Євросоюз змінив правила ввезення готівки (відео)

Новації стосуються людей, які ввозять на територію країн Євросоюзу понад 10 тисяч євро
Євросоюз змінив правила ввезення готівки (відео)
євро (Фото: pexels)

Від 3 червня митні органи ЄС застосовують нові правила перевезення готівки у сумі понад 10 тисяч євро через митний кордон Євросоюзу.

З новими правилами можна ознайомитися на сайті europa.eu.

Нові правила ухвалені для посилення боротьби із відмиванням грошей та з фінансуванням тероризму.

Всі люди, які в’їжджають або виїжджають з території Євросоюзу, зобов’язані заповнювати готівкові декларації, якщо везуть готівку в сумі 10 тисяч євро або більше, також у інших валютах, у акціях або чеках:

  •  у банкнотах або монетах, включаючи валюту, що виведена з обігу, але все ще може обмінюватися у фінансових інституціях або у Центральному банку;
  • в умовних фінансових інструментах, таких як чеки, чеки на подорож, розписки та грошові замовлення;
  • золотих монетах із вмістом золота принаймні 90%;
  • золотих злитках, самородках із вмістом золота принаймні 99,5%.

Всі такі переміщення готівки мають декларуватися у митних органах також у разі пересилання поштою або кур’єром.

Людина, що надсилає гроші, отримувач таких сум або їх вповноважена особа повинні подати декларацію про таку операцію протягом 30 діб.

За рішенням митних органів, такі вимоги щодо митного декларування можуть поширюватися й на суми, що є меншими за 10 тисяч євро, якщо є ознаки, що ці гроші пов’язані із незаконною діяльністю.

Читайте також

Якщо перевізник грошей не подав декларацію, або буде встановлено незаконне походження цієї готівки, гроші будуть конфісковані, а особа, що є причетною до їх перевезення, буде притягнута до відповідальності, включаючи стягнення значних штрафів.

Митна декларація на перевезення готівки має містити інформацію про походження грошей та про їх подальше використання і може заповнюватися всіма мовами, у тому числі тими, що не є офіційними мовами країн Євросоюзу.

Нагадаємо, через обвал вартості основних світових криптовалют на торгах 19-20 травня, збитки крипторинку становлять майже трильйон доларів США.

1