Голова кримськотатарського народу закликав Зеленського повернути в Україну 100 українців із Сирії

100 українських жінок і дітей наразі знаходяться в сирійському таборі біженців Ель-Холл
Голова кримськотатарського народу закликав Зеленського повернути в Україну 100 українців із Сирії
Рефат Чубаров (Фото: Главком)
1 Жовтня 2020, 21:51
читать на русском

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав владу України допомогти повернути на батьківщину 100 українських жінок і дітей з сирійського табору біженців Ель-Холл.

Про це повідомив Чубаров, якого цитує "Інтерфакс-Україна".

Мені здається, що для подальших кроків немає політичного рішення. Я просто не розумію ставлення Офісу президента України, я говорю відкрито. Я не хочу говорити банальні речі про те, що життя кожної людини безцінне. Я дуже аплодую, коли ми, як держава, робимо, все для того, щоб врятувати 5,7,10 людей... - заявив голова Меджлісу.

Але ще раз хочу сказати, коли люди опиняються в умовах, коли їх життю загрожує небезпека, ми повинні бути однаково зобов'язаними і відповідальними. Щодо біженців Сирії я такої відповідальності з боку Офісу президента абсолютно не бачу, - додав Чубаров.

Чубаров повідомив, що Меджліс намагався проводити роботу з повернення біженців з таких територій, як Сирія, "в режимі кабінетів", щоб не нашкодити людям, які звернулися до них за допомогою. Однак починаючи з серпня 2019 року ця робота сповільнилася, а потім зупинилася, в той час, як Меджліс кримськотатарського народу щотижня отримує два-три звернення про допомогу.

Читайте також

Чубаров зазначає, що станом на травень 2019 року було список з 72 осіб, з яких 43 - це були неповнолітні діти від народження до 17 років.

Загалом станом на травень 2019 року в таборі перебували близько 73 тис. людей, з них 94% - це жінки і діти. Він зазначив, що за інформацією джерел, зараз в Ель-Холі знаходяться більше 85 тис. людей.

Я хотів би, щоб українська реальна влада, та, яка сьогодні править Україною, здійснює на основі Конституції, законів України всі повноваження, щоб вона і тут виконувала свої повноваження. Я ніяк не можу погодитися з тим, що коли ми рятуємо громадян, ми повинні їх ділити на сорти, - відзначив голова кримськотатарського народу.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський, глава Офісу президента Андрій Єрмак та начальник комітету з розвідки Руслан Демченко зірвали добре підготовлену і продуману спеціальну операцію, яку Україна проводила спільно зі спецслужбами країн НАТО.

1