Інформацію про борги за електроенергію вноситимуть до кредитних історій

Станом на 1 травня 2023 року в Україні побутові споживачі накопичили заборгованість більше одного місяця за спожиту електроенергію у розмірі понад 1,7 млрд грн
Головне
Інформацію про борги за електроенергію вноситимуть до кредитних історій
Квитанції за комунальні послуги (фото: УНІАН)
20 Травня 2023, 10:27
читать на русском

YASNO та Українське бюро кредитних історій почали співпрацю. Відтепер бюро отримуватиме інформацію про клієнтів, які накопичили заборгованість за спожиту електроенергію.

Про це повідомила компанія YASNO.

Відтепер заборгованість за спожиту електроенергію інформація буде відображатись в їхній кредитній історії. У майбутньому - це впливатиме на рішення банку про видачу займу клієнту.

Як відомо, кредитна історія клієнта - це інформація про кредити та дисципліну щодо їхньої оплати. Вона надається різними установами (банками, фінансовими та лізинговими компаніями та ін.) та зберігається у базі даних Українського бюро кредитних історій. При цьому, станом на 1 травня 2023 року в Україні побутові споживачі накопичили заборгованість більше одного місяця за спожиту електроенергію у розмірі понад 1,7 мільярда гривень", - пишуть в компанії.

Як пояснили в YASNO, дане рішення було прийнято для того, щоб спонукати клієнтів більш відповідально ставитись до оплати за використану електроенергію.

Відтепер клієнт, який підпадає під критерії, визначені постачальником, звернеться за отримання кредиту, то кредитор буде бачити його кредитну історію включно з інформацією щодо заборгованості за спожиту електроенергію.Це дозволить оцінити ризики та вирішити, чи надавати позику такому клієнту.

"Ми добре розуміємо обставини, в яких усі ми зараз перебуваємо, але є клієнти, які не сплачують за використану електроенергію та інші комунальні послуги, але при цьому беруть кредити, наприклад, на чергові нові iPhone. Саме на таких клієнтів і розрахована така активність. Сьогодні важливо, щоб усі клієнти відчували відповідальність та сплачували за отримані комунальні послуги у повному обсязі, бо це дозволить енергетикам і на далі тримати енергетичний фронт", - сказав Сергій Коваленко, генеральний директор YASNO.

Нагадаємо, українські банки відновили блокування карткових рахунків клієнтів на вимогу державних виконавців. Таким чином, тепер банки повинні повернути арешти, які знімали на час дії воєнного стану.

Читайте також

1