З ВПО, які виїхали з окупованих територій та зони бойових дій не стягуватимуть борги за комуналку

Рішення діятиме до кінця воєнного стану
Головне
З ВПО, які виїхали з окупованих територій та зони бойових дій не стягуватимуть борги за комуналку
Денис Шмигаль / Фото: president.gov.ua
22 Квітня 2023, 12:31
читать на русском

З внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з тимчасово окупованих територій, або ж територій, де йдуть бойові дії - більше не стягуватимуть борги за комунальні послуги.

Про це написав прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання.

За словами прем'єра, сьогодні було прийнято кілька важливих рішень, дотичних до сфери енергетики.

"По-перше, комунальні тарифи. У нас діє мораторій щодо підвищення цін на газ, тепло і гарячу воду. Сьогодні Уряд приймає постанову про заборону стягнення комунальної заборгованості з внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з тимчасово окупованих територій або територій, де йдуть бойові дії", - пояснив Шмигаль.

Як пояснив прем'єр, йдеться виключно про заборгованість, яка накопичилася після повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Водночас рішення діятиме до кінця воєнного стану.

Також було схвалено проєкт закону про компенсацію збитків підприємствам, які постачають електрику, газ, воду і тепло в прифронтові чи тимчасово окуповані території.

"Незабаром ми звільнимо всі наші землі, а тому важливо зараз зберегти спроможність роботи критичної інфраструктури в умовах воєнного часу", - додав Шмигаль.

Нагадаємо, якщо заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг не погасити до травня, це може стати причиною відмови в призначенні субсидії на літній період.

Читайте також

1