ЄС запроваджує нові правила для туристів: ситуація з ковідом в країні не матиме значення

В`їзд до країн дозволятимуть залежно від ковід-статусу кожної конкретної людини
ЄС запроваджує нові правила для туристів: ситуація з ковідом в країні не матиме значення
Подорож (Фото: pexels)
25 Січня 2022, 17:50
читать на русском

В ЄС вводять нові правила для туристів під час пандемії COVID-19. Права мандрівників будуть залежати від їх індивідуального санітарного статусу, а не від того, де вони живуть.

Про це повідомляється на сайті Ради ЄС.

Згідно з новою рекомендацією, заходи з боротьби з COVID-19 повинні застосовуватися з урахуванням статусу людини, а не ситуації на регіональному рівні, за винятком районів, де вірус циркулює на дуже високому рівні.

Це означає, що статус вакцинації, тестування або одужання мандрівника від COVID-19, підтверджений дійсним цифровим сертифікатом ЄС про COVID, повинен бути ключовим визначальним фактором, - йдеться в пресрелізі Ради ЄС.

Новий підхід буде прийматися до пересування людей по території ЄС і до поїздок громадян за його межі і назад.

Рекомендація країнам-членам союзу набуде чинності 1 лютого 2022 року, в той же день, що і підзаконний акт, що вносить поправки в положення про цифрові сертифікати COVID-19.

Особи, які не мають цифрового сертифіката ЄС на COVID, можуть бути зобов'язані пройти тест до прибуття або не пізніше, ніж через 24 години після прибуття.

Нагадаємо, МОЗ України наголосило, що людям з груп ризику варто відмовитись від поїздок за кордон через поширення COVID-19, зокрема його нового штаму "Омікрон".

Читайте також

1