський проєкт 5655, який розкритикували Європарламент та Єврокомісія, не підписав, зазначивши, що це його особисте рішення.

Наприкінці 2023 року в уряді з’явилася постанова-клон містобудівної “реформи”, яку наразі намагаються провести через Кабмін всупереч закону і подають це як урядовий експеримент. Авторкою документа, який з’явився на сайті Міністерства інфраструктури, є Олександра Марушева, яка друкувалася в “Уральському віснику”. Співавторами її наукових робіт були особи, пов’язані з Ісаєнком.

Нагадаємо, 29 березня, президент також підписав указ про звільнення кількох заступників керівника Офісу президента України Андрія Єрмака. Мова йде про Андрія Смирнова та Олексія Дніпрова.

Читайте також