ГУР провели унікальну операцію та встановили контроль над "Вишками Бойка"

Україна повернула нафтовидобувні платформи біля берегів Криму
Головне
ГУР провели унікальну операцію та встановили контроль над "Вишками Бойка"
“Вишки Бойка”
11 Вересня 2023, 16:09

Бійці виконують дедалі більше операцій біля тимчасово окупованого Криму. 11 вересня 2023 року, стало відомо, що Україна повернула під контроль так звані вишки Бойка.

Про це повідомили у ГУР.

"Унікальну операцію зі встановлення контролю над "Вишками Бойка" провели силами підрозділів ГУР МО України, зокрема під контроль були повернуті бурові платформи "Петро Годовалець" та "Україна", а також СПБУ "Таврида" і СПБУ "Сиваш", - йдеться в повідомленні.

За даними ГУР, під час проведення операції спецпризначенцям вдалося захопити цінні трофеї: запас вертолітних боєприпасів типу НАР (некерованих авіаційних ракет), а також РЛС "Неву", що може відстежувати рух суден у Чорному морі.

Під час однієї з фаз цієї операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах та російським винищувачем Су-30. Внаслідок бою російський літак отримав ураження і змушений був відступити, повідомили в ГУР.

"Вишки Бойка" — це бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі. РФ окупувала їх у 2015 році. З початком повномасштабного вторгнення використовувала у військових цілях, зокрема, як вертолітні майданчики й для розміщення засобів РЛС.

Читайте також

1