Формування реєстру олігархів перенесли на грудень 2023 року

За формування реєстру олігархів відповідальні РНБО та Мін'юст України
Важливо
Формування реєстру олігархів перенесли на грудень 2023 року
Олігарх (Фото: vgudok.com)
2 Березня 2023, 13:13
читать на русском

Кабінет міністрів України переніс термін формування реєстру олігархів. Розробкою документа займатимуться Рада нацбезпеки та оборони та Міністерство юстиції.

Про це йдеться у розпорядженні уряду №177.

Таким чином замість квітня 2022 року затвердження положення про реєстр олігархів, порядок формування та ведення реєстру має відбутися "через три місяці з дня опублікування висновку Венеціанської комісії".

Зміни будуть внесені до Закону "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу у суспільному житті (олігархів)".

За формування реєстру олігархів відповідальні РНБО та Мін'юст України.

Також зазначимо, що Кабмін ухвалив новий термін розробки законопроєкту про лобістську діяльність та пов'язані з нею корупційні ризики. Термін відклали з грудня 2022 року на грудень 2023 року.

Нагадаємо, наприкінці червня 2022 РНБО України затвердила Положення про реєстр олігархів, а президент Володимир Зеленський своїм указом ввів його у дію.

Водночас секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов у липні 2022 заявив, що в Україні вже готовий реєстр олігархів, але ще не було жодного рішення, щоб когось до нього вносити.

Читайте також